20. krog |  Domžale, Športni park |  07.12.2013 ob 15.00

4 : 1

Triglav Kranj

Sodniki: Jug Matej (glavni sodnik), Kopač Borut (1. pomoč), Bensa Uroš (2. pomoč) , Žunič Matej (4. sodnik)
Delegat:
Št. gledalcev: 300

Nov poraz Triglava za zadnje mesto

Domžale - Triglav 4:1 (3:0)

* Športni park, gledalcev 330, sodniki: Jug (Tolmin), Kopač (Idrija) in Bensa (Kojsko).
* Strelci: 1:0 S. Vuk (8.), 2:0 S. Vuk (19.), 3:0 Dobrovoljc (40.), 4:0 Aneff (70.), 4:1 Majcen (78.).
* Domžale: Vidmar, Skubic, Korun, Dobrovoljc, Janža, Maksimović, Husmani, Jelar, Majer (od 77. Gorenc Stanković), S. Vuk (od 70. G. Vuk), Aneff (od 75. Ožbolt).
* Triglav: Pelko, Poljanec (od 66. Bojić), Šmit (od 28. Bukara), Diallo, Klemenčič, Zolić, Stjepanović, Šturm, Peternel (od 86. Grvala), Majcen, Krcić.
* Rumeni kartoni: Husmani; Peternel, Bojić.
* Rdeč karton: /.

Domžale so po šestih tekmah brez zmage na zadnjem jesenskem obračunu le vpisale nove tri točke, a ostajajo v spodnjem delu lestvice. Izbranci Luke Elsnerja so obračun z zandjeuvrščenimi Kranjčani, ki so doživeli že 13. poraz, odločili že v prvem polčasu, ko so zabili tri gole.

V ekipi Domžal tokratni ni bilo poškodovanih Tadeja Remsa, Marka Kovjenića, Draška Božovića, Darka Zeca in Joshue Parkerja, Siniša Brkić pa je na zadnji jesenski tekmi pogrešal kaznovanega napadalca Mustafo Nukića.

Ekipi sta tekmo začeli odločno, gostitelji pa so povedli v osmi minuti, ko je Slobodan Vuk zadel s strelom iz prve po podaji po tleh Nejca Skubica v kazenski prostor.

Isti igralec je poskrbel tudi za podvojitev prednosti, ko je v 19. minuti unovčil podajo Nemanje Maksimovića za hrbet gostujoče obrambe in dosegel gol med nogama Žana Pelka. Za Vuka je bil to osmi prvenstveni zadetek.

Sledilo je nekaj nenatančnih strelov na obeh straneh, Brkić pa je prvo menjavo opravil že v 28. minuti zaradi lažje poškodbe Vlada Šmita. V 40. minuti so gostitelji praktično odločili tekmo.

Žan Majer je izvedel kot z leve strani, dobil odbito žogo, podal do Zenija Husmanija, ta je žogo poslal na drugo vratnico, kjer je Sasha Aneff z glavo podal pred vrata, Gaber Dobrovoljc pa je nato iz bližine žogo prav tako z glavo potisnil v mrežo.

V uvodu drugega polčasa je nase opozoril Bernard Stjepanović, ki je silovito sprožil s prostega strela, Nejc Vidmar pa je bil na pravem mestu, na drugi strani pa je Husmani žogo poslal mimo desne vratnice s strelom od daleč.

V 58. minuti je imel Slobodan Vuk priložnost za "hat-trick", a je iz neposredne bližine zgrešil cilj po podaji Skubica, zato pa je bil natančnejši Aneff v 70. minuti, ko je zadel z glavo po podaji Skubica z desne strani.

Kranjčani so zabili v 78. minuti, ko je bil Luka Majcen sam pred vratarjem Nejcem Vidmarjem in ga z natančnim strelom premagal. Gosti so bili nevarni še v sodniškem dodatku, ko je Igor Bukara zatresel vratnico.

Domžalčani bodo v 21., prvem spomladanskem krogu gostovali v Novi Gorici, Kranjčani pa bodo gostili Zavrč.