22. krog |  Koper, ŠRC Bonifika |  15.03.2014 ob 16.30

Luka Koper

2 : 1

Celje

Sodniki: Drečnik Davor (glavni sodnik), Pavlič Franci (1. pomoč), Mikača Goran (2. pomoč) , Podobnik Mitja (4. sodnik) , Obrenović Rade (5. sodnik) , Sagrković Asmir (6. sodnik)
Delegat:
Št. gledalcev: 500

Koper z novo zmago še naprej pod vrhom

Luka Koper - Celje 2:1 (0:0)

* Stadion Bonifika, gledalcev 500, sodniki: Drečnik (Hrastnik), Pavlič (Laze v Tuhinju) in Mikača (Višnja Gora).
* Strelci: 1:0 Galešić (49.), 2:0 Galešić (58./11 m), 2:1 Vrhovec (90.).
* Luka Koper: Simčič, Šme, Guberac (od 69. Štulac), Ivetić, Galešić, Halilović, Črnigoj, Hadžić, Palčič (od 87. Lotrič), Štromajer (od 60. Pučko), Čovilo.
* Celje: Kotnik, Vrhovec, Centrih, Verbič, Jugović, Bajde (od 73. Ploj), Bilali, Gobec, Žagar - Knez, Zajc (od 82. Močič), Žurej (od 65. Rajsel).
* Rumeni kartoni: Šme, Palčič; Centrih, Žagar - Knez.
* Rdeč karton: Centrih (57.).

Na koprski Bonifiki so favorizirani domači nogometaši premagali Celjane in tako ohranili stik z vrhom prvoligaške lestvice. Junak tekme, na kateri je sicer predvsem v prvem polčasu manjkalo akcije, je bil Goran Galešić z dvema zadetkoma. Celjani so tik pred koncem zabili častni zadetek, a doživeli 12. poraz in ostajajo osmi.

Prvi polčas je bil eden slabših v zadnjih sezonah prvoligaških tekem na Bonifiki. V 45 minutah gledalci niso videli niti enega samega resnega poskusa v okvirja obeh vrat.

Nadaljevanje tekme je bilo bolj zanimivo. Najprej je najboljši domači strelec Goran Galešić izkoristil začetniško napako Amirja Bilalija pri ustavljanju žoge in osamljen z natančnim strelom premagal vratarja Matica Kotnika za 1:0.

V 57. minuti je koprskega napadalca Jako Štromajerja nespretno s hrbta v kazenskem prostoru pohodil branilec Matej Centrih in sodnik je pokazal na belo točko. Gostujoči branilec je ob tem prejel drugi rumen karton, kar je pomenilo, da so Celjani do konca tekme igrali z igralcem manj. Enajstmetrovko je zanesljivo izvedel Galešić.

Vse do končnice tekme pa kljub menjavam na obeh straneh nekega pravega nogometa, ki bi si ga gledalci za dlje časa zapomnili, niso videli. Končnica pa je bila z izjemo zadetkov bolj zanimiva kot vse poprej. Najprej je Galešić v 83. minuti stekel v kazenskem prostoru sam proti vratarju Kotniku, močno streljal, žoga pa se je od prečke odbila z igrišča.

V 89. minuti so imeli Celjani na voljo kot. Po nezanesljivem posredovanju koprske obrambe na čelu z vratarjem Vasjo Simčičem se je rezervist Alen Ploj sam znašel pred praznim golom, z vsega treh metrov pa je žogo poslal čez vrata. V drugi minuti sodniškega dodatka se je Blaž Vrhovec nenadoma odločil za strel z več kot 30 metrov, njegov natančen poizkus pa je nekoliko pokritega Simčiča presenetil in končal v domači mreži.

Koper bo v naslednjem krogu 23. marca gostoval v Kranju, Celjani pa bodo dan prej gostili Olimpijo.