6. krog |  Ljubljana, ŠRC Stožice |  18.08.2013 ob 20.30

Olimpija

3 : 1

Triglav Kranj

Sodniki: Bukovec Miran (glavni sodnik), Tompa Marjan (1. pomoč), Koren Jožef (2. pomoč) , Fekonja Štefan (4. sodnik)
Delegat:
Št. gledalcev: 1000

Pred tekmo: Olimpija – Triglav

Prva liga Telekom Slovenije, 6. Krog

18.8.2013 ob 20.30 OLIMPIJA - TRIGLAV

Štadion: ŠRC Stožice, kapaciteta 16.100 sedežev (povprečen obisk 798 gledalcev)

- odrasli v predprodaji: 6 eur
- odrasli na dan tekme: 8 eur
- ženske: 4 eur
- otroci do 14. leta starosti: brezplačno

Sodniki: Bukovec Miran (glavni sodnik), Tompa Marjan (1. pomoč), Koren Jožef (2. pomoč), Fekonja Štefan (4. sodnik)

Delegat: Knafelc Aldo

OLIMPIJA:

Ljubljančani so se usmerili na stare tirnice iz lanske sezone, ko so zmagovali serijsko. Dve zaporedni zmagi bodo skušali nadgraditi s tremi točkami proti zadnjeuvrščenemu Triglavu, ki jim sicer tudi tradicionalno odgovarja. Na dosedanjih dvanajstih prvenstvenih obračunih so namreč nogometaši Olimpije kar desetkrat vknjižili tri točke in le enkrat priznali premoč tokratnemu nasprotniku. Vzpon forme Olimpije lahko povežemo tudi s prebujenjem ofenzivno naravnanih nogometašev, ki so na zadnjih dveh tekmah dosegli kar šest od skupno osmih zadetkov zeleno-belih. Za nameček Ljubljančani za nedeljski obračun napovedujejo povratek Dejana Đermanovića na zelenice, ki je pred hudo poškodbo zadnjič nastopil sredi aprila 2012. Kljub temu pa zdravstveno stanje čete Andreja Razdrha še zdaleč ni idealno, saj se je na zadnji prvenstveni tekmi poškodoval vse boljši Zajko Zeba, ki bo na stranskem tiru delal družbo Damjanu Trifkoviću in Gabrielu Etemeju.

Andrej Razdrh, trener Olimpije: »V nedeljo gremo na zmago. Gledamo predvsem nase in želimo biti iz tekme v tekmo boljši. S Triglavom imamo iz prejšnje sezone zelo dober izkupiček. Ne sme nas zanimati v kakšni situaciji so in kaj potrebujejo. Zanima nas samo naša izvedba.«

Andraž Šporar je na zadnjih dveh prvenstvenih tekmah dosegel dva zadetka, vknjižil asistenco in priboril najstrožjo kazen. Gre za vsestranskega napadalca, ki za dosego cilja ne izbira sredstev. Nevaren je z glavo, spreten v kazenskem prostoru, zna pa tudi presenetiti z natančnim strelom z razdalje. 19-letnik, ki igra šele svojo drugo sezono med prvoligaši, je v Prvi ligi Telekom Slovenije dosegel že trinajst zadetkov. Po Daretu Vršiču ima Olimpija v svojem objemu očitno naslednji dragocen izvozni artikel.

Olimpija na uvodu v letošnjo sezono precej bolje igra v prvih polčasih, kot v nadaljevanju tekme. Če bi prvoligaške tekme trajale zgolj 45 minut, bi Olimpija zasedala na prvenstveni lestvici trenutno drugo mesto, le točko za Gorico. Obratno velja za druge polčase, kjer je Olimpija tretja najskromnejša med vsemi. Triglavu tudi takšna delitev trenutno ne bi pomagala do boljšega mesta od desetega.

Dani zadetki Olimpije po položajih po 5. krogu:

TRIGLAV:

Prepoved nastopa: Tilen Klemenčič

Triglav se na uvodu letošnje sezone spopada s hudo rezultatsko krizo, ki bi se znala v kratkem še zaostriti. Prihajata namreč Olimpija in Maribor, gorenjski niz tekem brez zmage pa se vleče še iz lanske sezoni in traja že osem prvenstvenih krogov, v katerih so uspeli zbrati pičli dve točki. Dušan Kosič je po ničli s Koprom prevzel odgovornost na svoja pleča in ponudil odstop, česar pa vodstvo kluba ni sprejelo. Manjši šok učinek pa bi znal pozitivno vplivati na moštvo, ki svojemu trenerju popolnoma zaupa. Dober odpor proti Olimpiji bi že pomenil ugodno spremembo v formi, ne nazadnje je Triglav samo v lanski sezoni na tekmah z zeleno-belimi prejel kar šestnajst zadetkov in zabil zgolj dva.  Za rezultatski preobrat bodo Triglavani bržkone morali postati bolj samozavestni in odpraviti nepotrebne individualne napake tudi za ceno estetske podobe moštva na igrišču. Konkurenca namreč ni prizanesljiva in kaj hitro se lahko primeri občutnejši zaostanek za varnimi pozicijami na prvenstveni lestvici.

Dušan Kosič, trener Triglava: »Olimpija je dobra ekipa s hitrimi posamezniki, ki prav tako želi igrati in to zna tudi dobro udejaniti. Mi moramo spremeniti predvsem miselnost, verjeti v moštvo in popraviti agresivnost ter fazo obrambe. Vsi skupaj se moramo preprosto resetirati in začeti izkoriščati priložnosti.«

V težkih trenutkih je še kako pomemben prispevek izkušenih nogometašev, kot je Jalen Pokorn. S svojo požrtvovalnostjo in taktično disciplino predstavlja pravi zgled za mlajše nogometaše, ki jim bo zagotovo stal ob strani tudi na najtežjih preizkušnjah, recimo proti Olimpiji in Mariboru. Bivši nogometaš Olimpije je kljub spoštljivim 34-letom starosti še vedno odlično fizično pripravljen, ne nazadnje je v letošnji sezoni oddelal prav vse razpoložljive minute na igrišču.

Triglav, ki se trenutno spopada s 183. minut trajajočim strelskim postom, bo proti Olimpiji skušal prekiniti urok gostovanj, ki ga spremlja od sredine novembra 2012. Takrat je namreč zadnjič zmagal na tujem v Prvi ligi Telekom Slovenije, ko je z 1:2 padlo Celje, potem pa nanizal kar deset zaporednih gostovanj brez zmage.