31. krog |  Nova Gorica, Športni Park |  03.05.2014 ob 18.00

4 : 0

Zavrč

Sodniki: Mežnar Tadej (glavni sodnik), Klančnik Tomaž (1. pomoč), Friš Tadej (2. pomoč) , Goričan Vojko (4. sodnik)
Delegat: Tomšič Jože
Št. gledalcev: 280

Gorica ostaja nočna mora Zavrča

Gorica - Zavrč 4:0 (2:0)

* Športni park, gledalcev 250, sodniki: Mežnar (Maribor), Klančnik (Slovenj Gradec) in Friš (Sladki Vrh).
* Strelci: 1:0 Boniperti (9.), 2:0 Boniperti (26.), 3:0 Misuraca (63.), 4:0 Danilievičius (69./11 m).
* Gorica: Cordaz, Vetrih (od 79. Johnson), Boniperti (od 66. Bazzoffia), Finocchio, Jogan, Vanin, Favalli, Berardocco, Misuraca, Modolo, Danilievičius (od 75. Borges).
* Zavrč: Fink, Roškar (od 48. Fuček), Murko, Šafarić, Smrekar, Kelenc, Sambolec, Kurbus, Dugolin, Golubar (od 62. Vaš), Težak (od 77. Čeh).
* Rumeni kartoni: Boniperti, Modolo; Murko, Kurbus.
* Rdeč karton: Murko (88.).

Novogoričani bodo tekme z Zavrčem ohranili v lepem spominu. Potem ko so dobili vse tri prejšnje medsebojne dvoboje, so tudi zadnjega v sezoni zanesljivo odločili v svoj prid. Že v prvem polčasu so prišli do zanesljive prednosti, ki so jo v drugem le še oplemenitili. Četrtouvrščena Gorica je tako še ohranila nekaj upanja, da se povzpne med prvo trojico.

A to bo vse prej kot lahko. Do konca prvenstva jo namreč čakajo še gostovanje pri neposrednem tekmecu za Evropo Rudarju, domači obračun s Koprom, gostovanje v Ljubljani, obračun z Mariborom doma ter gostovanje v Celju. Zavrč na drugi strani ostaja na petem mestu, a tudi še ima možnost za plezanje po lestvici.

Novogoričani so hitro prišli v vodstvo, saj je že v deveti minuti zadel Filippo Boniperti, ki je pobegnil gostujočim branilcem. V 18. minuti je z glavo po kotu dobro streljal Luca Berardocco, a je bil Gregor Fink na mestu. V 26. minuti je Boniperti še drugič na tekmi zatresel mrežo Zavrča, potem ko je sam potegnil v kazenski prostor, žoga pa se je nato od Petra Murka odbila čez golovo črto. Po pol ure so nekaj več moči v napad usmerili tudi gosti, ki so nekajkrat poskusili s streli, a bili nenatančni.

V uvodu drugega dela pravih priložnosti ni bilo, nase je opozoril le Andrej Dugolin, ki je sicer meril v okvir vrat, a je ostalo pri 2:0. V 63. minuti pa se je mreža le zatresla, in sicer še tretjič Zavrčeva. Najprej je streljal Francesco Finocchio, Fink je žogo dobil do Gianvita Misurace, ki jo je pospravil za hrbet Zavrčevega vratarja.

Kmalu zatem se je mreža zatresla še četrtič. Murko je v kazenskem prostoru storil prekršek nad Tomasom Danilievičiusom, Litovec pa je nato sam zanesljivo izvedel najstrožjo kazen. Gosti so malce pred koncem tekme ostali še brez izključenega Murka, ki je dobil drugi rumen karton.

Gorica bo v 32. krogu v sredo gostovala v Velenju, Zavrč pa bo gostil Domžale.