1. krog |  Velenje, Mestni st. ob jezeru |  18.07.2015 ob 18.30

Rudar Velenje

0 : 1

Krka

Sodniki: Balažič Dejan (glavni sodnik), Praprotnik Jure (1. pomoč), Povšnar Dejan (2. pomoč) , Mikača Goran (4. sodnik) , Žnidaršič Andrej (5. sodnik) , Bukovec Miran (6. sodnik)
4 Rumeni kartoni 3

0'
  Lep poletni pozdrav iz Velenja jubiteljice in ljubitelji slovenskega nogometa.#RUDKRK
0'
  V Velenju je še vedno precej vroče. Trenutno je 31 stopinj Celzija.#RUDKRK
0'
  Imamo že obe začetni postavi.#RUDKRK
0'
  Rudar: Radan, Kašnik, Trifković, Kocić, Bolha, Tolimir, Dedič, Knezović, Jahić, Eterović in Babić.#RUDKRK
0'
  Krka: Mitrović, Vučkić, Novinić, Mojstrović, Ejup, Marotti, Welbeck, Perić, Kastrevec, Collins ter Dangubić.#RUDKRK
0'
  Velenjčani so se tik po zaključku pretekle sezone morali soočiti z velikim osipom igralcev, ki je napovedoval težke čase za enega izmed najbolj standardnih članov slovenske elite. Volilna skupščina pa je v klub prinesla sveže obraze, ki so nemudoma zavihali rokave in s pravo mero entuziazma krenili proti novim izzivom. Prvi rezultati so že vidni. Rudar je začel opazno napredovati na številnih ravneh, ob tem pa sestavil zanimivo ekipo, kljub finančnim omejitvam.
0'
  Moštvo Jerneja Javornika si vsekakor zasluži spoštovanje, kar lahko potrdijo tudi velenjski pripravljalni partnerji. Knapi seveda potrebujejo še nekaj pravega tekmovalnega ritma, ki bi utegnil iz strelskega spanca prebuditi povratnika Mateja Eteroviča.
0'
  Novi predsednik Rudarja, Mitja Kamenik, je na novinarski konferenci pred začetkom sezone napovedal, da se bo klub še v tem tekmovalnem ciklu skušal vrniti k starim barvam dresov. Rdečo barvo naj bi že pomladi zamenjala zeleno-črna kombinacija. Velenjčani pa bodo v kratkem postali bogatejši še za eno pomembno pridobitev, to je novo umetno travnato površino, ki bo koristila tudi mladim nogometašem.
0'
  Farmacevti so v letošnji sezoni odločeni storiti še dodaten korak naprej. Po devetem in sedmem mestu je nastopil čas za zlato sredino prvenstvene lestvice, kar se trenutno sicer zdi precej zahtevna naloga. Ekipa Andreja Kastrevca je namreč izgubila nekaj standardnih nogometašev, medtem ko so v klub prišli nekateri novi obrazi, ki bodo morali šele dokazati svojo vrednost. Dolenjci na pripravljalnih tekmah niso blesteli, saj so kar štiri od petih obračunov končali brez doseženega zadetka. Vse to pa bo hitro romalo v pozabo, če se bodo Novomeščani iz Velenja vrnili s kakšno točko, ki bi služila kot odlična stimulacija za nadaljevanje prvenstva.
0'
  Krka je poletne priprave zaključila z najslabšo gol razliko med vsemi prvoligaši. Farmacevti so na petih pripravljalnih tekmah doživeli štiri poraze, dosegli tri, prejeli pa kar petnajst zadetkov. Ta podatek zagotovo omili dejstvo, da so se Dolenjci merili z zelo zahtevnimi nasprotniki (Crvena zvezda, Slaven Belupo, Rijeka, Zagreb, Hrvatski dragovoljac).
0'
  Vse je pripravljeno za začetek srečanja.
1'
1'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Denis Mojstrovič.
2'
  Strel Mojstrovića z razdalje, vendar je le ogrel dlani vratarja Radana.
3'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Milan Kocič. Utrpel ga je Denis Mojstrovič.
5'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Leo Ejup.
5'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Klemen Bolha. Utrpel ga je Žiga Kastrevec.
7'
  Krka ima udarec iz kota.
9'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Mojstrovič. Utrpel ga je Milan Kocič.
11'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil David Kašnik. Utrpel ga je Marin Perič.
11'
  Streljal je Leo Ejup, a mimo vrat.
12'
  Ejup je močno sprožil s porstega strela s kakšnih 25-ih metrov. Žoga je zletela mimo leve vratnice Radana.
12'
14'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Mojstrovič. Utrpel ga je Klemen Bolha.
15'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Žiga Kastrevec. Utrpel ga je Milan Kocič.
16'
  Streljal je Rusmin Dedič, a mimo vrat.
17'
  Knezović je poslal dolgo in natančno žogo do Dediča, ki je z desne poskušal z visoko žogo presenetiti Mitrovića, a je bil nekoliko nenatančen.
18'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Bruno Marotti. Utrpel ga je Damjan Trifkovič.
19'
21'
  Zaenkrat spremljamo dinamično in enakovredno srečanje.
23'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Nikola Tolimir. Utrpel ga je Denis Mojstrovič.
23'
  V tem trenutku premor za osvežitev akterjev srečanja.
25'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Milan Kocič. Utrpel ga je Žiga Kastrevec.
26'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Mate Eterovič. Utrpel ga je Filip Dangubič.
26'
  Mate Eterovič je dobil rumeni karton.
28'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Senad Jahič. Utrpel ga je Enes Novinič.
28'
  Obeta se nov prosti strel gostom.
29'
  Ejup je nastreljal živi zid in Krka je dobila le udarec iz kota.
29'
31'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Klemen Bolha.
32'
  Videli smo obetavno akcijo Rudarja. Babić je z desne strani posal predložek v sredino, kjer je Kocić pripravil strel Bolhi, slednji pa je žogo zadel preslabo in vratar Mitrović ni imel težkega dela.
34'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Senad Jahič. Utrpel ga je Marin Perič.
34'
  Senad Jahič je dobil rumeni karton.
35'
  Enes Novinič v prepovedanem položaju.
37'
37'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Nikola Tolimir. Utrpel ga je Nana Addo Welbeck-Maseko.
38'
  Kar lepo število prekrškov smo že videli v tem prvem polčasu, nekoliko ostrejši so gostitelji.
38'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Trifkovič. Utrpel ga je .
40'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marin Perič.
42'
  Izjemna priložnost za Krko. Perić se je na desni strani kazenskega prostora znašel sam pred vrati Radana, ki je odlično posredoval in preprečil vodstvo gostov.
42'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Marin Perič. Utrpel ga je Milan Kocič.
43'
  GOOOL! Zadel je Marin Perič!
45'
  Lepa akcija gostov, ki jo je z zadetkom kronal Perić. Z odlično podajo je postregel Novinić, ki je našel Perića, slednji pa je v kazenskem prostoru z natančnim strelom po tleh poslal žogo mimo Radana in tik ob njegovo desno vratnico.
45+1'
  Še minuta sodniškega dodatka.
45+1'
  Streljal je Senad Jahič, a mimo vrat.
45+2'
46'
48'
  Mate Eterovič v prepovedanem položaju.
49'
  Po lepi podaji Dediča se je Eterović znašel v ugodni situaciji, vendar je bil v prepovedanem položaju.
49'
  V drugem delu lahko pričakujemo pritisk Rudarja.
52'
  Rudar ima udarec iz kota.
54'
56'
  Domačini so v drugem delu več pri žogi, vendar izrazite priložnosti še nismo videli.
56'
  Streljal je Enes Novinič, a mimo vrat.
57'
  Po predložku Marottija je z glavo zaključil Novinić, vendar je bil premalo natančen.
58'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Marin Perič. Utrpel ga je Damjan Trifkovič.
58'
61'
62'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Mario Babič. Utrpel ga je Bruno Marotti.
62'
63'
  Menjava: iz igre Mario Babič, v igro Denis Grbič.
63'
  Menjava: iz igre Nikola Tolimir, v igro Luka Prašnikar.
64'
  S prostega strela je silovito sprožil Ejup, a je bil za odtenek nenatančen.
65'
  Domači strateg Jernej Javornik je v želji po izenačenju opravil dvojno menjavo.
66'
  Menjava: iz igre Rusmin Dedič, v igro Jaka Ihbeisheh.
67'
  Dedič je bil zamenjan zaradi poškodbe.
67'
  Streljal je Denis Mojstrovič, a mimo vrat.
68'
70'
  Ihbeisheh je poslal žogo v sredino, kjer je bil Eterović rahlo nepozoren in priložnost Rudarja je splavala po vodi.
70'
  Marin Perič je dobil rumeni karton.
70'
  Nana Addo Welbeck-Maseko je dobil rumeni karton.
70'
  Menjava: iz igre Marin Perič, v igro Josip Fuček.
71'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Žiga Kastrevec.
71'
  Streljal je Luka Prašnikar, a mimo vrat.
72'
  Bolha je v kazenskem prostoru lepo pripravil strel Prašnikarju, ki je akcijo slabo zaključil in žogo poslal mimo nasprotnikovih vrat.
73'
  Srečanje se je v zadnjih trenutkih razživelo.
73'
74'
  Streljal je Filip Dangubič, a mimo vrat.
75'
  Po podaji Novinića je Dangubić pri strelu s kakšnih 20-ih metrov preslabo meril.
78'
79'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Luka Prašnikar.
80'
  Po akciji Jahića na levi je na koncu tik pred vratarjem Mitrovićem prišel do strela Prašnikar. Zanesljiva reakcija vratarja Krke.
81'
  Menjava: iz igre Filip Dangubič, v igro Damjan Marjanovič.
83'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Senad Jahič. Utrpel ga je Nana Addo Welbeck-Maseko.
84'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Knezovič. Utrpel ga je Žiga Kastrevec.
84'
85'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil . Utrpel ga je Senad Jahič.
88'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Žiga Kastrevec. Utrpel ga je Jaka Ihbeisheh.
88'
  Žiga Kastrevec je dobil rumeni karton.
88'
  Streljal je Klemen Bolha, a mimo vrat.
90'
  Izjemna priložnost Rudarja za izenačenje. Po predložku Kocića se je Bolha znašel v odličnem položaju neposredno pred vrati Krke, a žogo poslal rahlo čez gol.
90'
  David Kašnik je dobil rumeni karton.
90+1'
  Še pet minut dodatka v Velenju.
90+1'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Josip Fuček.
90+3'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Knezovič. Utrpel ga je Damjan Marjanovič.
90+3'
  Ivan Knezovič je dobil rumeni karton.
90+4'
90+4'
90+5'
  Po podaji Welbecka je z desne sprožil Fuček, a se je izkazal domači vratar Radan.
90+6'
  Streljal je Josip Fuček, a mimo vrat.
90+6'
  Luka Prašnikar v prepovedanem položaju.
90+6'
90+6'
  Videli smo zanimivo srečanje. Krka je sezono odprla z gostujočo zmaga, medtem ko domači danes niso uspeli realizirati kakšne priložnosti in bodo na prve točke v novi sezoni iskali v naslednjem krogu.