36. krog |  Velenje, Mest. stadion ob jezeru |  30.05.2015 ob 17.00

Rudar Velenje

1 : 3

Celje

Sodniki: Obrenović Rade (glavni sodnik), Pospeh Tomislav (1. pomoč), Mikača Goran (2. pomoč) , Lacković Marko (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 2

0'
  Spoštovani, lep pozdrav iz Velenja, kjer bomo spremljali 67. savinjsko-šaleški derbi med Velenjem in Celjem. #RUvCE
0'
  Na Mestnem stadionu ob jezeru je ravnokar začelo močno deževati. #RUvCE
0'
  Posvetimo se današnjemu srečanju, ki bo imel predvsem prestižen pomen, saj ne odloča praktično o ničemer. Celjani sicer lahko izgubijo drugo mesto, so si vseeno zagotovili nastopanje v evropskih pokalih.
0'
  Na dozdajšnjih 66. savinjsko-šaleških prvenstvenih derbijih sta bili moštvi venomer precej izenačeni, o čemer govori tudi statistika.
0'
  Velenjčani so vknjižili 23 zmag, Celjani so zbrali dve manj, medtem ko sta se moštvi 22-krat razšli brez zmagovalca.
0'
  Na Mestnem stadionu ob jezeru je statistika nekoliko bolj na strani rudarjev, ki so zmago slavili 14-krat. Devetkrat so bili uspešni grofje, kar enajstkrat pa sta se moštvi remizirali.
0'
  Kot zanimivost povejmo, da so Celjani v tej sezoni premagali vse ekipe z izjemo velenjskega Rudarja.
0'
  Dvakrat sta moštvi remizirali, enkrat pa so tri točke v Velenje odnesli varovanci Jerneja Javornika.
0'
  Svojo zadnjo tekmo v barvah svojih trenutnih delodajalcev bosta verjetno odigrala Dalibor Radujko in Sebastjan Gobec. Slednji informacije še ni uradno potrdil, a bi po današnji tekmi utegnil skleniti svojo bogato, 19-letno kariero v najmočnejšem slovenskem klubskem nogometnem tekmovanju. V tem času je zbral rekordnih 487 nastopov.
0'
  Rudar: Čretnik, Klinar, Bolha, Džinić, Krefl, Trifković, Tolimir, Radujko, Kocić, Saramati in Firer. #RUvCE
0'
  Celje: Mujčinović, Jakolić, Žitko, Ramon, Jugović, Bajde, Sunny, Gobec, Kubo, Vidmajer in Lendrić. #RUvCE
0'
  Nogometaši so že na zelenici, ki je razmočena po krajšem nalivu. Srečanje se bo začelo bo 17. uri.
1'
3'
  Kot zanimivost povejmo, da je bil za igralca sezone po izboru Velenjčanov izbran Ivan Knezovič, ki danes sicer ni v prvi enajsterici.
4'
  Prekršek je utrpel Ivan Lendrič .
4'
  Celje ima udarec iz kota po ostrem predložku Gobca v kazenski prostor.
5'
  Z volejem je pred kazenskim prostorom poizkusil Jugovič, a je meril preko vrat.
9'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Gregor Bajde. Utrpel ga je Nikola Tolimir.
10'
  Na začetku srečanja so nekoliko podjetnejši domačini, ki pa še niso uspelo konkretno sprožiti proti vratom. Na drugi strani je enkrat z volejem zapretil Jugovič.
11'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Yuto Kubo, a je Čretnik žogo odbil v kot.
11'
  Celje ima udarec iz kota.
11'
12'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Žitko. Utrpel ga je Ivan Firer.
15'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Enis Saramati. Utrpel ga je Igor Jugovič.
16'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Sebastjan Gobec. Utrpel ga je Enis Saramati.
17'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Gregor Bajde. Utrpel ga je Denis Klinar.
17'
18'
  Rudar ima udarec iz kota po izvrstni podaji Krefla v kazenski prostor.
19'
  Streljal je Enis Saramati, a mimo desne vratnice Mujčinoviča.
19'
  Prekršek je utrpel Damjan Trifkovič .
20'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Firer. Utrpel ga je Sebastjan Gobec.
22'
  Rudar ima udarec iz kota po novem dobrem preigravanju Krefla.
23'
  Streljal je Damjan Trifkovič, a mimo vrat.
24'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Sebastjan Gobec. Utrpel ga je Damjan Trifkovič.
24'
  Sebastjan Gobec je dobil rumeni karton.
26'
  Rudar ima udarec iz kota.
27'
  GOOOL! Zadel je Sunny Ogbemudia Omoregie! Žoga je v kazenskem prostoru spremenila smer in presenetila Čretnika.
27'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Gregor Bajde.
28'
29'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Enis Saramati. Utrpel ga je Matic Žitko.
30'
  Streljal je Ivan Lendrič, a mimo vrat.
33'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Denis Klinar. Bombo z desne strani je ubranil Mujčinovič!
33'
  Strel v okvir vrat! Po preigravanju je poskusil Kubo, a preveč po sredini.
36'
  GOOOL! Zadel je Sunny Ogbemudia Omoregie! Tokrat je po izvrstni podaji v kazenski prostor visoko skočil in neubranljivo zaključil z glavo.
37'
  Strel v okvir vrat! Z levico je z 20 metrov meril Trifkovič, a je bil Mujčninovič na mestu.
41'
41'
  Streljal je Gregor Bajde, a preko vrat.
42'
  Ivan Firer v prepovedanem položaju.
45'
  Spremljamo dinamično srečanje, v katerem so gostje v drugem delu prestavili prestavo višje in prišli do zasluženega vodstva 2:0.
45+1'
45'
  Menjava: iz igre Elvedin Džinič, v igro Nemanja Stjepanovič.
46'
46'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Sebastjan Gobec. Utrpel ga je Milan Kocič.
49'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Žitko. Utrpel ga je Enis Saramati.
50'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Tadej Vidmajer. Utrpel ga je Ivan Firer.
50'
  Tadej Vidmajer je dobil rumeni karton.
51'
52'
  Ivan Lendrič v prepovedanem položaju.
53'
55'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Lendrič. Utrpel ga je Ivan Firer.
56'
  Menjava: iz igre Ivan Lendrič, v igro Adnan Bašič.
56'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Nikola Tolimir. Utrpel ga je Gregor Bajde.
57'
58'
61'
  Tekma je prekinjena. Bajde potrebuje zdravniško pomoč.
61'
  Srečanje se nadaljuje. Bajde je odkorakal z igrišča in zaključil današnje srečanje.
61'
  Menjava: iz igre Gregor Bajde, v igro Jiri Jeslinek.
63'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Jiri Jeslinek. Utrpel ga je Nikola Tolimir.
64'
66'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Nemanja Stjepanovič. Utrpel ga je Adnan Bašič.
66'
  Nemanja Stjepanovič je dobil rumeni karton.
67'
  Menjava: iz igre Aljaž Krefl, v igro Senad Jahič.
69'
  Sunny je imel prosto pot do gola, a ni bil dovolj odločen, da bi konkretno zaključil.
70'
  Tudi v drugem delu srečanja spremljamo dinamično igro, a moštvi ne prihajata do zaključnih strelov.
71'
  Srečanje je spet prekinjeno, Jugoviča grabijo krči.
72'
  GOOOL! Jahič je stvari vzel v svoje "noge" in neubranljivo zadel s kakšnih 17 metrov!
74'
  Nogometaši Rudarja so se prebudili. Zdaj je Trifkovič sprožil za las mimo vrat. #RUvCE
77'
  Srečanje je spet prekinjeno, v duelu z Vidmajerjem jo je skupil Klinar.
78'
  S Klinarjem je vse v najlepšem redu. Tekma se nadaljuje.
78'
  Streljal je Yuto Kubo, a mimo vrat.
79'
  Zdaj je Saramati zapravil šah-mat pozicijo v kazenskem prostoru.
80'
  Menjava: iz igre Marko Jakolič, v igro Marko Klemenčič.
81'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Adnan Bašič. Malo dela za Čretnika.
82'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Klemenčič. Utrpel ga je Milan Kocič.
83'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Klemenčič. Utrpel ga je Damjan Trifkovič.
84'
85'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Žitko. Utrpel ga je Dalibor Radujko.
86'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Senad Jahič.
86'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Žitko. Utrpel ga je Nikola Tolimir.
88'
88'
  Ivan Firer je dobil rumeni karton.
89'
90'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Sunny Ogbemudia Omoregie. Utrpel ga je Klemen Bolha.