27. krog |  Nova Gorica, Športni park |  16.04.2014 ob 20.00

5 : 0

Sodniki: Žnidaršič Andrej (glavni sodnik), Prelog Gorazd (1. pomoč), Švarc Dejan (2. pomoč) , Kajtazović Nejc (4. sodnik)
Delegat: Ponikvar Janko
Št. gledalcev: 250

Pet golov v mreži Celja

Gorica - Celje 5:0 (3:0)

* Športni park, gledalcev 300, sodniki: Žnidaršič (Kranj), Prelog (Preddvor), Švarc (Ivančna Gorica).
* Strelci: 1:0 Vetrih (14.), 2:0 Coda (35.), 3:0 Coda (38.), 4:0 Misuraca (47.), 5:0 Lapadula (62.).
* Gorica: Cordaz, Vetrih (od 61. Johnson), Coda, Lapadula, Finocchio (od 61. Boniperti), Kavčič, Vanin, Favalli (od 69. Širok), Berardocco, Misuraca, Gigli.
* Celje: Kotnik, Vrhovec, Verbič, Bilali (od 67. Vidmajer), Korošec, Gobec, Miškić, Žitko, Zajc, Žurej (od 80. Jovanović), Rajšel (od 46. Kolman).
* Rumena kartona: Korošec, Kotnik.
* Rdeč karton: /.

Goriški nogometaši so prišli do lahke zmage proti celjskim, ki so na Primorskem doživeli pravi polom. Po prvem prejetem golu so sicer prišli do nekaj strelov, a so domači izkoristili vsakršno napako in v gol sprenili večino svojih priložnosti.

Goričani so zadeli že ob prvem poizkusu na tekmi. V 14. minuti so izvajali prosti strel, do odbite žoge je prišel Amedej Vetrih in jo z močnim strelom poslal za hrbet Matica Kotnika. Gorica je bila v uvodnih minutah nevarnejša, si pripravila še dve priložnosti, za goste pa je prvič na tekmi v 22. minuti streljal Nicolas Antoine Rajsel, ki je meril prek gola. Celjani so vzpostavili ravnotežje, prihajali do strelov, domači pa izkoristili vsako resno priložnost.

V 35. minuti je Francesco Finocchio podal z leve strani, Massimo Coda pa je bil pri žogi pred Kotnikom in jo poslal v gol. Coda je drugič zadel v 38. minuti, ko je izkoristil nespretno izbijanje gostujoče obrambe. Gorica bi lahko zadela v 43. minuti še četrtič; Vetrih je visoko podajo z glavo preusmeril v vratnico.

V 47. minuti je domačim uspelo mrežo zatresti še četrtič. Ronaldo Vanin je podal z desne, Gianvito Misuraca pa je žogo z bližine preusmeril v gol. V 56. minuti je Kotnik v kazenskem prostoru zrušil Gianluco Lapadulo, ki si je žogo nastavil za enajstmetrovko in jo zapravil. Lapadula je zapravljeno popravil v protinapadu nekaj trenutkov kasneje, Misuraca je podal v kazenski prostor, Lapadula pa je žogo pospravil v gol.

Goričane bodo v 28. krogu gostili Triglav, Celjane pa čaka gostovanje v Domžalah. Obe tekmi bosta v soboto.