28. krog |  Domžale, Športni Park Domžale |  13.04.2013 ob 20.00  | Prenos: Planet

0 : 4

Olimpija

Sodniki: Čeferin Darko (glavni sodnik), Arhar Primož (1. pomoč), Stančin Marko (2. pomoč) , Kajtazović Nejc (4. sodnik)
6 Rumeni kartoni 1

0'
  Lepo pozdravljeni iz Domžal, kjer bomo danes spremljali derbi 28.kroga med Domžalami in Olimpijo.
0'
  V športnem parku v Domžalah bo šlo za neposredni obračun med drugo in tretjo uvrščenima ekipima prvenstva.
0'
  Olimpija ima na drugem mestu s tekmo več od Domžal 50 točk, Domžalčani pa so zbrali 43 točk.
0'
  Spremljali bomo obračun ekip, ki v spomladanskem delu še ne poznata poraza.
0'
  Domžalčani na domačem terenu v letošnji sezoni ne blestijo dosegli so le tri zmage ter tri remije, kar šestkrat pa so ostali praznih rok. Na drugi strani Olimpija na gostovanjih še ni remizirala.
0'
  Danes bomo spremljali 16. medsebojni obračun. Olimpija ima na svojem računu osem zmag, petkrat so bili uspešni Domžalčani, dvakrat pa sta se ekipi razšli brez zmagovalca.
0'
  V letošnji sezoni sta se ekipi pomerili trikrat. Vedno se je zmage veselila gostujoča ekipa.
0'
  Domžale so v prejšnem krogu doma remizirali z 1:1 proti Muri 05, Darko Zec je bil edini strelec za Domžale.
0'
  Olimpija pa je gostovala v Kranju in slavila s 4:1, po dva zadetka sta dosegla Anej Lovrečič ter Nikola Nikezič.
0'
  Poglejmo si še obe začetni enajsterici:
0'
  Domžale:41-Vidmar,2-Skubic,5-Zec,8-Čadikovski,13-Knezovič,19-Halilovič,21-Balokog,25-Korun,28-Šimunovič,29-Balkovec,92-Kous.
0'
  Olimpija:30-Džafič,6-Zarifovič,8-Trifkovič,11-Valenčič,17-Fink,18-Nikezič,19-Ivelja,20-Delamea-Mlinar,21-Omladič,25-Lovrečič,33-Salkič.
0'
  Trenerju Domžal Stevanu Mojsilovilču bo danes v kadru zaradi poškodbe manjkal le Gregor Zabret.
0'
  Trener gostov Andrej Razdrh danes ne bo mogel računati na poškodovane: Šporarja, Vicenteja, Đjermanoviča, Zorca ter Božiča. Zaradi kazni bo manjkal Boban Jovič.
0'
  Današnjo tekmo, ki se bo pričela ob 20:00 bo sodil glavni sodnik Darko Čeferin.
0'
  Na klopi Olimpije danes sedi Dejan Gerič nekdanji nogometaš Domžal, ki je še v letošnji sezoni nastopal za Domžale.
0'
  Obe ekipi s sodniško trojko na čelu prihajata na travnato površino v Športnem parku v Domžalah.
0'
0'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Darko Zec. Utrpel ga je Đorđe Ivelja.
1'
  S sredine igrišča so prvi krenili domači nogometaši.
1'
  Za kratek čas je bila igra prekinjena, kajti na tleh je obležal Skubic.
2'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Knezovič. Utrpel ga je Nikola Nikezič.
3'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Filip Valenčič.
4'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Uroš Korun.
5'
  Hiter protinapad domačih vendar preslab zaključek Koruna.
5'
  Streljal je Filip Valenčič, a mimo vrat.
6'
  Streljal je Aris Zarifovič, a mimo vrat.
7'
  Domžale ima udarec iz kota.
9'
  Lepa priložnost za neoviran strel Domžal vendar je Čadikovskemu v ključnem trenutku spodrsnilo.
9'
  Olimpija ima udarec iz kota.
11'
  Na tleh je obležal Zarifovič kateremu sedaj pomaga zdravniška služba Olimpije.
11'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Damjan Trifkovič.
12'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Antonio Delamea Mlinar. Utrpel ga je Mato Šimunovič.
13'
  Antonio Delamea Mlinar je dobil rumeni karton.
13'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Halilovič. Utrpel ga je Filip Valenčič.
14'
15'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Mato Šimunovič. Utrpel ga je Erik Salkič.
16'
  V Domžale je prišlo tudi kar nekaj gostujočih navijačev.
16'
  Filip Valenčič v prepovedanem položaju.
17'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Filip Valenčič.
17'
18'
  Dvakrat je do strela prišel Valenčič. Prvi strel je Vidmar ubranil, pri drugem pa je Valenčič udaril preko vrat.
19'
19'
  Streljal je Uroš Korun, a mimo vrat.
19'
21'
  Strel Koruna, blokira Zarifovič z glavo.
22'
  Spremljamo zelo dinamično srečanje. Obe ekipi prihajata do svojih priložnosti.
24'
  Protinapad Domžal, lepa podaja Balkovca v kazenski prostor Olimpije vendar je Korun nekoliko zamudil.
25'
  Kar nekaj preglavic povzroča Uroš Korun gostujočim nogometašem.
25'
  Nikola Nikezič v prepovedanem položaju.
26'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Đorđe Ivelja. Utrpel ga je Dragan Čadikovski.
27'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Mato Šimunovič. Utrpel ga je Damjan Trifkovič.
29'
  Predložek Lovrečiča pred vrata Domžal, nekoliko prekratek je bil Nikezič.
29'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Knezovič. Utrpel ga je Nik Omladič.
29'
  Ivan Knezovič je dobil rumeni karton.
30'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nik Omladič.
30'
30'
31'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Mato Šimunovič. Utrpel ga je Matic Fink.
31'
  Mato Šimunovič je dobil rumeni karton.
32'
  Omladič je poizkušal iz prostega strela, do odbite žoge je prišel Valenčič, Vidmar je obakrat dobro posredoval.
33'
34'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Jure Balkovec. Utrpel ga je Matic Fink.
35'
  Jure Balkovec je dobil rumeni karton.
35'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Antonio Delamea Mlinar.
36'
Avtogol
  GOOOL! Nejc Skubic je zatresel lastno mrežo!
37'
  Nejc Skubic je dobil rumeni karton.
37'
  Čeferin je izključil domačega trenerja.
38'
  Do strela je najprej prišel Delamea-Mlinar, žoga se je nato odbila do Ivelje ki je streljal žoge se je dotaknil Skubic in premagal lastnega vratarja.
39'
  Po mnenju domačega trenerja naj bi bili trije nogometaši Olimpije v prepovedanem položaju.
39'
  Kljub opozorilom glavnega ter stranskega sodnika, domači trener ni odnehal s provokacijami in bil je izključen.
40'
42'
42'
44'
45'
  Dve minuti sodniškega dodatka.
45'
45+1'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Anej Lovrečič. Utrpel ga je Uroš Korun.
45+2'
  Dragan Čadikovski v prepovedanem položaju.
45+2'
45+2'
  Kljub temu da je končan prvi polčas še vedno domačini pritiskajo na glavnega sodnika Čeferina.
45+2'
  Spremljali smo zanimiv prvi polčas v katerem je bila Olimpija za odtenek boljša vendar so tudi Domžale prihajale do svojih priložnosti.
45+2'
  Ekipi se vračata na travnato zelenico.
45+2'
  Obeta se tudi dvojna menjava pri domačih vstopila bosta brata Vuk.
45'
45'
  Menjava: iz igre Uroš Korun, v igro Slobodan Vuk.
45'
  Menjava: iz igre Jure Balkovec, v igro Goran Vuk.
45'
46'
47'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Antonio Delamea Mlinar. Utrpel ga je Dragan Čadikovski.
47'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nikola Nikezič.
48'
48'
49'
  Močan strel Omladiča od daleč, brani Vidmar.
49'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Nik Omladič. Utrpel ga je Mato Šimunovič.
50'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Slobodan Vuk. Utrpel ga je Aris Zarifovič.
51'
51'
  Pritisk Olimpije na začetku drugega polčasa.
51'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Dragan Čadikovski. Utrpel ga je Matic Fink.
52'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Nack Patrick Balokog. Utrpel ga je Nikola Nikezič.
52'
  Anej Lovrečič v prepovedanem položaju.
52'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Fink. Utrpel ga je Mato Šimunovič.
53'
54'
  Domači nogometaši zahtevajo igro z roko gostov v kazenskem prostoru.
55'
  Obeta se še zadnja menjava v domačih vrstah vstopil bo Janža.
56'
  GOOOL! Zadel je Nik Omladič!
57'
  Lepa podaja Lovrečiča do Omladiča ta pa je s pomočjo vratnice žogo poslal v domačo mrežo.
57'
  Menjava: iz igre Dragan Čadikovski, v igro Erik Janža.
58'
58'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Goran Vuk.
60'
  Protinapad Domžal, G.Vuk je zapravil lepo priložnost njegov strel je dobro obranil Džafič.
61'
62'
  Strel Valenčiča, ki pa je končal za las mimo domačih vrat.
62'
  Še naprej pritisk Olimpije.
65'
66'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Knezovič. Utrpel ga je Damjan Trifkovič.
66'
  Žiga Kous je dobil rumeni karton.
67'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Erik Salkič. Utrpel ga je Mato Šimunovič.
67'
67'
  Streljal je Denis Halilovič, a mimo vrat.
68'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Halilovič. Utrpel ga je Nikola Nikezič.
69'
  GOOOL! Zadel je Nikola Nikezič!
70'
  Fink je lepo podal do Nikeziča, ki se je sam znašel pred Vidmarjem in zadel za težko ulovljivo prednost.
70'
70'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Denis Halilovič.
70'
  Strel Halilovič iz golove črte izbija Fink.
71'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Nack Patrick Balokog. Utrpel ga je Filip Valenčič.
71'
  Nack Patrick Balokog je dobil rumeni karton.
72'
72'
  Streljal je Nikola Nikezič, a mimo vrat.
74'
  Kljub visokemu vodstvu Olimpija ne popušča.
74'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Erik Janža. Utrpel ga je Đorđe Ivelja.
75'
75'
  Podaja Omladiča v kazenski prostor, kjer se je sam znašel Nikezič in z lobom premagal Vidmarja.
76'
  Odkar je bil izključen domači trener, Domžale ne prihajajo do pravih priložnosti.
78'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Vuk. Utrpel ga je Erik Salkič.
78'
  Menjava: iz igre Filip Valenčič, v igro Rok Baskera.
80'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Erik Salkič. Utrpel ga je Ivan Knezovič.
82'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Erik Janža. Utrpel ga je Nik Omladič.
82'
84'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Matic Fink.
84'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Slobodan Vuk. Utrpel ga je Antonio Delamea Mlinar.
85'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Erik Salkič.
85'
87'
  Menjava: iz igre Anej Lovrečič, v igro Nik Kapun.
88'
  Tempo igre je po četrtem zadetku Olimpije padel.
89'
  Menjava: iz igre Nikola Nikezič, v igro Dejan Gerič.
90'
90+1'
  Vsi čakajo le še zadnji sodnikov žvižg.
90+2'
90+2'
  Derbi ljubljanske kotline je pripadel Olimpiji, ki si je z današnjo zmago še povečala prednost pred Domžalami.