34. krog |  Novo mesto, Portoval- glavno igrišče |  14.05.2014 ob 17.00

Krka

2 : 2

Celje

Sodniki: Žganec Mitja (glavni sodnik), Kepe Štefan (1. pomoč), Anželj Borut (2. pomoč) , Vukan Robert (4. sodnik) , Mertik Bojan (5. sodnik) , Bukovec Miran (6. sodnik)
Delegat: Knafelc Aldo
Št. gledalcev: 500

Krka in Celje neodločeno

Krka - Celje 2:2 (1:0)

* Stadion Portoval, gledalcev 400, sodniki: Žganec (Ljubljana), Kepe (Lendava) in Anželj (Tišina).
* Strelci: 1:0 Ranič (36.), 2:0 Carević (83.), 2:1 Gobec (87./11-m.), 2:2 Verbič (88.).
* Krka: Obradović, Buden, Košnik (od 46. Krljanović), Ihbeisheh, Dežmar, Rašić (od 79. Ejup), Perić, Carević, Zeljković, Kastrevec, Ranič (od 80. Mojstrovič).
* Celje: Mujčinović, Vrhovec, Centrih, Verbič, Gobec, Miškić, Žagar - Knez, Žitko (od 88. Vasov), Zajc, Vidmajer (od 63. Žurej), Rajsel (od 79. Jovanovič).
* Rumeni kartoni: Carević, Obradović, Dežmar; Žitko, Žagar - Knez.
* Rdeč karton: /.

Tekma z druge polovice prvenstvene lestvice med Novomeščani in Celjani se je na Portovalu v izjemno vetrovnem vremenu končala z remijem, čeprav so imeli gostitelji štiri minute pred koncem tekme še prednost dveh zadetkov. Celjani so po remiju ostali na osmem mestu prvenstvene razpredelnice z dvema točkama zaostanka za ljubljansko Olimpijo, krkaši pa so v zadnjih minutah srečanja zapravili zmago in imajo zdaj dve točki prednosti pred zadnjeuvrščenim Triglavom.

To sezono so celjski nogometaši pred današnjo tekmo v Novem mestu dobili vse tri medsebojne obračune s Krko, danes pa so bili domačini večji del v prednosti. Že v 12. minuti je imel Mario Carević lepo priložnost za gol, a je eden od celjskih nogometašev žogo izbil na golovi črti. V 19. minuti so imeli lepo priložnost tudi gosti, a je strel Blaža Vrhovca z 20 metrov vratar Matko Obradović ubranil. V 37. minuti so gostitelji poskrbeli za veselje na tribunah, saj je Carević z mojstrsko visoko podajo v kazenski prostor izvrstno našel izkušenega Saša Raniča, ki mu iz neposredne bližine ni bilo težko zadeti.

Obradović je v prvem polčasu lepo posredoval tudi v 40. minuti pri poskusu Nicolasa Antoina Rajsela, za domače pa je tik pred odhodom na odmor v okvir vrat streljal še Anže Košnik, a je ostalo pri 1:0.

V drugem polčasu so gledalci spremljali podobno predstavo. Novomeščani so poskusili najprej prek Zorana Zeljkovića, v 66. minuti je odlično streljal Ranič, ko je vratar Amel Mujčinović s skrajnimi močmi ubranil strel, minuto zatem je po podaji Carevića poskusil še Marin Perić, a je žoga zletela mimo vrat.

Celjani so si v 70. minuti po prekršku nad Maticem Žitkom priigrali 11-metrovko, a je domači vratar Obradović Benjaminu Verbiču ubranil strel z bele točke. Nadaljevanje tekme je bilo zanimivo. Novomeščani so v 83. minuti vodstvo povišali na 2:0, ko je Carević zadel z levico neposredno iz kota. Zdelo se je, da ima Krka tekmo dobljeno, a to je bil račun brez krčmarja.

Najprej so Celjani po prekršku Obradovića nad Verbičem dobili še eno 11-metrovko; tokrat je bil kapetan Sebastjan Gobec natančen. Tri minute pred koncem pa so gosti izenačili, ko se je za zgrešeno 11-metrovko oddolžil Verbič. Najprej je Obradović ubranil nemogoče, do žoge je prišel Verbič in zadel za 2:2; stranski sodnik je sicer odločal, ali je bil Verbič morda v prepovedanem položaju, a nato zadetek priznal.

Krka bo v 35. krogu državnega prvenstva v soboto, 17. maja, gostovala pri Rudarju, Celjani pa bodo isti dan gostovali pri kranjskem Triglavu.