24. krog |  Velenje, Mestni stadion ob jezeru |  29.03.2014 ob 18.00

Rudar Velenje

3 : 1

Sodniki: Žnidaršič Andrej (glavni sodnik), Ajdovec Rafael (1. pomoč), Švarc Dejan (2. pomoč) , Podgoršek Marko (4. sodnik)
Delegat:
Št. gledalcev: 800

Rudar z novo zmago tik pod vrhom

Rudar Velenje - Domžale 3:1 (1:0)

* Stadion Ob Jezeru, gledalcev 650, sodniki: Žnidaršič, Ajdovec (oba Kranj) in Švarc (Ivančna Gorica).
* Strelci: 1:0 Radujko (31.), 2:0 Radujko (52.), 3:0 Podlogar (81.), 3:1 Parker (84./11 m).
* Rudar: Rozman, Bubalović, Stjepanović (od 76. Bolha), Firer, Krefl, Črnčič (od 55. Kocić), Rotman, Klinar, Radujko, Knezović, Eterović (od 73. Podlogar).
* Domžale: Vidmar, Zec, Horić, Požeg Vancaš, Živec, Maksimović, Parker, Aneff (od 71. G. Vuk), Dobrovoljc, Janža, Husmani (od 90. Jelar).
* Rumeni kartoni: Bolha, Bubalović, Radujko; Horić, Dobrovoljc.
* Rdeč karton: /.

Velenjčani so zanesljivo odpravili Domžale in se z 12. zmago vsaj začasno zavihteli na drugo mesto prvenstvene lestvice. Junak tekme je bil Dalibor Radujko z dvema zadetkoma.

Domžalčani so odločno začeli tekmo, med drugim so v deveti minuti prvič resneje zagrozili, potem ko je Joshua Parker premešal domačo obrambo, na koncu pa žogo poslal mimo desne vratnice. V 23. minuti je Leon Črnčič streljal z roba kazenskega prostora, dobro pa je posredoval Nejc Vidmar.

Štiri minute pozneje se je sam pred domačimi vrati znašel Parker, a žogo poslal malo čez gol. V 31. minuti so gostitelji povedli. Črnčič je podal v kazenski prostor, Dalibor Radujko pa je z volejem s pomočjo prečke zadel za 1:0.

Zadnjo priložnost v prvem delu so imeli gosti, Saša Aleksander Živec je pobegnil po levi strani, nato pa s sedmih metrov žogo poslal mimo leve vratnice.

Domači so v 52. minuti podvojili prednost. Denis Klinar je pobegnil po desni strani in podal pred vrata, kjer je iz bližine streljal Mate Eterović. Vidmar je žogo odbil, a le do Radujka, ki je zadel še drugič na tekmi.

V 61. minuti je na drugi strani zagrozil Sasha Aneff, ko je iz bližine streljal z glavo, Matjaž Rozman pa se je izkazal. Tri minute pozneje je Parker zatresel vratnico, v 79. minuti pa se je znova izkazal Rozman po strelu Darko Zec.

V 81. minuti je bila tekma dokončno odločena. Matej Podlogar je v kazenskem prostoru preigraval, prišel do strela in zadel spodnji levi kot vrat gostov. Gosti so častni zadetek dosegli v 84. minuti. V kazenskem prostoru je z roko igral Christian Bubalović, sodnik je pokazal na belo točko, enajstmetrovko pa je zanesljivo izvedel Parker.

Rudar bo v 25. krogu prihodnjo soboto gostoval v Zavrču, Domžale pa bodo gostile Koper.