25. krog |  Celje, Arena Petrol |  21.03.2015 ob 16.00  | Prenos: Planet

0 : 0

Olimpija Ljubljana

Sodniki: Vinčić Slavko (glavni sodnik), Vukan Robert (1. pomoč), Klančnik Tomaž (2. pomoč) , Ul Bojan (4. sodnik) , Drečnik Davor (5. sodnik) , Glažar Roman (6. sodnik)
2 Rumeni kartoni 2

0'
  Lep pozdrav iz sončnega, a vetrovnega Celja.#CEvOL
0'
  Arena Petrol je prizorišče tekme 25. kroga med Celjem in Olimpijo.#CEvOL
0'
  Pred nami je torej derbi med Celjem in Olimpijo, ki na 4. mestu lestvice zaostaja za tokratnim gostiteljem za 7 točk.
0'
  Znani sta že udarni postavi.#CEvOL
0'
  Celje: Kotnik, Vrhovec, Krajcer, Klemenčič, Verbič, Jugović, Bajde, Sunny, Miškić, Alonso in Vidmajer.#CVEvOL
0'
  Olimpija: Brljak, Rodić, Matić, Vukčević, Fink, Delamea, Kapun, Bajrić, Mitrović, Henty ter Babić.#CEvOL
0'
  V obeh taborih tokrat ni kaznovanih nogometašev.#CEvOL
0'
  Celjani tudi v nadaljevanju prvenstva zbirajo točke v jesenskem ritmu, če ne celo hitreje, kljub porazu z Mariborom. Rekorden niz neporaženosti se je resda končal, vendar Grofje ne več puščajo točk v nepotrebnih remijih, ki so jim v uvodnem delu prvenstva kar sedemkrat prekrižali načrte. Ekipa Simona Rožmana se v obračun z Olimpijo podaja z drugega mesta na razpredelnici, ki jim na široko odpira vrata proti Evropi, kamor želi tudi Olimpija. Soboten obračun na Areni Petrol bo tako ključnega pomena za obe ekipi, saj bodo točke dvojnega pomena. Domači strateg znova razpolaga s Tilnom Klemenčičem, medtem ko na stranskem tiru ostajata Valon Ahmedi in Matic Žitko.
0'
  Celjani so doslej pred domačimi gledalci le enkrat uspeli premagati ljubljansko Olimpijo. Arena Petrol je pozdravila edino zmago svojih ljubljencev maja 2010, ko je Domagoj Duspara premagal Jana Oblaka. Za rumeno-modre sta takrat igrala še Rajko Rep in Roman Bezjak, medtem ko sta bila v kadru gostov tudi Agim Ibraimi in Miha Šporar.
0'
  Ljubljančani so se po dveh manj uspešnih partijah pobrali na obračunu z Gorico, ko so dominirali večji del tekme in zasluženo vpisali tri točke. Če je bila dobra predstava proti Primorcem zgolj slučajna, bo razkril že dvoboj v Celju, ko bodo nogometaši obeh ekip pod dodatnim pritiskom zaradi boja za evropske pokale. Ljubljančani si prizadevajo zmanjšati zaostanek za Celjem in Domžalami, ki bi v primeru sobotnega poraza postal težko nadomestljiv. Darko Karapetrovič se odpravlja na Areno Petrol samozavesten, saj bo po dolgem času lahko računal na skorajda najmočnejšo začetno enajsterico. V preteklem krogu so namreč kazen odslužili Nik Kapun, Darijan Matič in Miha Zajc, tako da bo tokrat prikrajšan za nastop zgolj poškodovani Andraž Šporar.
0'
  Olimpija je v aktualnem prvenstvu zbrala natanko toliko točk, kot v celotni pretekli sezoni. Ljubljančani so poleg tega že za štiri gole izboljšali lanski sezonski strelski izkupiček. Podobno velja tudi za Celjane, ki so dosežek iz pretekle sezone uspeli popraviti že za dvanajst točk in sedem golov.
1'
1'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Kenan Bajrič. Utrpel ga je Tilen Klemenčič.
1'
  Danijel Miškič v prepovedanem položaju.
3'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Vrhovec. Utrpel ga je Stjepan Babič.
7'
9'
  Celjani so zadeli, vendar je bil po Verbičevi podaji Miškić v prepovedanem položaju.
9'
  Streljal je Ezekiel Isoken Henty, a mimo vrat.
12'
  Aleksandar Rodič v prepovedanem položaju.
15'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Gregor Bajde. Utrpel ga je Antonio Delamea Mlinar.
16'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Krajcer. Utrpel ga je Aleksandar Rodič.
18'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Fink. Utrpel ga je Blaž Vrhovec.
19'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Benjamin Verbič. Utrpel ga je Matic Fink.
21'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Sunny Ogbemudia Omoregie. Utrpel ga je Nemanja Mitrovič.
22'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Igor Jugovič. Utrpel ga je Stjepan Babič.
23'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Aleksandar Rodič. Utrpel ga je Marko Krajcer.
24'
  Zaenkrat smo videli malo priložnosti, toda spremljamo čvrsto igro s precej prekrški.
24'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Kenan Bajrič. Utrpel ga je Danijel Miškič.
27'
  Streljal je Danijel Miškič, a mimo vrat.
29'
  Lepa akcija Celjanov. Verbič je na robu kazenskega prostora spustil žogo za Miškića, ki močno sprožil, vendar je bil premalo natančen.
29'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Blaž Vrhovec.
30'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Igor Jugovič. Utrpel ga je Nik Kapun.
30'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Fink. Utrpel ga je Benjamin Verbič.
30'
  Matic Fink je dobil rumeni karton.
32'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Kenan Bajrič. Utrpel ga je Gregor Bajde.
33'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Nik Kapun. Utrpel ga je Benjamin Verbič.
38'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Tilen Klemenčič.
38'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Tadej Vidmajer. Utrpel ga je Marko Vukčevič.
41'
  Celjani vse bolj vršijo pritisk proti ljubljanskemu golu.
42'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Gregor Bajde (igral je z roko).
43'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Darijan Matič. Utrpel ga je Benjamin Verbič.
44'
45'
  Celje ima udarec iz kota.
45'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Ezekiel Isoken Henty. Utrpel ga je Tadej Vidmajer.
45+1'
45+1'
  Menjava: iz igre Stjepan Babič, v igro Miha Zajc.
46'
48'
  Ezekiel Isoken Henty v prepovedanem položaju.
48'
49'
  Streljal je Danijel Miškič, a mimo vrat. Vrhovec je z leve strani poslal predložek v sredino, kjer je Miškić prišel do strela z glavo, a je žoga zletela čez nasprotnikov gol.
51'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Tilen Klemenčič. Utrpel ga je Ezekiel Isoken Henty.
54'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Miškič. Utrpel ga je Darko Brljak.
54'
  Danijel Miškič je dobil rumeni karton.
56'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Igor Jugovič.
57'
  Olimpija ima udarec iz kota.
58'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Darijan Matič. Utrpel ga je Gregor Bajde.
59'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Aleksandar Rodič (igral je z roko).
61'
  Gregor Bajde v prepovedanem položaju.
62'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Gregor Bajde. Utrpel ga je Ezekiel Isoken Henty.
63'
  Še vedno čakamo na kakšno priložnost. V prvem delu tekme jih je bilo zelo malo, v drugem pa še manj.
63'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Vukčevič. Utrpel ga je Tadej Vidmajer.
64'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marko Vukčevič.
65'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Antonio Delamea Mlinar. Utrpel ga je Danijel Miškič.
66'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Benjamin Verbič. Utrpel ga je Miha Zajc.
67'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Kenan Bajrič.
68'
  Videli smp zvit strel Bajrića, ki je vratarja Kotnika poskušal premagati z lobom, a je bil celjski vratar dovolj pripravljen.
68'
  Streljal je Benjamin Verbič, a mimo vrat.
68'
  Menjava: iz igre Marko Vukčevič, v igro Rok Baskera.
70'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Vrhovec. Utrpel ga je Miha Zajc.
71'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Danijel Miškič.
71'
71'
72'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Miškič. Utrpel ga je Miha Zajc.
72'
  Menjava: iz igre Gregor Bajde, v igro Jiri Jeslinek.
73'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Miha Zajc.
73'
  Strel Zajca s prostega strela s kakšnih 30-ih metrov je brez težav zaustavil vratar Kotnik.
74'
  Aleksandar Rodič je dobil rumeni karton (zaradi simuliranja v celjskem kazenskem prostoru).
75'
  Streljal je Sunny Ogbemudia Omoregie, a mimo vrat.
76'
  Videli smo lepo akcijo domačinov. Rezervist Jeslinek je poslal natančno žogo v sredino, kjer je Sunny meril nenatančno.
76'
  Srečanje je vse bolj živahno.
78'
  Sunny Ogbemudia Omoregie v prepovedanem položaju.
78'
79'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Jiri Jeslinek. Utrpel ga je Miha Zajc.
82'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Ezekiel Isoken Henty. Utrpel ga je Tilen Klemenčič.
82'
  Menjava: iz igre Igor Jugovič, v igro Ivan Lendrič.
83'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Kenan Bajrič. Utrpel ga je Jiri Jeslinek.
85'
85'
  Po podaji Verbiča je sprožil Miškić s kakšnih 25-ih metrov, a je bil vratar Brljak dobro postavljen.
85'
87'
  Streljal je Miha Zajc, a mimo vrat.
88'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Ivan Lendrič.
88'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Jiri Jeslinek.
90'
  Klemenčič je poslal žogo proti drugi vratnci, kjer je prišel do strela Lendrić, ki je s pomočjo obrambe Brljaka zadel prečko. Do odbite žoge in do strela z neposredne bližine potem še Jeslinek, a je bil znova na delu vratar Olimpije.
90'
90+1'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Tilen Klemenčič. Utrpel ga je Kenan Bajrič.