29. krog |  Murska Sobota, Mestni stadion Fazanerija |  21.04.2013 ob 16.00

Mura

1 : 1

Sodniki: Goričan Vojko (glavni sodnik), Praprotnik Jure (1. pomoč), Kovačič Andraž (2. pomoč) , Tošeski Boris (4. sodnik)
4 Rumeni kartoni 3

0'
  Lep pozdrav iz Murske Sobote, kjer se bo čez dobro uro začela tekma 29. kroga Prve lige Telekom Slovenije med domačo Muro 05 in gosti iz Gorice.
0'
  Na prvenstveni razpredelnici ekipi nimata zavidanja vrednega položaja, saj Mura zaseda zadnje deseto, Gorica pa osmo mesto. Ker je tekem vse manj in je vsaka točka odločilnega pomena, se nam danes obeta zanimiva tekma, saj so tri točke prepotrebne v obeh taborih.
0'
  Imamo že postavi! Postava Mure: Drakovič, Majer, Mörec, Travner, Kurbus, Vaš, Rep, Maruško, Šimič, Ploj in Sačer.
0'
  Gosti: Simčič, Kadrija, Jogan, Celcer, Mevlja, Vetrih, Mbida Bindzi, Žigon, Živec, Ndiaye in Bremec.
0'
  Domači so pred izjemno težko nalogo, saj si novega spodrsljaja ne smejo več privoščiti. Danes šteje zgolj in samo zmaga, s katero bi se približali ubežnikom na razpredelnici.
0'
  Na drugi strani bi Goričani bili zadovoljni že s točko. Stratega vrtnic, Mirana Srebrniča, lahko skrbi forma njegovih varovancev, saj so zadnje štiri kroge ostali praznih rok; zadnjo zmago so zabeležili v 23. krogu proti Aluminiju.
0'
  V Murski Soboti je sončno pri 21 stopinjah Celzija; zelenica mestnega stadiona Fazanerije je dobro pripravljena, tako da imajo akterji današnjega srečanja zelo dobre pogoje za igro.
0'
  V tekočem prvenstvu je na medsebojnih srečanjih zmagovala domača ekipa – v Novi Gorici zmaga Goričanov (3:1 in 2:0), v Murski Soboti pa so se veselili črno-beli (3:1).
0'
  začetni udarec pripada nogometašem Gorice.
0'
1'
  Jean Mbida Bindzi Ebila v prepovedanem položaju.
2'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Amedej Vetrih. Utrpel ga je Marko Šimič.
4'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Majer. Utrpel ga je Dejan Žigon.
5'
  Mura ima udarec iz kota.
5'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Matic Maruško.
8'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Welle Ndiaye. Utrpel ga je Matic Maruško.
9'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Taulant Kadrija. Utrpel ga je Alen Ploj.
10'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Jure Travner. Utrpel ga je Dejan Žigon.
14'
  Po prvih 15-ih minutah srečanja se igra še ni povsem razživela. Moštvi igrata zelo disciplinirano in se bolj kot napadalnim osredotočata na obrambne naloge.
16'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Welle Ndiaye.
17'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Ploj. Utrpel ga je Taulant Kadrija.
18'
  Dejan Žigon v prepovedanem položaju.
19'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Rajko Rep. Utrpel ga je Miha Mevlja.
19'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Rajko Rep.
19'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Rajko Rep. Utrpel ga je Amedej Vetrih.
21'
  Prva priložnost na srečanju. Rajko Rep je sprožil iz 30 metrov in zadel vratnico!
21'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Ploj. Utrpel ga je Jean Mbida Bindzi Ebila.
22'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Arpad Vaš. Utrpel ga je Saša Aleksander Živec.
26'
  Sandi Bremec v prepovedanem položaju.
26'
28'
  Akcija domačih. Atraktivo jo je zaključil Maruško, vendar je bil vratar Simčič odlično postavljen.
28'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Alen Ploj.
28'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Sandi Bremec. Utrpel ga je Rajko Rep.
30'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Uroš Celcer. Utrpel ga je Matic Maruško.
30'
  Uroš Celcer je dobil rumeni karton.
30'
  Prosti strel za Muro z roba kazenskega prostora...
31'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marko Šimič.
31'
  ...preslabo za Simčiča.
32'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Mario Sačer.
33'
  Tokrat se je Simčič znašel iz oči v s Sačerjem in dobil dvoboj!
33'
  V zadnjih minutah je Mura veliko nevarnejša.
33'
34'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Majer. Utrpel ga je Sandi Bremec.
37'
  Streljal je Marko Šimič, a mimo vrat.
39'
40'
  Mario Sačer v prepovedanem položaju.
41'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Majer. Utrpel ga je Jean Mbida Bindzi Ebila.
42'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Amedej Vetrih. Utrpel ga je Rajko Rep.
42'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Žigon. Utrpel ga je Jure Travner.
44'
  Welle Ndiaye je dobil rumeni karton.
44'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Rajko Rep. Utrpel ga je Sandi Bremec.
45'
  Alen Ploj je dobil rumeni karton.
45'
  Streljal je Sandi Bremec, a mimo vrat.
45+1'
  Edina omembe vredna priložnost Goričanov...
45+1'
45+1'
  Po prvih 45 minutah je v Murski Soboti še vedno 0 : 0. V uvodnih minutah so bili več pri žogi gostje in v tem obdobju nismo videli niti ene obetavne situacije za gol. V nadaljevanju je bila veliko nevarnejša domača vrsta, ki si je priigrala nekaj zelo lepih priložnosti, prav vse pa so ostale neizkoriščene. In kaj lahko pričakujemo v drugem polčasu? Nedvomno bodo morali domači zaigrati bolj ofenzivno, to pa je lahko voda na mlin gostov.
45'
45'
  Brez menjav v obeh taborih.
47'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Taulant Kadrija. Utrpel ga je Jure Travner.
49'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Arpad Vaš. Utrpel ga je Jean Mbida Bindzi Ebila.
51'
51'
  Rajko Rep je dobil rumeni karton.
51'
  Menjava: iz igre Mitja Morec, v igro Denis Barbič.
51'
  Welle Ndiaye v prepovedanem položaju.
53'
53'
  Menjava: iz igre Dejan Žigon, v igro Nejc Praprotnik.
54'
57'
57'
  Arpad Vaš je dobil rumeni karton.
58'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Praprotnik. Utrpel ga je Aleš Majer.
58'
  Streljal je Rajko Rep, a mimo vrat.
60'
  Menjava: iz igre Sandi Bremec, v igro Jani Šturm.
60'
  Taulant Kadrija v prepovedanem položaju.
63'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Welle Ndiaye.
63'
  Gorica ima udarec iz kota.
64'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Taulant Kadrija. Utrpel ga je Aleš Majer.
64'
  Taulant Kadrija je dobil rumeni karton.
65'
  GOOOL! Zadel je Alen Ploj!
66'
  Prosti strel je izvajal Vaš; njegov predložek pa je z glavo v zadetek spremenil Ploj.
66'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Barbič. Utrpel ga je Saša Aleksander Živec.
67'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Šimič. Utrpel ga je Miha Mevlja.
67'
70'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Barbič. Utrpel ga je Jani Šturm.
72'
  GOOOL! Zadel je Nejc Praprotnik!
72'
  Prekrasen zadetek Praprotnika je s prefinjenim strelom zadel iz kakšnih 22 metrov.
73'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Majer. Utrpel ga je Welle Ndiaye.
73'
  Aleš Majer je dobil rumeni karton.
73'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Alen Jogan.
74'
  Goričani izkoristili svojo prvo pravo priložnost in izenačili, kaj lahko pa bi prek Jogana prišli do vodstva.
75'
  Menjava: iz igre Mario Sačer, v igro Vedran Vinko.
75'
  Menjava: iz igre Arpad Vaš, v igro Damjan Bohar.
75'
  Streljal je Miha Mevlja, a mimo vrat.
76'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Barbič. Utrpel ga je Amedej Vetrih.
77'
  Menjava: iz igre Welle Ndiaye, v igro Alen Pavič.
79'
  Trenerja sta opravila vse tri menjave ter tako vnesla nekaj svežine v igro. Igra je sedaj bolj odprta, saj se obe mostvi borita za tri točke.
80'
81'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Alen Pavič.
82'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Barbič. Utrpel ga je Alen Pavič.
86'
  V zadnjih trenutkih so več pro žogi novogoričani.
86'
  Streljal je Alen Pavič, a mimo vrat.
89'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Praprotnik. Utrpel ga je Jure Travner.
90'
  Tri minute sodnikovega dodatka.
90+1'
  Streljal je Alen Jogan, a mimo vrat.
90+1'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Jani Šturm. Utrpel ga je Rajko Rep.
90+2'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Saša Aleksander Živec.
90+2'
  Alen Ploj v prepovedanem položaju.
90+3'
90+3'
  Goričani so z remijem prekinili serijo porazov. Mura pa z osvojeno točko še naprej ostaja trdno zasidrana na zadnjem mestu.