25. krog |  Kidričevo, Športni park NK Aluminij |  17.04.2013 ob 16.00

Aluminij

2 : 0

Olimpija

Sodniki: Ponis Roberto (glavni sodnik), Ajdovec Rafael (1. pomoč), Vidali Manuel (2. pomoč) , Mežnar Tadej (4. sodnik)
3 Rumeni kartoni 5

0'
  Lep pozdrav iz sončnega Kidričevega, kjer čakamo na razplet obračuna med nogometaši Aluminija ter Olimpije.
0'
  Po treh zaporednih porazih nogometaši Aluminija danes še kako potrebujejo nove točke v boju za obstanek. Če k temu dodamo še rekordno serijo štirinajstih tekem brez zmage, pa je več kot očitno, da "šumarje" proti, v zadnjem času odlični Olimpiji, čaka vse prej kot lahka naloga.
0'
  Vendar pa ne moremo mimo dejstva, da je Aluminij v letošnji sezoni že spravil na kolena Ljubljančane. Poraz v Kidričevem je takrat "odnesel" športnega direktorja Ačimoviča ter trenerja Šiljaka, katerega je zamenjal prav zdajšnji trener zmajev, Razdrh.
0'
  Ta je s svojimi varovanci v izjemni seriji osmih zaporednih tekmah brez poraza, iz zadnjih štirih gostovanj pa so se njegovi varovanci vrnili s popolnim izkupičkom.
0'
  Na drugi strani je Aluminij pred domačimi gledalci drugo najmanj uspešno moštvo prvenstva. Na trinajstih tekmah je zbral namreč štiri zmage in en neodločen rezultat. Edina ekipa iz zgornjega dela prvenstvene lestvice, ki so jo »šumari« v Kidričevem premagali, je prav ljubljanska Olimpija.
0'
  Za tekmo z Aluminijem se v kader Ljubljančanov vrača Boban Jović, medtem ko bodo domači v moštvu pogrešali Hodžurdo ter Drevenška, ki počivata zaradi kazni kartonov.
0'
  Pa poglejmo še obe enajsterici:
0'
  Aluminij: Murko, Spahič, Topolovec, Kurež, Žagar, Medved, Bingo, Rešek, Loznarič, Bloudek, Črnic.
0'
  Olimpija: Džafič, Jovič, Salkič, Mitrovič, Delamea, Ivelja, Fink, Omladič, Trifkovič, Nikezič, Valenčič.
0'
  Pravico bo delil Roberto Ponis iz Kopra, naloge stranskih sodnikov pa bosta opravljala Rafael Ajdovec in Manuel Vidali.
0'
  Akterji so že na igrišču, tako da pričakujemo le še začetni žvižg sodnika Ponisa.
0'
1'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Fink. Utrpel ga je Tadej Žagar.
2'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Semir Spahič. Utrpel ga je Damjan Trifkovič.
4'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Sandro Bloudek, a je meril preveč po sredini, tako da vratarju Džafiču ni bilo težko žoge odbiti nazaj v igrišče.
6'
  Olimpija ima udarec iz kota.
7'
8'
  Robert Kurež v prepovedanem položaju.
10'
  GOOOL! Zadel je Robert Kurež!
11'
  Po lepi podaji Črnica, se je v gostujočem kazenskem prostoru povsem sam znašel Kurež, ki pa mu iz bližine ni bilo težko zabiti žoge v mrežo Ljubljančanov. To je že enajsti gol Kureža v letošnji sezoni.
16'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Boban Jovič. Utrpel ga je Matic Črnic.
20'
20'
  Streljal je Filip Valenčič, a mimo vrat.
23'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Erik Salkič. Utrpel ga je Tadej Žagar.
25'
26'
  Spremljamo precej enakovreden obračun, z redkimi priložnostmi na obeh straneh.
27'
  Streljal je Damjan Trifkovič, a je žoga, tako kot pri vseh prejšnjih poiskusih Olimpije, končala visoko preko gola.
30'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Sandro Bloudek. Utrpel ga je Nikola Nikezič.
30'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Nikola Nikezič. Utrpel ga je David Lonzarič.
31'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Nikola Nikezič. Utrpel ga je Sandro Bloudek.
31'
  Tadej Žagar v prepovedanem položaju.
33'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Đorđe Ivelja (igranje z roko).
36'
  Olimpija je še naprej ni resneje ogrozila domačih vrat.
36'
  Nikola Nikezič v prepovedanem položaju.
38'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Tadej Žagar, a je bil strel preslaboten za vratarja Džafiča.
40'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Tadej Žagar. Utrpel ga je Nikola Nikezič.
41'
  Prvi strel Olimpije v okvir vrat! Poskus podaje Trifkoviča, se je na koncu izkazal bolj kot strel, ki pa Murku ni predstavljal velikih težav.
41'
  Streljal je Sandro Bloudek, ki pa je le za malo zgrešil cilj.
43'
  Matic Fink je dobil rumeni karton.
45'
45'
  Prvi polčas je zaznamovala izredno apatična igra favoriziranih gostov iz Ljubljane. Priigrali si niso niti ene resne priložnosti za zadetek. Edini strel, ki so ga sprožili proti vratom domačega vratarja Murka pa je bil posledica slabše podaje Trifkoviča. Na drugi strani pa bi se lahko z malo več sreče zraven Kureža, med strelce vpisal še Bloudek.
45'
45'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Rešek. Utrpel ga je Antonio Delamea Mlinar.
46'
  Aluminij ima udarec iz kota.
47'
  Priložnost za Aluminij. A Črnic napake vratarja Džafiča ni izkoristil.
48'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nik Omladič, vratar Murko pa se je izkazal z odlično obrambo.
48'
48'
  Streljal je Nemanja Mitrovič, a mimo vrat.
49'
49'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Tadej Žagar.
50'
  Streljal je Đorđe Ivelja, a mimo vrat.
50'
  Nogometaši so v drugi polčas krenili veliko bolj živahno.
51'
  Nemanja Mitrovič je dobil rumeni karton zaradi ugovarjanja.
52'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Đorđe Ivelja. Utrpel ga je Tadej Žagar.
53'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Sandro Bloudek. Utrpel ga je Filip Valenčič.
57'
58'
  Enajstmetrovka za Olimpijo po prekršku Medveda nad Nikezičem!
59'
  Aljaž Medved je dobil rumeni karton.
59'
  Nikezič je zastreljal enajstmetrovko, saj je udaril mimo vrat.
60'
61'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Sandro Bloudek. Utrpel ga je Matic Fink.
62'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Đorđe Ivelja. Utrpel ga je Matic Črnic.
62'
  Đorđe Ivelja je dobil rumeni karton.
63'
  Igra je prekinjena zaradi poškodbe Črnica.
63'
  ...igra se že nadaljuje.
65'
  V Kidričevem spremljamo izredno slabo nogometno predstavo, polno napak na obeh straneh.
65'
65'
66'
  Menjava: iz igre Matic Fink, v igro Rok Baskera.
66'
68'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Erik Salkič.
70'
  Erik Salkič je dobil rumeni karton.
70'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Erik Salkič. Utrpel ga je Robert Kurež.
72'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Sandro Bloudek. Utrpel ga je Rok Baskera.
73'
  Jalov pritisk Olimpije!
74'
75'
  Priložnost Olimpije po udarcu iz kota, a do zaključnega strela ni prišlo.
76'
76'
  Še naprej spremljamo jalovo premoč Olimpije. Jim bo kljub temu uspelo izenačiti rezultat?
77'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Tadej Žagar.
78'
  Gol Nikoe Nikeziča je bil zaradi prepovedanega položaja razveljavljen.
79'
  GOOOL! Zadel je Denis Topolovec!
80'
  Po prostem udarcu evrogol Topolovca. Iz kakšnih 35.metrov je zadel levi zgornji kot gostujočih vrat!!!!!!
81'
  Menjava: iz igre Matic Črnic, v igro Rade Jovanovič.
82'
  Menjava: iz igre Erik Salkič, v igro Aris Zarifovič.
84'
  Menjava: iz igre Tadej Žagar, v igro Gorazd Zajc.
86'
87'
  Menjava: iz igre Robert Kurež, v igro Dorijan Ožvald.
88'
  Streljal je Nik Omladič, a mimo vrat.
89'
  Menjava: iz igre Filip Valenčič, v igro Adnan Bešič.
90'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil David Lonzarič. Utrpel ga je Đorđe Ivelja.
90'
  David Lonzarič je dobil rumeni karton.
90'
  Še štiri minute sodniškega podaljška!
90+1'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Dorijan Ožvald. Utrpel ga je Rok Baskera.
90+2'
90+2'
  Sandro Bloudek je dobil rumeni karton.
90+3'
  Aris Zarifovič je dobil rumeni karton.
90+3'
90+4'
90+4'
  Kidričevo ostaja neosvoljiva trdnjava za Olimpijo, saj so tukaj znova zasluženo doživeli boleč poraz. Po slabi nogometni predstavi so Kidričani tako prekinili svoj negativni niz štirinajstih zaporednih tekem brez zmage, medtem ko so Ljubljančani doživeli svoj prvi poraz v spomladanskem delu prvenstva. Edini presežek na tekmi je bil evrogol Topolovca, omenimo pa še zapravljeno enajstmetrovko Nikeziča.