23. krog |  Celje, Arena Petrol |  09.03.2013 ob 17.30  | Prenos: Planet

4 : 0

Mura

Sodniki: Perić Dragoslav (glavni sodnik), Ul Bojan (1. pomoč), Klančnik Tomaž (2. pomoč) , Vinčić Slavko (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 1

0'
  Lep pozdrav iz Celja.
0'
  Arena Petrol je prizorišče uvodne tekme 23. kroga med Celjem in Muro.
0'
  Po remiju brez golov v Novi Gorici bo to za Celjane druga tekma v nadaljevanju prvenstva, za Muro 05 pa prva. Obračun proti Olimpiji je bil zaradi razmočenega igrišča v Fazaneriji prestavljen. Pogled na lestvico priča, da je v vlogi favorita štajerski klub, ki se nahaja na petem mestu, vendar prenovljena zasedba Mure s povratnikom Antejem Šimundžo je pripravljena na boj za obstanek.
0'
  V tej sezoni sta se kluba pomerila že dvakrat, v Celju so minimalno zmagali domači, v Murski Soboti pa je bilo 2:2.
0'
  V domačem taboru je David Tomažič Šeruga vprašljiv zaradi bolezni, Mario Močič, Iztok Močivnik in Tadej Gaber pa so poškodovani že nekaj časa. Eden glavnih adutov Celja bi lahko bila sproščenost, saj jim položaj na lestvici omogoča precej mirnejšo pripravo na tekmo v primerjavi z nasprotnikom.
0'
  Pri črno-belih bodo manjkali Marko Šimič, Josip Mlinarič, Dardan Idrizi in Saša Lalovič, ki še niso dobili dovoljenj za registracijo. Manjkal pa bo seveda tudi dalj časa odsotni Leon Horvat. Alen Ploj, ki je na posoji iz Maribora, je sredi tedna ob porazu (1:4) za izbrano vrsto do 20 let v Trstu dosegel celo gol proti Italiji.
0'
  Zaradi trenutnih tehničnih težav še nimamo postav. Bomo poskušali čimprej odpraviti nastalo težavo.
0'
  Srečanje se še ni začelo, kajti nekaj težav je z mrežo na golu Mure.
0'
1'
  Čakamo še na uradni zapisnik.
1'
  Postavi ekip pa sta naslednji.
2'
  Celje: Kotnik, Korošec, Centrih, Krajcer, Gobec, Vrhovec, Zajc, Srdić, Bajde, Verbić ter Žurej.
3'
  Mura: Draković, Majer, Cipot, Morec, Travner, Rep, Maruško, Bohar, Vaš, Ploj in Vinko.
4'
  V 2. minuti je za domače sprožil Verbič, a vratar Draković ni imel resnejših težav.
6'
  V 5. minuti lepa priložnost za domače. Korošec je lepo podal v sredino, kjer je Bajde prišel do strela iz neposredne bližine, a je bil vratar Mure dobro postavljen.
6'
  Celje ima udarec iz kota.
17'
  GOOOL! Zadel je Benjamin Verbič!
19'
  Lepa akcija Celjanov. Zajc je podal do Verbiča, ki je odlično preigraval, potem po iz težkega položaja premagal vratarja Drakovića.
24'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Benjamin Verbič. Utrpel ga je Matic Maruško.
24'
27'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Sebastjan Gobec. Utrpel ga je Damjan Bohar.
27'
  Streljal je Rajko Rep, a mimo vrat.
28'
  Mura ima udarec iz kota.
31'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Jure Travner. Utrpel ga je Andraž Žurej.
36'
  V zadnjih minutah se prebujajo tudi gostje, ki pa zaenkrat še niso prišli do priložnosti.
37'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Vrhovec. Utrpel ga je Matic Maruško.
37'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Vedran Vinko.
39'
  To je bil prvi strel Mure v okvir gola, toda udarec Vinka je bil premlačen za Kotnika.
40'
  Gregor Bajde v prepovedanem položaju.
41'
42'
  Izkušeni Cipot je bil nepazljiv, žogo mu je ukradel Žurej, potem pa nesebično podal do Verbiča, ki je žogo poslal v prazno mrežo.
43'
  Streljal je Arpad Vaš, a mimo vrat.
44'
  Strel Vaša z roba kazenskega prostora preko domačega gola.
45'
  Še minuta dodatka.
45+1'
45+1'
  Menjava: iz igre Srdić Alexander, v igro Stefan Cebara.
45+1'
  Menjava: iz igre Fabijan Cipot, v igro Dejan Kurbus.
45'
47'
49'
  Streljal je Benjamin Verbič, a mimo vrat.
50'
  Po predložku Bajdeta je tokrat Verbič z glavo zgrešil cilj.
51'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Krajcer. Utrpel ga je Vedran Vinko.
52'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Rajko Rep. Utrpel ga je Blaž Vrhovec.
53'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Jure Travner. Utrpel ga je Benjamin Verbič.
54'
55'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Vrhovec. Utrpel ga je Arpad Vaš.
55'
  Blaž Vrhovec je dobil rumeni karton.
58'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Sebastjan Gobec. Utrpel ga je Matic Maruško.
59'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Maruško. Utrpel ga je Gregor Bajde.
59'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Miha Zajc.
60'
  Miha Korošec v prepovedanem položaju.
60'
  Menjava: iz igre Arpad Vaš, v igro Mario Sačer.
61'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Morec. Utrpel ga je Andraž Žurej.
61'
  Mitja Morec je dobil rumeni karton.
62'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Matej Centrih. Utrpel ga je Rajko Rep.
63'
  Zelo malo priložnosti smo videli doslej v drugem polčasu.
66'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Rajko Rep.
66'
  Strel Repa z razdalje, toda brez težav za Kotnika.
67'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Mario Sačer.
68'
68'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Damjan Bohar.
69'
  Najlepša priložnost za Muro. Po akciji Repa je Bohar prišel do idealne pozicije, a je iztržil le kot.
69'
70'
73'
75'
  Menjava: iz igre Gregor Bajde, v igro Nejc Plesec.
77'
  Mura vrši silovit pritisk proti celjskemu golu.
78'
  GOOOL! Zadel je Andraž Žurej!
80'
  Hitra akcija domačih. Odličen predložek z desne rezervista Cebare v sredino, kjer je Žurej le še poslal žogo v mrežo nasprotnika.
82'
84'
  Menjava: iz igre Benjamin Verbič, v igro Klemen Medved.
85'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Zajc. Utrpel ga je Rajko Rep.
85'
  Miha Zajc je dobil rumeni karton.
87'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Vedran Vinko. Utrpel ga je Matej Centrih.
88'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Matej Centrih. Utrpel ga je Alen Ploj.
88'
89'
  Dober strel Repa in hkrati dobra reakcija vratarja Kotnika.
89'
90'
  GOOOL! Zadel je Sebastjan Gobec!
90+2'
  Še ena odlična podaja Cebare, tokrat do Gobca, ki je strelom na prvo dosegel izjemen gol.