15. krog |  Domžale, športni park Domžale |  25.10.2014 ob 16.00  | Prenos: Planet

2 : 0

Sodniki: Glažar Roman (glavni sodnik), Bezjak Janez (1. pomoč), Skok Aleš (2. pomoč) , Vinčić Slavko (4. sodnik)
3 Rumeni kartoni 1

0'
  Lepo pozdravljeni iz Domžal #DOvKP
0'
  Pred nami je tekma 15. kroga v Domžalskem športnem parku se bosta udarili ekipi Domžal ter Kopra #DOvKP
0'
  Ekipi sta se v letošnji sezoni že pomerili, na Bonifiki so takrat slavile Domžale z 1:0.
0'
  Po spodrsljalu zasledovalnih ekip, so Domžale izkoristile prilložnost in so si z minimalno zmago nad Krko ponovno priigrale šest točk prednosti, pred tremi ekipami, ki zaostajajo šest točk. Koper pa je doma premagal Zavrč in tako potrdil vse boljšo formo.
0'
  Domžale so proti Krki dosegli svojo prvo zmago, po tem ko se je končala njihova sijajna serija nepremaganosti. Po treh tekmah, ko so Domžalčani vselej prejeli zadetek in osvojili zgolj točko, so proti Krki sicer z nekaj težavami, a vendar svojo mrežo ohranili nedotaknjeno.
0'
  Na drugi strani se gostujoča ekipa iz Kopra, počasi vendar vztrajno približuje zgornjemu delu lestvice. Po slabem začetku se že pozna delo novega trenerja Alena Ščulca, njegova ekipa je osvojila sedem točk na treh tekmah, tudi igra kanarčkov se popolnoma razlikuje od tiste igre pod taktirko Vanolija.
0'
  Potem, ko sta obe ekipi slavili v prejšnem krogu, so bil med tednom na sporedu še pokalni obračuni. Koper je izgubil proti svojemu primorskemu tekmecu Gorici s 3:1. Domžale pa so prav tako izgubile, na domačem stadionu proti Olimpiji.
0'
  Glavni razlog za nekoliko slabše rezultate Domžal v zadnjem obdobju je vsekakor njihova učinkovitost v napadu. Zgolj trije zadetki na petih tekmah, za vodilno ekipo Domžal danes predstavlja velik izziv. Trenerja Luko Elsnerja pa skrbi učinkovitost njegovih napadalcev, ki so nazadnje dosegli zadetek proti Gorici pred mesecom dni.
0'
  Trener Kopra Alen Ščulac pa je na zadnji prvenstveni tekmi ponudil priložnost nekaterim igralcem, ki niso prišli do priložnosti, da bi se lahko dokazali na igrišču. Na klopi pa je pustil igralce, ki se po njegovem mnenju v zadnjem obdobju niso izkazali to so bili Jaka Štromajer, Urban Žibert, Damir Hadžič ter Matej Pučko. Do priložnosti da s svojo igro navdušita pa sta prišla predvsem Ante Mitrovič, ki je sploh prvič začel v enajsterici Kopra in praktično sam zrežiral drugi zadetek kanarčkov. Ter Uroš Delič, ki je tekmo začel šele drugič in dosegel vodilni zadetek za Koper.
0'
  Poglejmo za kakšni enajsterici sta se odločila oba trenerja.
0'
  Domžale: Vidmar, Skubic, Zec, Horič, Maksimovič, Parker, Aneff, Majer, Janža, Morel in Korun #DOvKP
0'
  Koper: Hasič, Gregorič, Guberac, Žibert, Ivetič, Delič, Srečkovič, Hadžič, Štromajer in Pučko #DOvKP
0'
  Pri Domžalah bo danes odsoten Zeni Husmani.
0'
  V ekipo Kopra se bo vrnil kaznovani Ivica Guberac, zaradi poškodbe ne bosta nastopila Matej Palčič in Miha Blažič.
0'
  Danes tako lahko pričakujemo zanimivo tekmo dveh ekip, ki se po nekaj slabih rezultatih počasi vračajo k svojim zmagovitim potem.
0'
  Tekmo, ki se bo pričela ob 16 uri, bo sodil glavni sodnik Roman Glažar #DOvKP
0'
  Obe začetni enajsterici s sodniško trojko na čelu, prihajata na travnato zelenico v Domžalah.
1'
1'
  Koper je začel srečanje.
2'
  GOOOL! Zadel je Benjamin Thomas Romain Morel!
4'
  Obrestoval se je ofenzivni začetek Domžal, ki so po nekaj več kot dveh minutah zadele za vodstvo.
5'
  Aneff je žogo lepo podaljšal do Morela, ki je z odmerjenim strelom premagal Hasiča, ki je bil brez moči. Natančen strel ob vratnici.
5'
  Joshua Kevin Stanley Parker v prepovedanem položaju.
7'
  Koper praktično še ni prišel čez sredino, Domžale stojijo zelo visoko, kar se jim zaenkrat obrestuje.
8'
  Streljal je Jaka Štromajer, a mimo vrat.
9'
  Natančen strel od daleč Štromajerja, žoga je zletele nekoliko mimo leve vratnice.
11'
  Zelo živahno je tudi na obeh klopeh, oba trenerja sta zelo dejavna ob igrišču.
11'
  Luka Koper ima udarec iz kota.
13'
  Streljal je Uroš Delič, a mimo vrat.
13'
  Po podaji s kota Guberca, je do strela z glavo prišel Delič, vendar streljal mimo vrat. Lepa priložnost za izenačenje.
14'
  Streljal je Joshua Kevin Stanley Parker, a mimo vrat.
16'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Kenan Horič. Utrpel ga je Jaka Štromajer.
17'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Uroš Delič. Utrpel ga je Benjamin Thomas Romain Morel.
20'
  Domžale zaenkrat prevladujejo v posesti žoge, vendar ko Koper pride v bližino kazenskega prostora Domžal je nevaren.
21'
  Streljal je Sasha Alexander Aneff Medrano Rosso, a mimo vrat.
22'
  Koper je Aneffu pustil preveč prostora, slednji se je odločil za strel iz kakih 20-ih metrov, njegov poizkus pa je zletel za las mimo vrat.
25'
  Koper le redko prihaja blizu kazenskega prostora Domžal.
27'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Joshua Kevin Stanley Parker. Utrpel ga je Denis Šme.
32'
  Nevarna situacija pred vrati Domžal. Aneff je izgubil žogo, sledil je protinapad Kopra, ki pa je bil slabo izpeljan, Pučko je imel sicer možnost podaje vendar je bilo vse skupaj slabo izpeljano.
32'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Uroš Korun. Utrpel ga je Jaka Štromajer.
32'
  Uroš Korun je dobil rumeni karton.
32'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Ivica Guberac.
34'
  Nekoliko so razgrete strasti ob klopeh, oba trenerja se pritožujeta nad sojenjem Glažarja.
34'
35'
  Streljal je Benjamin Thomas Romain Morel, a mimo vrat.
38'
  Streljal je Matej Pučko, a mimo vrat.
39'
  Napaka Majerja pri oddajanju žoge na svoji polovici. Sledil je hiter napad Kopra in podaja pred vrata Domžal, kjer se je sam znašel Pučko, vendar ustrelil prek vrat.
41'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Perica Ivetič. Utrpel ga je Žan Majer.
42'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Matej Pučko. Utrpel ga je Sasha Alexander Aneff Medrano Rosso.
44'
45'
  Lepo izpeljana akcija Aneffa ter Parkerja, slednji je prišel do končnega strela, vendar meril mimo.
45+1'
  Še minuta sodniškega dodatka.
45+1'
  Domžale ima udarec iz kota.
45+1'
Avtogol
  GOOOL! Uroš Delič je zatresel lastno mrežo!
45+1'
  Zadnja akcija v prvem polčasu. Skubic je podal s kota pred vrata, kjer je Maksimovič skočil najvišje, žogo je nato še preusmeril Uroš Delič in premagal nemočnega Hasiča.
45+2'
45+2'
  Domžale so prevladovale predvsem v posesti žoge, ki je bila kar izdatno na strani Domžal. Koper je prišel do nekaj resnih priložnosti, ki pa so ostali neizkoriščene.
45+2'
  Ekipi se vračata in počasi bo vse pripravljeno na začetek tekme.
46'
48'
  Sasha Alexander Aneff Medrano Rosso v prepovedanem položaju.
48'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Damir Hadžič. Utrpel ga je Benjamin Thomas Romain Morel.
49'
  Prosti strel za Domžale iz 30-ih metrov.
50'
  Parker v živi zid.
50'
  Obeta se prva menjava pri Kopru v igro bo vstopil Črnigoj.
51'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Nemanja Maksimovič. Utrpel ga je Miha Gregorič.
52'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Joshua Kevin Stanley Parker. Utrpel ga je Miha Gregorič.
52'
  Tudi v drugem polčasu boljše Domžale.
52'
  Menjava: iz igre Nenad Srečkovič, v igro Domen Črnigoj.
54'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Gregorič. Utrpel ga je Joshua Kevin Stanley Parker.
56'
56'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Skubic. Utrpel ga je Matej Pučko.
57'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Domen Črnigoj. Utrpel ga je Joshua Kevin Stanley Parker.
60'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Benjamin Thomas Romain Morel. Utrpel ga je Matej Pučko.
62'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Matej Pučko.
63'
  Pučko je prišel mimo Vidmarja, streljal na prazna vrata vendar je njegov strel iz golove črte izbil Skubic.
64'
64'
  Menjava: iz igre Sasha Alexander Aneff Medrano Rosso, v igro Veljko Simič.
65'
  Menjava: iz igre Jaka Štromajer, v igro Ante Mitrovič.
68'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Darko Zec. Utrpel ga je Matej Pučko.
70'
  V drugem polčasu je tempo igre padel. Spremljamo igro med obema kazenskima prostoroma.
72'
73'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Gregorič. Utrpel ga je Veljko Simič.
74'
  Menjava: iz igre Nemanja Maksimovič, v igro Žiga Kous.
77'
  Ante Mitrovič se je po desetih minutah po tem, ko je vstopil poškodoval. Na sredini igrišča se je ulegel in se prijel za zadnjo stegensko mišico. Srečanje je zanj po vsega desetih minutah konec.
77'
  Menjava: iz igre Ante Mitrovič, v igro Mitja Lotrič.
80'
  Še naprej spremljamo izenačen drugi polčas, vendar se zdi, da je tekma že odločena.
82'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Veljko Simič.
83'
  Hiter pol protinapad Domžal, Simič je poslal predložek pred vrata, kjer pa je Hasič skoraj dosegel avtogol, pred vrati je rešila Koprska obramba.
83'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Darko Zec. Utrpel ga je Uroš Delič.
83'
  Darko Zec je dobil rumeni karton.
84'
  Menjava: iz igre Benjamin Thomas Romain Morel, v igro Slobodan Vuk.
86'
  Lotrič je podal na drugo vratnico proti Pučku, ki mu je v odločilnem trenutku spodrsnilo. Gostujoči trener se je zgolj prijel za glavo.
88'
  Streljal je Darko Zec, a mimo vrat.
90'
  Koper v zadnjih minutah sicer pritiska, vendar brez pravih priložnosti.
90'
  Ivica Guberac je dobil rumeni karton.
90+1'
  Tri minute dodatka.
90+2'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Kenan Horič. Utrpel ga je Ivica Guberac.
90+2'
  Kenan Horič je dobil rumeni karton.
90+2'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Urban Žibert.
90+3'
  Domžale ostajajo na prvem mestu, Koper pa na šestem mestu.
90+4'
90+4'
  Lahko rečemo, da so si Domžale zaslužile zmago, spremljali smo dober prvi polčas s kar nekaj priložnostmi.