29. krog |  Ljubljana, ŠRC Stožice |  20.04.2013 ob 17.30  | Prenos: Planet

Olimpija

1 : 0

Rudar

Sodniki: Drečnik Davor (glavni sodnik), Vukan Robert (1. pomoč), Kepe Štefan (2. pomoč) , Perić Dragoslav (4. sodnik)
1 Rumeni kartoni 4

0'
  Lepo pozdravljeni iz Ljubljane.
0'
  29.krog se bo začel v ŠRC Stožice, kjer se bosta pomerili ekipi Olimpije ter Rudarja.
0'
  Spremljali bomo dvoboj dveh ekip ki sta na zadnji prvenstveni tekmi na gostovanjih izgubili obe z 2:0.
0'
  Rudar je zadnjo tekmo proti Olimpiji dobil julija 2010.
0'
  Olimpija kljub prvemu porazu v spomladanskem delu sezone ostaja na drugem mestu s 53 točkami, Rudar zaseda šesto mesto s 34 točkami.
0'
  Do danes sta se ekipi pomerili 15-krat, 9-krat so bili spešni zeleno-beli, trikrat so slavili Velenjčani, dvakrat pa sta se ekipi razšli brez zmagovalca.
0'
  Vse tri medsebojne tekme v letošnjin sezoni je dobila Olimpija s skupno gol razliko 8:1.
0'
  Danes bomo videli tudi obračun dveh najboljših strelcev v ligi. Pri Olimpiji je to Nikola Nikezič s 13 zadetki. Pri Rudarju pa Mate Eterovič z 12 zadetki.
0'
  Domači trener Andrej Razdrh danes ne bo mogel računati na poškodovane: Božiča, Đermanoviča, Šporarja, Zorca ter kaznovanega Zarifoviča.
0'
  Na drugi pa bodo manjkali: Rozman, Rošer, Bratanovič ter kaznovana Senad Jahić in Christian Bubalović.
0'
  Za Olimpijo bosta danes zaigrala dva nekdanja člana Velenjskega Rudarja to sta Nik Omladič ter Damjan Trifkovič. Prav tako pa bosta tudi za Rudar nastopila dva nekdanja igralca Olimpije David Kašnik ter Dalibor Radujko.
0'
  Imamo že obe začetni enajsterici.
0'
  Olimpija:30-Džafič,5-Jovič,8-Trifkovič,11-Valenčič,17-Fink,18-Nikezič,19-Ivelja,20-Delamea,21-Omladič,25-Lovrečič,32-Mitrovič.
0'
  Rudar:1-Pašagič,3-Jeseničnik,4-Stakič,7-Firer,10-Črnčič,15-Rotman,17-Podlogar,20-Kašnik,23-Klinar,28-Radujko,32-Eterovič.
0'
  Današnjo tekmo, ki se bo pričela ob 17:30 bo sodil glavni sodnik Davor Drečnik.
0'
  Obe enajsterici sta prispeli na stadion v Stožicah, kjer pa tribune ponovno bolj ali manj samevajo.
0'
1'
  Prvi so s sredine igrišča krenili nogometaši Rudarja.
1'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Nik Omladič. Utrpel ga je Leon Črnčič.
1'
  Streljal je Dalibor Radujko, a mimo vrat.
2'
  Strel Radujka s kakih 30-ih metrov je končal v prečki.
3'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Anej Lovrečič. Utrpel ga je Matej Podlogar.
3'
  Streljal je Nik Omladič, a mimo vrat.
4'
  Protinapad Olimpije Valenčič je podal do Omladiča, ki je streljal pod pritiskom enega izmed gostujočih branilcev.
5'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Đorđe Ivelja. Utrpel ga je Mate Eterovič.
8'
  Streljal je Matej Podlogar, a mimo vrat.
9'
  Rudar je dobro začel današnjo tekmo, zaenkrat zelo pasivna igra Olimpije.
10'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Damjan Trifkovič.
11'
  Lepa podaja Joviča v kazenski prostor Rudarja, tam pa je bil nekoliko prepočasen za boljši strel Trifkovič.
12'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Dragoslav Stakič. Utrpel ga je Nikola Nikezič.
13'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Firer. Utrpel ga je Boban Jovič.
13'
  Nikola Nikezič v prepovedanem položaju.
14'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Boban Jovič. Utrpel ga je Leon Črnčič.
15'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Nikola Nikezič. Utrpel ga je David Kašnik.
18'
  Po dobrem začetku tekme je ritem igre nekoliko upadel.
19'
  Streljal je Mate Eterovič, a mimo vrat.
20'
  Lepo je Črnčič našel Eteroviča ta je preslabo zaključil.
20'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Filip Valenčič.
21'
  Rudar je zahteval prekršek nad Firerjem, ki je padel nekaj metrov pred kazenskim prostorom.
22'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Radujko. Utrpel ga je Matic Fink.
23'
  Ponovno nekoliko rezerviran začetek tekme s strani domačih.
24'
  Ivan Firer v prepovedanem položaju.
24'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Rajko Rotman. Utrpel ga je Đorđe Ivelja.
26'
28'
  Mate Eterovič v prepovedanem položaju.
29'
  Zadetek Eteroviča, ki pa ni obveljal saj se je slednji znašel v prepovedanem položaju.
30'
30'
  Streljal je Denis Klinar, a mimo vrat.
31'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Rajko Rotman. Utrpel ga je Anej Lovrečič.
31'
  Rajko Rotman je dobil rumeni karton.
32'
  Streljal je Nikola Nikezič, a mimo vrat.
33'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Mate Eterovič.
35'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Filip Valenčič. Utrpel ga je David Kašnik.
37'
  Rudar drži žogo na polovici Olimpije, vendar ne pride mimo obrambe domačih.
38'
  Filip Valenčič v prepovedanem položaju.
38'
  Aleš Jeseničnik v prepovedanem položaju.
38'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Antonio Delamea Mlinar. Utrpel ga je Mate Eterovič.
40'
40'
  Streljal je Anej Lovrečič, a mimo vrat.
43'
  Padec Trifkoviča v kazenskem prostoru Rudarja, glavni sodnik je le odmahnil z rokami.
44'
  Olimpija tako kot ponavadi pritiska ob koncu prvega polčasa.
44'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Klinar. Utrpel ga je Matic Fink.
45'
  Minuta sodniškega dodatka v Stožicah.
45+1'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Anej Lovrečič. Utrpel ga je Ivan Firer.
45+1'
45+1'
  Nogometaši Rudarja so zahtevali igro z roko Joviča, Drečnik je le odpiskal konec prvega polčasa.
45'
46'
  Olimpija je začela s sredine igrišča.
47'
47'
  Olimpija ima udarec iz kota.
51'
  Nekoliko bolj ofenzivni začetek tekme s strani domačih, ki pa vseeno ne pridejo do pravih priložnosti.
51'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Đorđe Ivelja. Utrpel ga je Matej Podlogar.
51'
  Đorđe Ivelja je dobil rumeni karton.
53'
53'
  Denis Klinar je dobil rumeni karton.
55'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Firer. Utrpel ga je Antonio Delamea Mlinar.
55'
  Zaenkrat še brez prave priložnosti v drugem polčasu.
58'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Trifkovič. Utrpel ga je Mate Eterovič.
58'
  Rudar ima udarec iz kota.
61'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Dragoslav Stakič. Utrpel ga je Antonio Delamea Mlinar.
61'
  Menjava: iz igre Filip Valenčič, v igro Rok Baskera.
64'
64'
  Strel Podlogarja z glavo vendar za las mimo leve vratnice Džafiča.
65'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Radujko. Utrpel ga je Nik Omladič.
66'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nik Omladič.
66'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Antonio Delamea Mlinar. Utrpel ga je Ivan Firer.
66'
  Iz prostega strela je udaril Omladič, vendar v naročje Pašagiča.
66'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Firer. Utrpel ga je Đorđe Ivelja.
67'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Trifkovič. Utrpel ga je Leon Črnčič.
69'
  Še vedno zelo slaba predstava Olimpije, ki nikakor ne pride do pravih priložnosti.
71'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Črnčič. Utrpel ga je Anej Lovrečič.
71'
72'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Anej Lovrečič. Utrpel ga je Mate Eterovič.
73'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Aleš Jeseničnik.
74'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Baskera. Utrpel ga je Rajko Rotman.
75'
76'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Leon Črnčič.
77'
79'
  Menjava: iz igre Boban Jovič, v igro Erik Salkič.
80'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Rajko Rotman. Utrpel ga je Erik Salkič.
81'
  GOOOL! Zadel je Nikola Nikezič!
83'
  Omladič je izvajal prosti strel, do odbite žoge je prišel Trifkovič, ki je v kazenskem prostoru lepo našel samega Nikeziča, ki je zadel v desni kot vratarja Pašagiča.
84'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Jeseničnik. Utrpel ga je Đorđe Ivelja.
84'
  Aleš Jeseničnik je dobil rumeni karton.
85'
  David Kašnik je dobil rumeni karton.
85'
86'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Trifkovič. Utrpel ga je Dalibor Radujko.
89'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Klinar. Utrpel ga je Đorđe Ivelja.
89'
90'
  Tri minute sodniškega dodatka.
90+1'
  Rudar bo sedaj vse smeri preusmeril v napad.
90+1'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil David Kašnik. Utrpel ga je Nikola Nikezič.
90+2'
  Streljal je Damjan Trifkovič, a mimo vrat.
90+2'
  Olimpija ima sedaj veliko prostora za protinapade.
90+3'
90+3'
  Videli smo malo priložnosti, nakoncu je tekmo odločil najboljši strelec lige Nikola Nikezič.