24. krog |  Velenje, Mest.štadion ob jezeru Velenje |  14.03.2015 ob 16.00

Rudar Velenje

0 : 0

Krka

Sodniki: Žnidaršič Andrej (glavni sodnik), Povšnar Dejan (1. pomoč), Podobnik Mitja (2. pomoč) , Kajtazović Nejc (4. sodnik)
1 Rumeni kartoni 0

0'
  Lep sobotni pozdrav iz Velenja.#RUvKR
0'
  Mestni stadion je prizorišče tekme 24. kroga med Rudarjem in novomeško Krko.#RUvKR
0'
  Rudar zaseda 6. mesto na prvenstveni razpredelnici in ima 10 točk prednosti pred Krko, ki zaseda predzadnje mesto in se bori za obstanek.#RUvKR
0'
  Znani sta že obe začetni postavi.#RUvKR
0'
  Rudar: Rozman, Firer, Krefl, Trifković, Jelić, Bolha, Džinić, Dedič, Radujko, Knezović ter Babić.#RUvKR
0'
  Rudar: Mitrović, Žižić, Vučkić, Fuček, Novinić, Palić, Rašić, Welbeck, Perić, Damir Rašić in Kastrevec.#RUvKR
0'
  V domačem taboru ima tokrat prepoved nastopa Denis Klinar, poškodovan je Leon Črnčič.#RUvKR
0'
  Velenjčani so v Ljubljani osvojili drugo spomladansko točko, ki je zadostovala za vrnitev na šesto mesto na prvenstveni razpredelnici. Ekipa Rudarja se je v Stožicah predstavila v dobri, čvrsti podobi, morda celo najboljši v drugem delu sezone. Moštvo Jerneja Javronika je konkurenčno v fazi branjenja, precej več ugank pa predstavlja njihova ofenzivna moč, saj Ivanu Firerju in Draganu Jeliču ne gre vse po načrtih. Priložnost za izboljšanje učinkovitosti se ponuja na tekmi s Krko, ki razpolaga z drugo najbolj skromno obrambo prvenstva.
0'
  Velenjčani so edina ekipa med prvoligaško druščino, ki še čaka na prvi spomladanski zadetek. Strelski post Rudarja traja že 279 minut oziroma od jesenske tekme z Zavrčem, ko so s sedmimi goli postavili tudi strelski rekord v prvoligaški zgodovini kluba.
0'
  Pri Krki imata za tokratni obračun v Velenju prepoved nastopa Jaka Ihbeisheh in Leo Ejup.#RUvKR
0'
  Farmacevti so v Domžalah pričakovano izgubili, a še enkrat dokazali, da njihova koža ni več tako poceni, kot je bila v jesenskem delu sezone. Krka se pod vodstvom Andreja Kastrevca ne boji več nobenega od nasprotnikov, prej nasprotno. Konkurenca je začela spoštovati Novomeščane, ki pa bodo morali počasi začeti dobre igre nagrajevati tudi s prvenstvenimi točkami. Deveto mesto na razpredelnici ne ponuja pretiranega udobja, tako da bo potrebno izkoristiti vsako priložnost, ki se ponuja. Oslabljeni Velenjčani se zdijo primerna naloga za Dolenjce, pri katerih se po odsluženi kazni vračata Danijel Rašič in Nikola Žižič.
0'
  Krka je v letošnji sezoni storila že šest prekrškov za najstrožjo kazen, kar je daleč največ med vsemi. Farmacevtom sledi kar sedem ekip s po tremi enajstmetrovkami, medtem ko so v tem pogledu najsrečnejši nogometaši Celja (1) in Olimpije (0).
0'
  Rudar in Krka sta se v letošnji sezoni pomerila dvakrat. V Velenju je zmaga pripadla gostiteljem, ki so slavili s 3:1, medtem ko se je srečanje na Portovalu končalo z remijem 1:1.
1'
4'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Rusmin Dedič. Utrpel ga je Josip Fuček.
5'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Nikola Žižič. Utrpel ga je Ivan Firer.
5'
  Ivan Knezovič v prepovedanem položaju.
6'
  Oboji so začeli zelo agresivno in odločno.
6'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Klemen Bolha. Utrpel ga je Marin Perič.
7'
  Enes Novinič v prepovedanem položaju.
9'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Vučkič. Utrpel ga je Ivan Firer.
9'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dragan Jelič.
10'
  Rudar ima udarec iz kota.
10'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Klemen Bolha.
11'
  Po izveden porstem strelu domačih je v kazenskem prostoru na koncu sprožil Jelić, a je Rudar dobil le prvi udarec iz kota.
11'
  Streljal je Mario Babič, a mimo vrat.
11'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Dragan Jelič. Utrpel ga je Nana Addo Welbeck-Maseko.
13'
  Zaenkrat je Rudar nevarnejši in podjetnejši nasprotnik.
13'
  Streljal je Damjan Trifkovič, a mimo vrat.
14'
  Lepa priložnost za gostitelje. Firer je lepo našel Trifkovića v kazenskem prostoru, ki je iz ugodnega položaja slabo meril in žogo poslal čez gol.
15'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Trifkovič. Utrpel ga je Damir Rašič.
15'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Marin Perič. Utrpel ga je Rusmin Dedič.
17'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marin Perič.
18'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Nana Addo Welbeck-Maseko. Utrpel ga je Ivan Firer.
18'
22'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Ivan Firer.
22'
23'
  Dobro zamisel Firerja, ki je sprožil s kakšnih 30-ih metrov in skoraj presenetil vratarja Mitrovića, ki je žogo poslal v kot.
23'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Elvedin Džinič.
23'
24'
24'
  Po predložku Babića iz kota je Džinić streljal z glavo, a je odlično posredoval vratar Mitrović.
24'
25'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Knezovič. Utrpel ga je Marin Perič.
25'
  Ivan Knezovič je dobil rumeni karton.
28'
  Krka ima udarec iz kota.
28'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Nikola Žižič. Utrpel ga je Damjan Trifkovič.
32'
  Ivan Firer v prepovedanem položaju.
37'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Dragan Jelič. Utrpel ga je Danijel Rašič.
38'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Antun Palič. Utrpel ga je Ivan Firer.
39'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Firer. Utrpel ga je Enes Novinič.
40'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Vučkič. Utrpel ga je Dragan Jelič.
41'
  Streljal je Klemen Bolha, a mimo vrat.
45+1'
  Še minuta dodatka.
45+1'
45+2'
45+2'
  Čeprav je bil Rudar konkretnejši in nevarnejši nasprotnik v prvem polčasu nismo videli gola.
46'
46'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Klemen Bolha. Utrpel ga je Antun Palič.
47'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Nana Addo Welbeck-Maseko. Utrpel ga je Ivan Knezovič.
48'
  Na začetku prvega polčasa smo videli kar nekaj priložnosti, zdaj pa že lep čas čakamo na novo.
49'
  Menjava: iz igre Rusmin Dedič, v igro Senad Jahič.
50'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Mario Babič.
50'
51'
  Dober strel Babića z roba kazenskega prostora, vendar je vratar Mitrović s posredovanjem žogo poslal v kot.
51'
  Streljal je Ivan Firer, a mimo vrat.
52'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Ivan Knezovič.
53'
  Menjava: iz igre Nana Addo Welbeck-Maseko, v igro Denis Mojstrovič.
54'
55'
  Marin Perič v prepovedanem položaju.
57'
58'
  Nevaren strel Firerja z roba kazenskega prostora, žoga je švignila mimo leve vratnice gostujočega gola.
59'
  Streljal je Josip Fuček, a mimo vrat.
60'
  Fuček je lepo sprejel dolgo in natančno podajo s strani Mojstrovića, vendar potem streljal mimo gola.
60'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Firer. Utrpel ga je Danijel Rašič.
61'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Josip Fuček. Utrpel ga je Klemen Bolha.
66'
  Menjava: iz igre Dragan Jelič, v igro Milan Kocič.
69'
  Žiga Kastrevec v prepovedanem položaju.
69'
  Spremljamo zelo slab drugi polčas.
70'
71'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Damir Rašič (igral je z roko).
72'
74'
  Menjava: iz igre Enes Novinič, v igro Urban Kramar.
76'
76'
  Menjava: iz igre Aljaž Krefl, v igro David Kašnik.
77'
  Streljal je Ivan Knezovič, a mimo vrat.
77'
  Po predložku Trifkovića iz kota je bil Knezović z glavo nenatančen.
79'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Urban Kramar. Utrpel ga je Ivan Firer.
80'
83'
84'
  Nogometaši Rudarja pritiskajo, vendar ne pridejo do tiste prave priložnosti, ki bi jim prinesla tako želeno zmago.
85'
86'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Vučkič. Utrpel ga je Klemen Bolha.
87'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Mojstrovič. Utrpel ga je Dalibor Radujko.
87'
  Menjava: iz igre Žiga Kastrevec, v igro Nikola Maksimovič.
90+1'
  Še tri minute dodatka v Velenju.
90+1'
  Streljal je Elvedin Džinič, a mimo vrat.
90+3'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Antun Palič.
90+5'
  Lepa priložnost, da bi Krka odnesla vse tri točke. Ob strelu Perića pa je dobro reagiral vratar Rozman.
90+5'
90+5'
  Rudar tudi po danšnji tekmi ostaja brez doseženega gola v spomladanskem delu prvenstva. Gostje so zagotovo zadovljnji s točko iz Velenja.