24. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  16.03.2013 ob 20.00  | Prenos: TV Slovenija 2

1 : 3

Sodniki: Ponis Roberto (glavni sodnik), Patarić Dejan (1. pomoč), Kopač Borut (2. pomoč) , Skomina Damir (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 3

0'
  Lepo pozdravljeni iz Maribora.
0'
  Danes bomo v Ljudskem vrtu spremljali derbi 24.kroga med Mariborom in Domžalami.
0'
  Vodilni Maribor ima trenutno 55 točk, Domžale pa s 36 točkami zasedajo tretje mesto.
0'
  Maribor je v spomladanskem delu odigral že šest tekem, na drugi strani so Domžalčani odigrali le eno tekmo.
0'
  Danes bomo spremljali že 49. medsebojno tekmo današnjih nasprotnikov. 22-krat so zmagali Mariborčani, 15-krat sta se ekipi razšli brez zmagovalca, 11-krat pa so se zmage veselili Domžalačani.
0'
  Maribor je nazadnje proti Domžalam izgubil v sezoni 09/10 z rezultatom 1:2.
0'
  Ekipi sta se v letošnji sezoni pomerili dvakrat v Ljudskem vrtu so slavili Mariborčani z 2:1. V Domžalah pa je bil rezultat 2:2.
0'
  Danes bomo spremljali obračun najboljše ekipe na domačem terenu, ter druge najboljše ekipe na gostujočih tekmah.
0'
  Maribor je v sredo v Velenju odigral zaostalo tekmo z Rudarjem in slavil z rezultatom 0:3, za vijoličaste sta zadela: Fajič ter Berič, lastno mrežo pa je zatresel Bubalovič.
0'
  V prejšnjem krogu pa so Mariborčani v Ljubljani iztržili remi z 1:1.
0'
  Trener domačih Darko Milanič danes nebo mogel računati na poškodovanega: Dodleka. Kaznovan pa je Jasmin Handanovič, ki se bo po današnji tekmi že lahko vrnil med vratnice.
0'
  Domžale so v spomladanskem delu sezone odigrali le eno tekmo, pred dvema tednoma proti Kopru. V Domžalah sta se ekipi razšli z rezultatom 1:1, Darko Zec je bil edini strelec za Domžale.
0'
  Tekma 23.kroga proti Triglavu pa je bila odpovedena. So pa zato Domžale na domačem igrišču odigrale prijateljsko tekmo z Triglavom in izgubili z 1:2, edini strelec za Domžale je bil Slobodan Vuk.
0'
  Pri Domžalah bo danes v začetni enajsterici začel tudi nekdanji nogometaš Maribora Dragan Čadikovski.
0'
  Domžale bodo danes nastopale brez poškodovanih: Darka Zeca, Gregorja Zabreta ter Žana Majerja. Kaznovan pa je Erik Janža.
0'
  Današnjo tekmo bo sodil glavni sodnik Roberto Ponis.
0'
  Poglejmo si še obe začetni enajsterici!
0'
  Maribor:12-Pridigar,5-Filipovič,6-Milec,10-Ibraimi,20-Cvijanovič,26-Rajčevič,28-Viler,32-Berič,45-Mevlja,70-Mertelj,71-Fajič.
0'
  Domžale:41-Vidmar,2-Skubic,8-Čadikovski,10-S.Vuk,13-Knezovič,19-Halilovič,24-Rems,27-Dobrovoljc,28-Šimunovič,29-Balkovec,92-Kous.
0'
  Obe začetni enajsterici prihajata na zelenico v Ljudskem vrtu.
0'
0'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Agim Ibraimi.
2'
  Že takoj na začetku tekme lepa priložnost za Maribor. Berič je lepo našel Ibraimija, ki pa je streljal direktno v Vidmarja.
2'
  Domžale ima udarec iz kota.
2'
  GOOOL! Zadel je Slobodan Vuk!
5'
  Domžale so hitro prišle do vodstva. Po lepi podaji iz kota je nekdo izmed gostov žogo z glavo podaljšal do Vuka, ki je streljal z glavo tik ob vratnici Pridigarja.
6'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Viler. Utrpel ga je Mato Šimunovič.
8'
  Lahko rečemo kar nekakšen šok v Ljudskem vrtu, hitro so gostje prišli do vodstva. Maribor pa je že prevzel pobudo na igrišču.
11'
  Robert Berič v prepovedanem položaju.
11'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Jure Balkovec.
13'
14'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Robert Berič.
14'
15'
  Vuk je prejel lepo podajo v prazen prostor, stekel je sam proti vratom Pridigarja in ga že drugič na tekmi premagal.
16'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Knezovič. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
17'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Slobodan Vuk. Utrpel ga je Aleksander Rajčevič.
18'
19'
  GOOOL! Zadel je Jure Balkovec!
21'
  Podajo iz kota so Mariborčani izbili le do Balkovca, ki je z močnim ter natančnim strelom iz roba kazenskega prostora premagal Pridigarja.
23'
  Maribor danes deluje nebogljeno brez pravih idej v napadu.
23'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dragan Čadikovski.
24'
  Protinapad Domžal. Po levi strani je potegnil Čadikovski, ki pa je nastreljal Pridigarja.
26'
  Menjava: iz igre Željko Filipovič, v igro Smrekar Matija.
27'
  Po prejetih zadetkih se je Milanič odločil v igro poslati Smrekarja iz igre pa je odšel danes popolnoma nerazpoloženi Filipovič.
28'
  Streljal je Slobodan Vuk, a mimo vrat.
28'
  Streljal je Goran Cvijanovič, a mimo vrat.
32'
  Agim Ibraimi v prepovedanem položaju.
34'
  Domžale dobro stojijo v obrambi in že pred kazenskim prostorom ne dovolijo Mariboru organizacije napada.
35'
35'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nusmir Fajič.
36'
36'
  Na desni strani je lepo podajo prejel Fajič, ki je streljal vendar se je Vidmar izkazal z odlično obrambo.
37'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Tadej Rems. Utrpel ga je Robert Berič.
38'
38'
  Streljal je Aleš Mertelj, a mimo vrat.
39'
  Mariborčani poizkušajo tudi s streli od daleč, vendar danes očitno niso niti pri strelu.
39'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Jure Balkovec. Utrpel ga je Martin Milec.
39'
  Jure Balkovec je dobil rumeni karton.
40'
  Na sredini igrišča je Balkovec prekinil protinapad Maribora in zasluženo prejel rumeni karton.
43'
  Vse večje negodovanje s stribun Ljudskega vrta. Mariborčanom danes ne steče igra.
44'
  V kazenskem prostoru Maribora je obležal Viler ki je prejel udarec v glavo.
45'
  Minuta sodniškegan podaljška.
45+1'
  Streljal je Smrekar Matija, a mimo vrat.
45+1'
45+1'
  Smrekar je preigral celotno obrambo Domžal in sam stekel proti vratom Domžal, vendar streljal preko vrat.
45+1'
  V prvem polčasu Mariboru ni steklo na sredini niti v napadu. Domžale pa so izkoristile svoje priložnosti in po prvem polčasu presenetljivo vodijo z visokih 0:3.
45+1'
  Ekipi se vračata na travnato površino.
45+1'
  S sredine igrišča bodo krenili Domžalčani.
45'
45'
  Streljal je Agim Ibraimi, a mimo vrat.
45'
  Menjava: iz igre Jure Balkovec, v igro Goran Vuk.
46'
  Že takoj nevaren poizkus Maribora, mimo leve vratnico Vidmarja je udaril Ibraimi.
47'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Smrekar Matija.
47'
48'
  Milec je lepo zaposlil Smrekarja, ki pa je streljal naravnost v Vidmarja.
48'
  Streljal je Nejc Mevlja, a mimo vrat.
49'
  Po podaji iz kota je do strela z glavo prišel Mevlja, ki pa je streljal mimo desne vratnice Vidmarja.
49'
50'
  Do še enega strela je prišel Mevlja, tokrat je streljal v Vidmarja.
51'
  Popolnoma drugačen obraz Maribora v drugem polčasu.
51'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Nusmir Fajič. Utrpel ga je Gaber Dobrovoljc.
53'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Aleš Mertelj.
54'
  Streljal je Nusmir Fajič, a mimo vrat.
55'
  Še ena lepa priložnost za Maribor, do strela je lepo prišel Fajič, ki pa je streljal mimo vrat.
56'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Aleksander Rajčevič. Utrpel ga je Dragan Čadikovski.
58'
  Domači so zahtevali igro z roko v kazenskem prostoru Domžal, Ponis je le odmahnil z rokama.
60'
  Viler je sedaj rešil nemogoče in žogo ohranil v igri.
60'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Agim Ibraimi. Utrpel ga je Nejc Skubic.
61'
61'
  Nusmir Fajič je dobil rumeni karton.
62'
  Fajič je preigral Dobrovoljca potem pa ga je s komolcem udaril v obraz.
64'
66'
  Nusmir Fajič v prepovedanem položaju.
66'
  Menjava: iz igre Žiga Kous, v igro Marko Kovjenič.
68'
  Še vedno ni pravih podaj pri Mariboru, sicer poizkušajo s streli od daleč vendar zaenkrat brez pravega uspeha. Domžalčani pa se uspešno branijo.
68'
68'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Aleksander Rajčevič. Utrpel ga je Slobodan Vuk.
68'
  Aleksander Rajčevič je dobil rumeni karton.
70'
71'
  Menjava: iz igre Martin Milec, v igro Aleš Mejač.
71'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Dragan Čadikovski. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
72'
  Menjava: iz igre Tadej Rems, v igro Nack Patrick Balokog.
74'
  GOOOL! Zadel je Nusmir Fajič!
76'
  Lepa podaja Mejača z desne strani, slabo izbijanje žoge Domžalske obrambe. Do strela je prišel Fajič, ki pa mu ni bilo težko zadeti iz treh metrov.
76'
78'
79'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Agim Ibraimi. Utrpel ga je Ivan Knezovič.
80'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Slobodan Vuk.
80'
  Hiter protinapad Domžal do strela je prišel Slobodan Vuk, ki pa je streljal naravnost v Pridigarja.
80'
81'
  Še en slab strel Cvijanoviča, ki danes očitno ni v pravi formi.
82'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Mato Šimunovič. Utrpel ga je Mitja Viler.
83'
83'
83'
  Do strela iz enajstih metrov je prišel Berič, dobra obramba Vidmarja.
83'
84'
  Streljal je Aleksander Rajčevič, a mimo vrat.
84'
  Nejc Vidmar je dobil rumeni karton.
85'
  Zaradi zavlačevanja je rumeni karton prejel Nejc Vidmar.
86'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Utrpel ga je Dragan Čadikovski.
87'
  Očitno počasi že zmanjkuje moči nogometašem Maribora.
88'
  Streljal je Mato Šimunovič, a mimo vrat.
88'
89'
  Podaja Vilerja v kazenski prostor, do strela je prišel Cvijanovič ki pa je zadel prečko.
90'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Slobodan Vuk. Utrpel ga je Smrekar Matija.
90'
  Za pet minut se je tekmo odločil podaljšati Roberto Ponis.
90+1'
  Vse manj je časa za Maribor.
90+2'
  Maribor napada vendar brez pravega uspeha, Domžale pa na svoje priložnosti čakajo iz protinapadov.
90+2'
90+2'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Knezovič. Utrpel ga je Mitja Viler.
90+2'
  Ivan Knezovič je dobil rumeni karton.
90+3'
90+3'
90+3'
  Pritisk Maribora za znižanje rezultata.
90+3'
  V vratih Domžal blesti Vidmar.
90+5'
90+5'
  Presenetljivo visoka zmaga Domžal v Ljudskem vrtu. Domžale so tekmo odločile v prvem polčasu ko so trikrat zadele.
90+5'
  Maribor danes enostavno ni bil pravi. Brez pravih idej v napadu, v drugem polčasu so sicer zaigrali nekoliko bolje kar pa vseeno ni bilo dovolj.