24. krog |  Ljubljana, ŠRC Stožice |  16.03.2013 ob 17.30  | Prenos: Planet

Olimpija

3 : 1

Sodniki: Glažar Roman (glavni sodnik), Bezjak Janez (1. pomoč), Skok Aleš (2. pomoč) , Drečnik Davor (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 2

0'
  Lepo pozdravljeni iz Stožic, kjer se bo čez slabih 15 minut začel obračun Olimpije in Celja. Kot kaže bo srečanje pospremilo sila hladno ozračje, potem ko je sonce že zašlo, ob tem pa še neprijetno pihlja... Vendarle pa vse je pripravljen na sam začetek.
0'
  Tako Olimpija kot Celje sta na zadnji tekmi ugnala Muro. Celjani so jo doma premagali s 4:0, Ljubljančani pa v gosteh v Murski Soboti z identičnim rezultatom.
0'
  Tako zasedba Olimpije kot Celja je glede na zadnji krog spremenjena, ko sta trenerja nekoliko premešala tudi začetno enajsterico. Nasproti si bosta stala trenerja Andrej Razdrh in Miloš Rus.
0'
  Trenutno je v Stožicah slabih 200 gledalcev.
0'
1'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Stefan Cebara. Utrpel ga je Matic Fink.
3'
  Tekma se je začela z bolj ali manj igro na sredini igrišča. Resnejših priložnosti še ni na vidiku.
4'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Boban Jovič. Utrpel ga je Benjamin Verbič.
4'
  Streljal je David Tomažič Šeruga, a mimo vrat.
5'
  Po prostem strelu Mihe Zajca je do odbite žoge prišel David Tomažič Šeruga, z dobrih 25 metrov pa je udaril čez gol.
6'
  Nikola Nikezič v prepovedanem položaju.
7'
  Celjski nogometaši v teh uvodnih minutah nekoliko več poskušajo, a na koncu ne uspe sestaviti pravega zaključka.
7'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil David Tomažič Šeruga. Utrpel ga je Nikola Nikezič.
8'
  Gostiteljem se je ponudila priložnost s prostega strela, Nik Omladič pa je z dobrih 30 metrov nastreljal živi zid celjskega moštva.
8'
  Gregor Bajde v prepovedanem položaju.
9'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Matej Centrih. Utrpel ga je Nikola Nikezič.
10'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nik Omladič.
10'
  Olimpija ima udarec iz kota.
10'
  Nevaren poskus Omladiča s prostega strela je v kot izbil vratar Kotnik.
10'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nikola Nikezič.
11'
  Izjemna priložnost za Nikeziča, ko je močno meril proti golu Celja, fantastično pa je strel ubranil Matic Kotnik, dokončno je razčiistil pred golom Matej Centrih.
13'
  Igra se je dokončno razživela. V zadnjih minutah konkretnejši domači igralci.
13'
  William Franklin Vicente v prepovedanem položaju.
15'
  Celjani s preveč napakami, Olimpija to še ni uspela kaznovati.
17'
  Tekmo z navijanjem spremljata navijaški skupini ... domača, v prestolnico pa so pripotovali tudi celjski navijači.
17'
  Celje ima udarec iz kota.
18'
19'
  Celjani so imeli dva zaporedna udarca s kota, obakrat se je domačin ubranil.
20'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je William Franklin Vicente.
20'
  Neverjetna obramba vratarja Celja Kotnika, potem ko je bil sam pred njim napadalec Vincente, Kotnik pa je izvrstno posredoval.
22'
  Celjski čuvaj mreže je v prvih 20 minutah nedvomno junak srečanja, ko je ubranil dve izjemni priložnosti gostiteljev.
23'
  Streljal je William Franklin Vicente, a mimo vrat.
24'
  Nova izjemna priložnost za Olimpijo. Kotnik je bil po strelu Vicenteja že premagan, a je žoga za las odletela mimo gola.
27'
  Malo je prekrškov, zato pa toliko več priložnosti, predvsem iz strani Olimpije.
28'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Nik Omladič. Utrpel ga je David Tomažič Šeruga.
29'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Gerič. Utrpel ga je Andraž Žurej.
29'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Andraž Žurej. Utrpel ga je Matic Fink.
30'
  Andraž Žurej je dobil rumeni karton.
31'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Benjamin Verbič. Utrpel ga je Dejan Gerič.
31'
  Zdaj se je vse skupaj še bolj razživelo, saj sta obe moštvi začeli igrati bolj borbeno, bolj grobo ...
32'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Fink. Utrpel ga je Miha Zajc.
33'
  Igra znova med obema kazenskima prostoroma, ko so Celjani spet vzpostavili ravnotežje.
34'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Stefan Cebara. Utrpel ga je Dejan Gerič.
35'
  Stefan Cebara je dobil rumeni karton.
35'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Anej Lovrečič.
36'
  Nova lepa obramba Kotnika, ki je izbil strel Lovrečiča.
37'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Đorđe Ivelja. Utrpel ga je Miha Zajc.
39'
  Še dobrih pet minut do konca prvega polčasa. Olimpija in Celje sta si zdaj enakovredna. Gola še nismo dočakali.
40'
Avtogol
  GOOOL! Matej Centrih je zatresel lastno mrežo!
41'
  Gostitelji so prišli do vodstva z 1:0, ko je pred gol udaril Lovrečič, tam pa je nesrečno žogi smer preusmeril Centrih in zatresel lastno mrežo.
42'
  GOOOL! Zadel je Nikola Nikezič!
43'
  Olimpija se veseli povišanja vodstva, ko je zadel Nikezič. Ta je izkoristil praznino v celjski obrambi, na koncu je bil v skoku prekratek Korošec, Nikezič pa je žogo neubranljivo poslal v mrežo.
44'
  Stefan Cebara v prepovedanem položaju.
45'
  V prvem polčasu še minuta dodatka.
45+1'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Sebastjan Gobec. Utrpel ga je Nikola Nikezič.
45+1'
45+1'
  Ljubljančani so zasluženo dobili prvi polčas, ko so imeli več od igre, si priigrali več priložnosti, ob tem pa še dvakrat zadeli. Celjani so bili premalo pogumni.
45+1'
  Menjava: iz igre Andraž Žurej, v igro Srdić Alexander.
45+1'
  Menjava: iz igre Benjamin Verbič, v igro Nejc Plesec.
45'
45'
  Gostujoči trener Rus je med polčasom opravil dve menjavi, domači ostaja pri isti sestavi.
47'
  Ne zelenici je obležal poškodovani Vicente, zato je v tem trenutku krajša prekinitev. Potrebna bo zamenjava.
48'
  Menjava: iz igre William Franklin Vicente, v igro Adnan Bešič.
48'
  Obračun zeleno-belih in rumeno-modrih se nadaljuje.
51'
  Celjski nogometaši se zdaj poskušajo vrniti v igro, a Olimpija še naprej zelo dobro stoji na stožiški zelenici.
51'
  Srdić Alexander v prepovedanem položaju.
53'
  Gostujoči trener Miloš Rus vzpodbuja igralce naj pritisnejo, medtem ko domači nadzorujejo sam potek igre.
55'
56'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Đorđe Ivelja. Utrpel ga je Srdić Alexander.
56'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Zajc. Utrpel ga je Nik Omladič.
58'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Srdić Alexander. Utrpel ga je Adnan Bešič.
59'
  Celjsko moštvo zdaj veliko več poskuša, pa vendar je še naprej brez prave priložnosti proti Olimpiji.
60'
  Adnan Bešič v prepovedanem položaju.
61'
  Šesterica gostiteljev je krenila proti trojici gostov, ki pa se je ubranila.
62'
  Strel Geriča so Celjani uspešno blokirali.
63'
  Ljubljančani zdaj vse stavijo na hitre protinapade, ki se jim ponujajo iz minute v minuto.
63'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Nik Omladič. Utrpel ga je Nejc Plesec.
64'
66'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Srdić Alexander. Utrpel ga je Anej Lovrečič.
66'
  Lepa priložnost za gostitelje. Jovič na koncu ni dobro podal pred gol.
67'
  Vratar Kotnik je dobro prebral namero Nikezića in mu pravočasno odvzel žogo, ko je bilo znova sila nevarno pred golom.
69'
  Menjava: iz igre Dejan Gerič, v igro Rok Baskera.
70'
  Še dvajset minut do konca tekme v Stožicah. Olimpija ima še vedno pod nadzorom prednost z 2:0.
70'
  Rok Baskera je dobil rumeni karton.
71'
  Slalom Mihe Zajca, ki pa so ga domači igralci v zadnjem trenutku zaustavili.
72'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Rok Baskera.
73'
  Nova imenitna priložnost Olimpije, spet pa glavni na koncu z izjemno obrambo vratar Kotnik, ki je ubranil že pet neverjetnih priložnosti gostiteljev.
74'
  GOOOL! Zadel je Rok Baskera!
75'
  Ljubljančani so preko Baskere dokončno odločili tekmo, ko je Baskera udaril z razdalje in s pomočjo Krajcerja, ki je nesrečno spremenil smer žogi, povedli s 3:0.
75'
  Olimpija je zdaj bržkone dokončno odločila tekmo, ko zasluženo prepričljivo vodi.
76'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Boban Jovič. Utrpel ga je Srdić Alexander.
76'
  GOOOL! Zadel je Srdić Alexander!
77'
  Celjani se ne predajajo. Srdić je po obratu odlično nameril in premagal nemočnega vratarja Šeligo.
79'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Srdić Alexander. Utrpel ga je Đorđe Ivelja.
79'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Krajcer. Utrpel ga je Adnan Bešič.
80'
80'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Đorđe Ivelja. Utrpel ga je Nejc Plesec.
82'
  Streljal je Đorđe Ivelja, a mimo vrat.
82'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Nikola Nikezič. Utrpel ga je Sebastjan Gobec.
83'
  Krajša prekinitev po zračnem trku Bajdeta in Zarifoviča.
85'
  Pred nami še zadnje štiri minute tekme. Tekma je zdaj praktično že odločena.
87'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Đorđe Ivelja.
87'
  Streljal je Miha Zajc, a mimo vrat.
88'
  Strel Zajca, ki je v prvem delu sezone nosil dres Olimpije, je odletel mimo gola.
88'
88'
  Menjava: iz igre Nikola Nikezič, v igro Nik Kapun.
89'
  Obetaven predložek s kota Zajca, vendar pa ni bilo igralca pred golom, ki bi žogo poslal v mrežo.
90'
  Do konca tekme še tri minute dodatka.
90'
  Adnan Bešič je dobil rumeni karton.
90+3'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Miha Korošec.
90+3'
90+3'
  Tekma je končana. Olimpija in Celje ostajata na mestih, ki sta ju zasedala pred tekmo. Prvi so na drugem, drugi na petem, a Olimpija je tokrat prišla do povsem zaslužene zmage, Celje pa več kot častnega gola danes ni uspelo doseči. Sledi reprezentančen premor. Hvala za pozornost in lep pozdrav iz Stožic!