6. krog |  Ljubljana, ŠRC Stožice |  23.08.2014 ob 17.00  | Prenos: Planet

Olimpija Ljubljana

0 : 0

Gorica

Sodniki: Mertik Bojan (glavni sodnik), Šinkovec Bojan (1. pomoč), Kepe Štefan (2. pomoč) , Sagrković Asmir (4. sodnik)
0 Rumeni kartoni 1

0'
  Pozdravljeni. V Stožicah se s tekmo Olimpija – Gorica začenja 6. krog sezone 2014-15. #OLvGO
0'
  Olimpija je ena od dveh ekip (skupaj z Domžalami) brez poraza, toda s kar dvema tekmama manj (Koper, Maribor). #OLvGO
0'
  Gorica se je v nedeljo proti Radomljam s prvo zmago v sezoni (4:0), povzpela na 7. mesto. #OLvGO
0'
  Ekipi bosta odigrali 20. medsebojno tekmo. 7 zmag ima Olimpija, 5 Gorica, 8 tekem se je končalo z remijem. Gol razlika: 30:27.
0'
  V Stožicah 11. medsebojna tekma. Razmerje je 3-4-3, gol razlika 15:13 #OLvGO
0'
  Goričani, ki v Stožicah niso bili poraženi že pet zaporednih tekem (3 zmage, 2 remija). #OLvGO
0'
  V Stožicah je Olimpija Gorico nazadnje premagala 31. jul. 20111 (2:1, Vršič, Anđelković; N. Mevlja). #OLvGO
0'
  Sploh zadnja zmaga Olimpije proti Gorici: 12. krog sezone 2012/13, Športni park, 0:1 (Vicente). #OLvGO
0'
  Na zadnjih dveh medsebojnih tekma Olimpija ni zatresla goriške mreže. Post traja 193 minut. #OLvGO
0'
  Olimpija ima v novi sezoni 5 strelcev, Rodič in Omladič sta zadela po trikrat. Gorica ima štiri prvenstvene strelce, Majcen je zadel dvakrat, enkrat tudi na evropskem prizorišču.
0'
  V dresu Olimpije igrajo štirje nekdanji člani Gorice: Škarabot, Zarifovič, Rodič in Burgič. Edini član goriške ekipe, ki je nekoč nosil dres Olimpije je trener vratarjev Borut Mavrič, ki je igral za Ljubljančane v sezonah 2002/03 in 2003/04.
0'
  Olimpija je v sredo z zmago proti tretjeligašu Tromejniku (0:4) napredovala v 2. krog pokalnega tekmovanja, Gorica je prosto sredo izkoristila za trening tekmo z drugoligašem Ankaran-Hrvatini (0:0).
0'
  V drugem krogu pokalnega tekmovanja bo sodelovala tudi Gorica, ki bo gostovala pri drugouvrščenem drugoligašu Farmtech Veržej, Olimpija pri nekdanjem prvoligašu Korotan Prevalje, ki igra v 3. ligi – sever.
0'
  V ekipah ni kaznovanih igralcev, po odsluženi kazni se v ekipo Gorice vrača branilec Marco Modolo.
0'
  Sledita začetni enajsterici trenerjev Karapetroviča in Apollonija, ki se prvič merita v teh vlogah. Najprej gostujoča.
0'
  Gorica: Simčič, Vetrih, Širok, Majcen, Žigon, Kavčič, Džuzdanović, Jogan, Pasqualini, Vanin, Johnson #OLvGO
0'
  Olimpija: Šeliga, Jović, Rodić, Matić, Šporar, Valenčič, Delamea, Omladič, Kapun, Bajrić, Mitrović #OLvGO
0'
  36 letni Mariborčan Slavko Vinčič bo sodil na 77. prvoligaški tekmi. Prvoligaški sodnik je 6. sezono. #OLvGO
0'
  Vreme v Ljubljani je jesensko s temperaturo 16° celzija. #OLvGO
0'
  S sredine začenjajo domači.
1'
4'
  Še brez prekinitev, Olimpija s pričakovano pobudo.
4'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Andraž Šporar.
5'
  Po prodoru po desni, je z nizkim strelom poskusil Šporar, brez težav za Simčiča.
7'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Boban Jovič. Utrpel ga je Amel Džuzdanovič.
9'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Amedej Vetrih. Utrpel ga je Kenan Bajrič.
11'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Lorenzo Pasqualini. Utrpel ga je Nik Omladič.
12'
  Olimpija nadaljuje s pobudo, Goričani išćejo priložnost za prestreženo podajo in protinapad.
12'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Boban Jovič. Utrpel ga je Luka Majcen.
14'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Amedej Vetrih.
14'
  Gorica ima udarec iz kota.
15'
  Po močnem nizkem strelu Vetriha z razdalje, je Šeliga žogo izbil v kot. #OLvGO
18'
  Streljal je Nik Omladič, a mimo vrat.
19'
  Najprej močan strel Šporarja z desne, Simčič je žogo odbil, nato pa je od blizu Omladič žogo poslal preko gola.
20'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Filip Valenčič. Utrpel ga je Dejan Žigon.
22'
  Omladič je zastreljal doslej najbolj obetavno priložnost na tekmi, ko je s 5 metrov streljal preko gola. #OLvGO
22'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dejan Žigon.
22'
23'
  Izjemna poteza Dejana Žigona, ki je po podaji Široka streljal s "škarjicami", Šeliga je žogo odbil v kot. #OLvGO
26'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Majcen. Utrpel ga je Darijan Matič.
27'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Boban Jovič. Utrpel ga je Matija Širok.
28'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Amedej Vetrih. Utrpel ga je Aleksandar Rodič.
30'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Ronaldo Vanin. Utrpel ga je Filip Valenčič.
30'
  Ronaldo Vanin je dobil rumeni karton.
33'
  Streljal je Amedej Vetrih, a mimo vrat.
35'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Tine Kavčič. Utrpel ga je Darijan Matič.
36'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Jogan. Utrpel ga je Andraž Šporar.
38'
  Igra je zaenkrat sorazmerno enakovredna.
38'
38'
39'
  Streljal je Filip Valenčič, a mimo vrat.
40'
  Amel Džuzdanovič v prepovedanem položaju.
41'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Antonio Delamea Mlinar. Utrpel ga je Amel Džuzdanovič.
42'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Amedej Vetrih. Utrpel ga je Nik Omladič.
42'
  Luka Majcen v prepovedanem položaju.
43'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Lorenzo Pasqualini. Utrpel ga je Boban Jovič.
44'
  Streljal je Nemanja Mitrovič, a mimo vrat.
44'
  Po podaji z desne, je Mitrovič z glavo streljal preko gola. #OLvGO
45'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Luka Majcen.
45+1'
  Majcen je sprožil nizek strel z desne, Šeliga je bil na mestu.
45+1'
45+1'
  Polčas se je končal s trkom Šporarja in Pasqualinija v kazenskem prostoru Gorice in prekrškom za Gorico.
45+1'
  Prvi polčas je minil v enakovredni igri, na trenutke so bili Goričani bolj ofenzivni. #OLvGO
45+1'
  Še pojasnilo ob akciji v zadnji minuti polčasa: sodnik Vinčič je najprej pokazal na enajstmetrovko, po posredovanju pomočnika za golom, pa je dosodil prosti strel za Gorico.
46'
48'
49'
  Igra zaenkrat krog sredine igrišča.
50'
  Streljal je Andraž Šporar, a mimo vrat.
51'
  Po prestreženi žogi je z desne strani kazenskega prostora preko gola sprožil Šporar.
51'
51'
  Alen Jogan v prepovedanem položaju.
52'
  Jogan je odšepal z igrišča zaradi poškodbe. Apolloni bo menjal.
54'
54'
  V Ljubljani spet dežuje. Jogan zaenkrat ostaja na igrišču.
55'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Majcen. Utrpel ga je Aleksander Šeliga.
56'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Matija Širok. Utrpel ga je Darijan Matič.
56'
  Aleksandar Rodič v prepovedanem položaju.
56'
57'
  Streljal je Tine Kavčič, a mimo vrat.
58'
  Olimpija ima udarec iz kota.
59'
  Streljal je Aleksandar Rodič, a mimo vrat.
59'
  Daljši napad Olimpije po prvi podaji iz kota je s strelom preko gola zaključil Rodič. #OLvGO
60'
  Dejan Žigon v prepovedanem položaju.
62'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nik Omladič.
62'
  Močan strel Omladiča z razdalje, Simčič odbija v kot.
62'
64'
65'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Matija Širok. Utrpel ga je Boban Jovič.
67'
  V drugem polčasu so v premoči Ljubljančani. Goričani se branijo.
68'
  Menjava: iz igre Dejan Žigon, v igro Sandi Arčon.
70'
  Menjava: iz igre Filip Valenčič, v igro Miha Zajc.
71'
72'
  Spet obetavna akcija Olimpije in nizek strel Omladiča ter obramba Simčiča. #OLvGO
73'
  Menjava: iz igre Ronaldo Vanin, v igro Solomon Enow.
75'
  V drugem polčasu napada samo Olimpija, Gorica prisiljena v branjenje.
78'
79'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Amel Džuzdanovič.
81'
  Menjava: iz igre Aleksandar Rodič, v igro Miran Burgič.
83'
  Streljal je Antonio Delamea Mlinar, a mimo vrat.
83'
  Streljal je Sandi Arčon, a mimo vrat.
84'
  Prvi resnejši poskus Gorice v 2. polčasu; Arčon je streljal preko gola. #OLvGO
84'
  Streljal je Nik Kapun, a mimo vrat.
85'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Antonio Delamea Mlinar. Utrpel ga je Luka Majcen.
85'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Amel Džuzdanovič.
86'
86'
87'
  Menjava: iz igre Lorenzo Pasqualini, v igro Stephen Ayodele Makinwa.
90'
90+1'
  5 min. sodniškega dodatka.
90+1'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Solomon Enow. Utrpel ga je Nik Omladič.
90+2'
90+2'
90+5'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Sandi Arčon.
90+5'
90+5'
  Sodniški dodatek je vsekakor zaznamoval protinapad Gorice in strel Arčona, katerega je z izjemno parado zazstavil Šeliga.
90+5'
  Olimpija v drugem polčasu ni izkoristila premoči, Gorica ponovno iz Stožic neporažena. #OLvGO