22. krog |  Novo Mesto, Portoval - Novo mesto |  01.03.2015 ob 15.00

Krka

3 : 0

Zavrč

Sodniki: Podgoršek Marko (glavni sodnik), Beton Uroš (1. pomoč), Prelog Gorazd (2. pomoč) , Žnidaršič Andrej (4. sodnik)
6 Rumeni kartoni 3

0'
  Spoštovani ljubitelji nogometa, lep pozdrav s stadiona Portoval v Novem mestu. #KRvZA
0'
  V nadaljevanju sezone bomo za vas spremljali obračun 22. kroga med Krko in Zavrčem. #KRvZA
0'
  To bo zadnja tekma tega konca tedna, saj je bilo srečanje med Luko Koprom in Celjem prestavljeno zaradi kolektivne epidemije za virusom influence v taboru Celja.
0'
  Današnje srečanje je precejšnja uganka. Na medsebojnih obračunih Dolenjcev in Haložanov so po pravilu zmagovali slednji, a so med zimskim prestopnim rokom pošteno prevetrili igralski kader.
0'
  V Zavrču je "prezimilo" le osem nogometašev, medtem ko Krka ni bisteveno posegala v jedro moštva.
0'
  Ključna prednost Novomeščanov bi torej danes lahko bila uigranost, ki bi varovancem trenerja Kastrevca lahko pomagala prenesti kar največ žog pred nasprotnikova vrata.
0'
  Z zmago bi se na prvenstveni lestvici točkovno izenačili z osmouvrščenimi Goričani, ki so včeraj visoko (1:5) izgubili proti Mariboru.
0'
  Na drugi strani je osnovni cilj Zavrča sestava mladega, konkurenčnega moštva za prihodnjo sezono, potihem pa se spogledujejo tudi z evropskimi tekmovanji.
0'
  Pred današnjim srečanjem smo vam pripravili prihode/odhode obeh moštev.
0'
  Krka PRIHODI: Luka Bele (Luka Koper), Darko Marjanovič (Bela krajina), Enes Novinič (Slaven Belupo), Favour Aniekan (posoja / AC Milan) ODHODI: Matic Čretnik (Rudar Velenje), Tomislav Jurič, Vinko Buden, Martin Šaban, Thierry Mbognou
0'
  Zavrč PRIHODI: Nikola Petrovič (Partizan), Luka Bogdan, Bojan Đukič (Portorož Piran), Sanjin Muminovič (Pomorac), Stefan Barič (Solin), Eros Grezda (Aluminij), Marko Pridigar (Maribor), Ante Mitrovič (Luka Koper), Tomislav Kiš (posoja / Hajduk Split), Sebastijan Antič (Pomorac), Filip Petanjek (HNK Gorica), Antonio Brzoja (Koprivnica), Mate Monjac (Pomorac), Ivan Novoselec (Varaždin), Luka Leko (Zagreb), Kevin Kokorovič (Rijeka), Josip Balič (Dugopolje), Rok Zorko (Stojnci), Blaž Dobaj (Aluminij), Rok Rožman (Krško), Hrvoje Čubič (Mosor), Miha Korošec (Šampion)
0'
  ODHODI: Marko Ranilovič (Hajduk Split), Dino Kresinger (Široki Brijeg), Robert Brdar, Andrej Dugolin (St. Anna), Lovro Benič, Ante Mrmič, Ivan Antolek, Boris Sambolec (Allerheiligen), Sandi Čeh, Nikola Šafarič (Inter Zaprešič), Jure Srnec, Dario Jertec, Alen Hočevar, Marko Roškar, Matija Kristič, Nenad Dedič.
0'
  Sicer sta se današnja tekmeca srečala na šestih medsebojnih srečanjih, na katerih je zmago kar petkrat slavil Zavrč. Farmacevti so bili edinkrat uspešni pred skoraj letom dni, po tem ko so zaostanek 0:1 v drugem polčasu spremenili v zmago 2:1.
0'
  Danes v vrstah Krke ne bosta zaigrala Ganec Welbeck in Buden, medtem ko gostje ne bodo mogli računati na Roškarja in Krističa. #KRvZA
0'
  Postava Krke: Pelin, Žižić, Rašić, Novinić, Mojstrovič, Ejup, Ihbeisheh, Fuček, Palić, Perić in Kastrevec. #KRvZA
0'
  Postava Zavrča: Pridigar, Đukić, Datković, Muminović, Polić, Korošec, Cvek, Kelenc, Matjašič, Kiš in Mitrović. #KRvZA
1'
3'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Mojstrovič. Utrpel ga je Jure Matjašič.
4'
  Povsem na začetku spremljamo izenačeno srečanje.
4'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Doris Kelenc. Utrpel ga je Antun Palič.
6'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Polič. Utrpel ga je Antun Palič.
6'
  Prekršek Novomeščanom na 30 metrih.
7'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nikola Žižič. To je bil dober strel, a je bil Pridigar dobro postavljen.
7'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Ante Mitrovič. Utrpel ga je Antun Palič.
9'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Leo Ejup. Utrpel ga je Ante Mitrovič.
9'
  Leo Ejup je dobil rumeni karton.
10'
  Žoga v vratih Krke po podaji Kelenca v kazenski prostor, a je bil so bili trije igralci Zavrča v prepovedanem položaju.
11'
  Tomislav Kiš v prepovedanem položaju.
11'
  Na drugi strani priložnost za Zavrč, a izid ostaja nespremenjen.
12'
  Strel v okvir vrat! Z glavo je poskusil Žiga Kastrevec. Lahko delo za Pridigarja.
12'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Toni Datkovič. Utrpel ga je Žiga Kastrevec.
13'
  Iz 20 metrov je na volej meril Fuček, a njegov strel ni bil natančen.
14'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Lovro Cvek. Utrpel ga je Enes Novinič.
14'
  Lovro Cvek je dobil rumeni karton.
14'
  Nikola Žižič je dobil rumeni karton zaradi igranja z roko med protinapadom Zavrča.
16'
  Oba osrednja branilca Krke že na začetku srečanja z rumenim kartonom. #KRvZA
19'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Marin Perič. Utrpel ga je Dejan Polič.
20'
  Izvrstna podaja Kelenca na drugo vratnico, a je bil Cvek za nekaj centimetrov prekratek.
21'
  Streljal je Doris Kelenc, a preko vrat, po tem ko mu je vratar Pelin nerodno podal žogo.
22'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Bojan Đukič.
22'
  Bojan Đukič je dobil rumeni karton.
23'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Mojstrovič. Utrpel ga je Doris Kelenc.
23'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Korošec. Utrpel ga je Marin Perič.
24'
24'
  Krka ima udarec iz kota.
25'
  Po podaji Palić iz kota je z glavo meril Žižič, a za nekaj centimetrov mimo vrat.
26'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Rašič. Utrpel ga je Doris Kelenc.
27'
  Po uigrani kombinaciji je do strela z glavo v kazenskem prostoru prišel Matjašič in stresel prečko!
28'
  Zavrč ima udarec iz kota.
28'
  Streljal je Ante Mitrovič, a preko vrat.
29'
  V zadnjih minutah so gostje prevzeli pobudo.
30'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Tomislav Kiš. Utrpel ga je Marin Perič.
31'
  Tomislav Kiš je dobil rumeni karton.
31'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Enes Novinič. Utrpel ga je Jure Matjašič.
32'
  GOOOL! Zadel je Marin Perič! Po podaji Fučka je do strela v kazenskem prostoru prišel Perič in v drugem poizkusu premagal Pridigarja.
34'
  Prekršek je utrpel Antun Palič .
34'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Denis Mojstrovič.
34'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Nikola Žižič. Utrpel ga je Ante Mitrovič.
35'
Drugi rumeni (rdeči karton)
  Nikola Žižič je dobil drugi rumeni karton in mora z igrišča.
36'
  Denis Mojstrovič je dobil rumeni karton.
37'
  Menjava: iz igre Enes Novinič, v igro Alen Vučkič.
39'
  Nekaj vroče krvi na igrišču po drugem rumenem kartonu Žižiča, vendar se zanimivo srečanje v Novem mestu nadaljuje.
42'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Ante Mitrovič, Pelin na mestu.
43'
  Po izključitvi Žižića so gostje vse moči usmerili v napad.
44'
44'
45'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Josip Fuček, Pridigar na mestu.
45+1'
  Minuta sodniškega dodatka.
45+1'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Lovro Cvek. Utrpel ga je Žiga Kastrevec.
45+2'
  GOOOL! Zadel je Leo Ejup! Izvrsten zaključek prvega polčasa za Krko. Ejup se je pripravil na prosti strel in silovito zaključil z dobrih 30 metrov!
45+2'
46'
  Pričetek 2.polčasa. Krka vodi z 2:0 in ima igralca manj na igrišču.
47'
47'
  Streljal je Doris Kelenc, a preko vrat.
49'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Rašič. Utrpel ga je Ante Mitrovič.
50'
  Streljal je Marin Perič, a mimo vrat.
50'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Lovro Cvek. Utrpel ga je Josip Fuček.
52'
52'
55'
  Streljal je Toni Datkovič, a mimo vrat.
57'
  Gostje so v drugem polčasu precej več pri žogi in si želijo zmanjšati zaostanek, medtem ko se Krki razumljivo nikamor ne mudi.
59'
  Menjava: iz igre Lovro Cvek, v igro Sebastijan Antič.
59'
60'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Polič. Utrpel ga je Žiga Kastrevec.
63'
  Zdaj spremljamo precej borbeno srečanje, nobena od ekip pa si v zadnjih minutah ni ustvarila priložnosti za zaključek.
64'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Josip Fuček. Utrpel ga je Sebastijan Antič.
64'
  Josip Fuček je dobil rumeni karton.
65'
  Po podaji Mitrovića je streljal Matjašič, a mimo vrat.
66'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Sanin Muminovič. Utrpel ga je Danijel Rašič.
67'
  Po lepi kombinaciji Kelenca in Matjašiča je do strela prišel Korošec, a ni bil natančen.
68'
  Menjava: iz igre Ante Mitrovič, v igro Karlo Težak.
70'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Polič. Utrpel ga je Marin Perič.
71'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Karlo Težak. Utrpel ga je Antun Palič.
72'
73'
  Menjava: iz igre Žiga Kastrevec, v igro Urban Kramar.
76'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Vučkič. Utrpel ga je Tomislav Kiš.
76'
  Menjava: iz igre Jure Matjašič, v igro Eros Grezda.
77'
  Strel v okvir vrat! Đukič je stresel prečko!
78'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Marin Perič. Utrpel ga je Sebastijan Antič.
79'
  Marin Perič v prepovedanem položaju.
79'
  Streljal je Sanin Muminovič, a mimo vrat.
83'
  Haložani še vedno niso izgubili upanja in še naprej napadajo, medtem ko Dolenjci še naprej iščejo priložnosti iz protinapadov.
83'
85'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Tomislav Kiš.
85'
  Še enkrat je poizkusil Kiš, a mu je Pelin še enkrat ubranil strel.
85'
85'
  Menjava: iz igre Marin Perič, v igro .
87'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil . Utrpel ga je Doris Kelenc.
88'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Bojan Đukič. Utrpel ga je Leo Ejup.
90+1'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Mojstrovič. Utrpel ga je Tomislav Kiš.