3. krog |  Celje, Arena Petrol |  01.08.2014 ob 20.00

3 : 0

Krka

Sodniki: Balažič Dejan (glavni sodnik), Klančnik Tomaž (1. pomoč), Rojko Gregor (2. pomoč) , Kordež Grega (4. sodnik) , Glažar Roman (5. sodnik) , Borošak Alen (6. sodnik)
1 Rumeni kartoni 4

0'
  Lep pozdrav iz sončnega Celja.#CEvKR
0'
  Arena Petrol bo prizorišče tekme 3. kroga slovenskega prvenstva med Celjem in novomeško Krko.#CEvKR
0'
  Že imamo udarni enajsterici.#CEvKR
0'
  Celje: Kotnik, Vrhovec, Krajcer, Klemenčič, Verbič, Bajde, Ahmedi, Sunny, Jakolić, Zajc in Vidmajer.#CEvKR
0'
  Krka: Obradovič, Žugelj, Fuček, Jurić, Mojstrovič, Ihbeisheh, Diallo, Dežmar, Perić, Carević ter Kastrevec.#CEvKR
0'
  Če bi v nogometu štel umetniški vtis, potem bi Celjani po uvodnih dveh tekmah krojili vrh prvenstvene lestvice. Stvarnost pa je drugačna, saj varovanci Simona Rožmana skupaj z Radomljami, Gorico in Rudarjem še vedno čakajo na prve točke. Od slednjih niso bili veliko oddaljeni niti v Domžalah, ko so z zadetkom plačali drobno napako v obrambi in se še enkrat več soočili s skromno realizacijo. Sodeč po debitantskem nastopu, pa bi neučinkovitost utegnil že v petek ozdraviti Sunny, ki zna izkoristiti najmanjši prostor za strel proti nasprotnim vratom. Bodo Celjani stresli jezo iz sebe ravno ob povratku nekdanjega trenerja Miloša Rusa na Areno Petrol?
0'
  Celjani so v prvih dveh krogih petnajstkrat streljali mimo nasprotnikovih vrat, kar je največ med vsemi ekipami. Nogometaši Simona Rožmana pa so storili tudi daleč največ prekrškov med vsemi, kar štirinajst več od v tem pogledu drugih Domžal. Krka se je na drugi strani na prvih dveh tekmah kar petnajstkrat branila po nasprotnikovih predložkih iz kota, kar je prav tako najvišja številka med vsemi.
0'
  Farmacevti so po porazu v Ljubljani prišli do dragocenih točk z zmago nad Gorico, čeprav so bili večji del tekme v podrejenem položaju. Ekipa je bila nagrajena za nepopustljivost v zadnjih trenutkih obračuna, ko je znova na sceno stopil izjemno obetavni Martin Kramarič. Dobra kondicijska pripravljenost bo močan adut Krke tudi na Areni Petrol, nekdanjemu domu Miloša Rusa. Slednji pozna karakteristike večine celjskih nogometašev do potankosti, kar bi lahko predstavljalo kamenček na tehtnici v korist dolenjskega prvoligaša. Vrnitev Rusa na celjski stadion pa po drugi strani vnaša dodatno motivacijo tudi v domači tabor, sploh pri tistih nogometaših, ki so bili v minuli sezoni v drugem planu.
0'
  Krka ne pozna zmage na gostujočih zelenicah na zadnjih osmih prvenstvenih tekmah, kar je daleč največ med vsemi sodelujočimi ekipami med prvoligaško konkurenco. Farmacevti so zadnjič slavili na tujem meseca marca, ko so z zadetkom Marina Perića presenetili Olimpijo sredi Ljubljane.
0'
  V Celju je vreme jasno in toplo, približno 26 stopinj Celzija.#CEvKR
0'
  Oba stratega tokrat nimata težav s kaznovanimi igralci.#CEvKR
0'
  Danes bomo pospremili deveti medsebojni obračun med tema dvema nasprotnikoma. Statistika govori v prid Celjanom, ki so doslej vknjižili 5 zmag. Krka je do danes dvakrat uspela premagati Celjane.
0'
  Moštvi sta že na igrišču. Kmalu se bo začelo.#CEvKR
1'
1'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Josip Fuček. Utrpel ga je Benjamin Verbič.
3'
  GOOOL! Zadel je Benjamin Verbič!
6'
  Prekrasna akcija Celjanov, ki jo je z mojstrskim in natančnim strelom z roba kazenskega prostora zaključil Verbič. Prvi gol Celjanov v novem prvenstvu.
8'
  Streljal je Tomislav Jurič, a mimo vrat.
9'
  Streljal je Miha Zajc, a mimo vrat.
11'
  Še ena priložnost za domače. Vidmajer je najprej priboril žogo, akcijo pa je potem zaključil Zajc, ki je bil nenatančen.
11'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Mario Carevič. Utrpel ga je Miha Zajc.
12'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Krajcer. Utrpel ga je Tomislav Jurič.
13'
  Žiga Kastrevec v prepovedanem položaju.
15'
  Celjani v tej začetni fazi tekme delujejo zelo razigrano.
15'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Valon Ahmedi.
16'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Marin Perič. Utrpel ga je Valon Ahmedi.
17'
17'
  Celje ima udarec iz kota.
18'
  Streljal je Sunny Ogbemudia Omoregie, a mimo vrat.
20'
  Še ena imenitna priložnost za gostitelje. Ahmedi je iz desne strani poslal natančno žogo v kazenski prostor, kjer je Sunny iz neposredne bližine poslal žogo čez gol.
20'
21'
  Streljal je Blaž Vrhovec, a mimo vrat.
22'
  Celjani še naprej napadajo. Ahmedi je znova dobro preigraval in potem lepo našel Vrhovca, ki je iz neposredne bližine zgrešil vrata nasprotnika.
22'
  Valon Ahmedi v prepovedanem položaju.
23'
23'
  Streljal je Benjamin Verbič, a mimo vrat.
24'
  Streljal je Josip Fuček, a mimo vrat.
24'
  Fuček se je odločil za strel z razdalje in bil nenatančen.
25'
26'
  Po napaki gostujočega branilca je Sunny prišel do ugodnega položaja za zadetek, vendar je bil premalo natančen.
27'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Sunny Ogbemudia Omoregie.
27'
28'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Tomislav Jurič. Utrpel ga je Marko Krajcer.
28'
  Tomislav Jurič je dobil rumeni karton.
29'
30'
  GOOOL! Zadel je Valon Ahmedi!
32'
  Celjani so spet odigrali enostavno in lepo akcijo. Vse skupaj je začel Zajc, ki je lepo podal do Bajdeta, slednji pa je potem poslal predložek v sredino, kjer pa je Ahmedi lepo akcijo kronal z zadetkom.
32'
  Krka ima udarec iz kota.
33'
  Streljal je Žiga Kastrevec, a mimo vrat.
35'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Krajcer. Utrpel ga je Žiga Kastrevec.
35'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Josip Fuček.
36'
  Fuček je močno streljal s prostega udarca s kakšnih 25-ih metrov, vendar je bil vratar Kotnik pripravljen.
37'
  Gregor Bajde v prepovedanem položaju.
39'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Josip Fuček. Utrpel ga je Marko Jakolič.
42'
42'
43'
  Streljal je Mario Carevič, a mimo vrat.
44'
  Miha Zajc v prepovedanem položaju.
45+1'
  Še minuta dodatka v prvem polčasu.
45+2'
46'
46'
  Menjava: iz igre Denis Mojstrovič, v igro Danijel Rašič.
47'
  Menjava: iz igre Gregor Žugelj, v igro Martin Kramarič.
48'
  Streljal je Martin Kramarič, a mimo vrat.
49'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Zajc. Utrpel ga je Žiga Kastrevec.
49'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Vrhovec. Utrpel ga je Josip Fuček.
51'
  Krka je nekoliko več pri žogi v nadaljevanju srečanja, vendar še brez pravih priložnosti.
51'
52'
52'
  Odlično preigravanje Ahmedija, toda ob njegovem zaključku je bil dovolj zanesljiv vratar Obradovič.
54'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Dežmar. Utrpel ga je Miha Zajc.
55'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Vrhovec. Utrpel ga je Jaka Ihbeisheh.
55'
  Menjava: iz igre Miha Zajc, v igro Danijel Miškič.
56'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Tomislav Jurič.
56'
57'
  Jurić je močno sprožil s prostega strela, a se je izkazal vratar Kotnik in žogo odbil v kot.
57'
59'
  Krasna priložnost za Celjane. Odlična podaja razpoloženega Ahmedija do Sunnyija, ki je bil spet nenatančen.
59'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Josip Fuček. Utrpel ga je Marko Krajcer.
59'
  Josip Fuček je dobil rumeni karton.
59'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Benjamin Verbič. Utrpel ga je Danijel Dežmar.
60'
  Menjava: iz igre Sunny Ogbemudia Omoregie, v igro Andraž Žurej.
61'
62'
  Menjava: iz igre Mario Carevič, v igro Andrija Novosel.
62'
  S strelom je poskušal Fuček, vendar je bil Kotnik dobro postavljen.
63'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Andrija Novosel. Utrpel ga je Valon Ahmedi.
63'
  Andrija Novosel je dobil rumeni karton.
63'
  Streljal je Andraž Žurej, a mimo vrat.
64'
  Po dolgi podaji s prostega udarca je bil zaključek Žureja z glavo nenatančen.
64'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Vrhovec (igral je z roko).
65'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Miškič. Utrpel ga je Martin Kramarič.
65'
  Danijel Miškič je dobil rumeni karton.
66'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Dežmar. Utrpel ga je Valon Ahmedi.
68'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Gregor Bajde. Utrpel ga je Jaka Ihbeisheh.
68'
69'
  Streljal je Danijel Miškič, a mimo vrat.
69'
71'
  Celjani so bili zelo blizu novemu golu. Ahmedi je mojstrsko preigraval in potem odlično našel Miškića, ki je prišel do neoviranega strela, ampak zadel le vratnico.
71'
  Menjava: iz igre Benjamin Verbič, v igro Sebastjan Gobec.
72'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Vrhovec. Utrpel ga je Žiga Kastrevec.
73'
73'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Tomislav Jurič. Utrpel ga je Blaž Vrhovec.
74'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Gregor Bajde. Utrpel ga je Matko Obradovič.
75'
77'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Blaž Vrhovec.
79'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Jakolič. Utrpel ga je Josip Fuček.
80'
81'
81'
  Danijel Dežmar je dobil rumeni karton.
82'
  Andraž Žurej v prepovedanem položaju.
82'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Tilen Klemenčič. Utrpel ga je Žiga Kastrevec.
83'
84'
  Močan strel Fučka s kakšnih 25-ih metrov, a je bil nogometaš Krke za las nenatančen.
84'
  GOOOL! Zadel je Blaž Vrhovec!
86'
  Celjani so dolgo časa pletli mrežo okoli novomeških vrat. Na koncu je po slabem posredovanju gostujoče obrambe do žoge prišel domači kapetan Vrhovec in jo potisnil v mrežo.
89'
  Streljal je Marin Perič, a mimo vrat.
90'
90'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Marin Perič. Utrpel ga je Marko Jakolič.
90+1'
  Še dve minuti dodatka.
90+3'
90+3'
  Celjani so odigralo dobro tekmo in povsem zasluženo prve točke v novem prvenstvu. Krka je doživela drugi poraz.