29. krog |  Celje, Arena Petrol |  23.04.2014 ob 17.30

0 : 3

Zavrč

Sodniki: Jug Matej (glavni sodnik), Žunič Matej (1. pomoč), Švarc Dejan (2. pomoč) , Bensa Uroš (4. sodnik) , Balažič Dejan (5. sodnik) , Podgoršek Marko (6. sodnik)
Delegat: Knafelc Aldo
Št. gledalcev: 600

Zavrč uspešen še v Celju

Celje - Zavrč 0:3 (0:2)

* Stadion Arena Petrol, gledalcev 570, sodniki: Jug (Tolmin), Žunič (Kranj) in Švarc (Ivančna Gorica).
* Strelca: 0:1 Kokol (29.), 0:2 Smrekar (38.), 0:3 Smrekar (46.).
* Celje: Kotnik, Korošec (od 45. Žurej), Vasov, Žitko, Gobec, Miškič (od 76. Ploj), Vrhovec, Žagar-Knez, Zajc (od 64. Kolman), Verbič, Jovanović.
* Zavrč: Fink, Čeh, Sambolec, Murko, Dugolin, Šafarić, Težak (od 78. Kurbus), Kelenc, Golubar, Kokol (od 73. Fuček), Smrekar (od 88. Matjašič).
* Rumeni kartoni: Vrhovec, Gobec, Žurej, Žagar-Knez.
* Rdeč karton: /.

Celjani so izgubili tretjo zaporedno tekmo, proti Zavrču so klonili tretjič v sezoni. Gosti so bili v mestu ob Savinji boljši tekmec, predvsem pa učinkovit, veliko zaslug za 13. prvenstveno zmago Zavrča pa ima Matija Smrekar, ki je zadel dvakrat. Celje ostaja na osmem mestu.

Domači so bili v uvodnih minutah nekoliko boljši nasprotnik, si pripravili dve priložnosti, vendar nobena ni bila nevarna za gol Zavrča. Gosti so v 17. minuti zapretili prek Andreja Dugolina, ki je meril s kakšnih 25 metrov, z obrambo pa se je izkazal Matic Kotnik. Benjamin Verbič je vrnil dve minuti kasneje, njegov strel je končal v kotu, po katerem je sprožil še Danijel Miškič. V 29. minuti pa si je celjska obramba privoščila napako. Matic Žitko je slabo posredoval, Miha Kokol je bil zbran, izkoristil priložnost in zadel za 1:0.

Zavrč je še naprej izkoriščal priložnosti, v 38. minuti je namreč zadel drugič. Doris Kelenc je z desne strani lepo podal, Matija Smrekar pa je v kazenskem prostoru dobro reagiral in premagal Kotnika. V zaključku prvega polčasa so imeli gosti še dve priložnosti za tretji gol. Smrekar je v 39. minuti zaposlil Josipa Golubarja, ki je z močnim strelom stresel prečko, v sodniškem dodatku pa je Smrekar s prostega strela zadel vratnico.

Haložani so hitro po začetku drugega polčasa znova zadeli. V 46. minuti je Kelenc podal na drugo vratnico, najvišje je skočil Kokol, podal na drugo stran, zmedo v celjski obrambi pa je izkoristil Smrekar.

Igra se je nato umirila, obe ekipi sta si sicer pripravili še nekaj strelov, vendar noben ni bil nevaren.

Celje bo v 30. krogu v soboto gostovalo v Velenju, Zavrč pa bo gostil Triglav.