29. krog |  Ljubljana, ŠRC Stožice |  25.04.2015 ob 16.00  | Prenos: TV Slovenija 2

Olimpija Ljubljana

0 : 0

Sodniki: Perić Dragoslav (glavni sodnik), Prelog Gorazd (1. pomoč), Beton Uroš (2. pomoč) , Goričan Vojko (4. sodnik)
Delegat: Močnik Vlado
Št. gledalcev: 500

Koper do točke v Ljubljani

Olimpija - Luka Koper 0:0

* Stadion Stožice, gledalcev 400, sodniki: Perić (Kranj), Prelog (Preddvor) in Bensa (Nova Gorica).
* Strelci: /.
* Olimpija: Brljak, Matić, Šporar, Vukčević (od 74. Golubar), Fink, Delamea Mlinar, Kapun, Bajrić, Baskera (od 62. Babić), Mitrović, Henty (od 56. Rodić).
* Luka Koper: Simčič, Gregorič, Šme, Guberac, Rahmanović (od 72. Posavac), Galešić (od 90. Peshevski), Halilović, Štulac, Palčič, Štromajer (od 60. Lotrič), Pučko.
* Rumeni kartoni: Kapun; Gregorič, Rahmanović, Halilović, Šme.

Ljubljančani so še osmo tekmo zapovrstjo neporaženi, toda z novim, že desetim, neodločenim izidom jim ni uspelo konkretneje znižati zaostanka za Celjani oziroma Domžalčani in Mariborčani. Na drugi strani finalisti pokalnega tekmovanja nadaljujejo več kot triletni niz brez zmage v Ljubljani, tokrat pa so v okvir ljubljanskih vrat sprožili vsega en strel. Sta pa ekipi z 0:0 poskrbeli za sploh prvi tak izid na 24 medsebojnih prvenstvenih tekmah.

Ljubljančani so tekmo začeli odločno in v šesti minuti zapravili prvo lepo priložnost. Po kotu je do strela z glavo prišel osamljeni Antonio Delamea Mlinar, žogo pa je na golovi črti izbil Miha Gregorič. Malce pozneje je z glavo poskusil tudi Ezekiel Henty, ki pa je meril malce previsoko.

Koprčani so se v naslednjih trenutkih malce otresli pritiska, prehajali tudi na polovico Olimpije, kjer pa si pravih priložnosti niso pripravili. Na drugi strani so zeleno-beli izpeljali še nekaj obetavnih akcij, ki pa so se končale s preslabimi zaključki. Med njimi je bil tudi poskus Andraža Šporarja z roba kazenskega prostora v 40. minuti, ko je žogo poslal naravnost v roke Vasje Simčiča.

V drugem polčasu so bili nevarni streli praktično neviden nogometni element, tako da sta ekipi nadaljevali proti delitvi točk. Trenerja sta skušala z menjavami spremeniti "mrtvi tek", šele v 77. minuti pa so gledalci videli nekaj razburjenja, in sicer pred vrati Kopra, ko je po kotu do strela prišel Aleksandar Rodić, žoga pa se je od prečke odbila v polje. Zadnjo priložnost na tekmi so imeli domači, in sicer v sodniškem dodatku, ko je Stjepan Babić s prostega strela z 19 metrov zgrešil cilj.

Velja omeniti, da je imela tekma tudi dobrodelno noto, prireditelji tekme bodo del izkupička od prodanih vstopnic podarili Zvezi prijateljev mladine Slovenije za otroke v stiski.

Olimpija bo v 30. krogu v sredo gostovala v Mariboru, Koprčani pa bodo gostili Gorico.