6. krog |  Celje, Arena Petrol |  17.08.2015 ob 20.15

2 : 1

Zavrč

Sodniki: Perić Dragoslav (glavni sodnik), Kordež Grega (1. pomoč), Beton Uroš (2. pomoč) , Mertik Bojan (4. sodnik)
4 Rumeni kartoni 3

0'
  Lep pozdrav iz Celja vsem navdušencem slovenskega nogometa.#CELZAV
0'
  Arena Petrol je prizorišče sklepnega dejanja 6. kroga prvenstva. Pomerila se bosta Celje in Zavrč.#CELZAV
0'
  Znani sta že začetni enajsterici.#CELZAV
0'
  Celje: Hosman, Vrhovec, Klemenčič, Firer, Miškić, De Sousa, Soria, Težak, Klapan, Vidmajer ter Pišek.#CELZAV
0'
  Zavrč: Bajza, Cvek, Polić, Glavica, Matjašič, Antić, Datković, Pihler, Novoselec, Bogdan in Batrović.#CELZAV
0'
  V obeh taborih nocoj nimajo kaznovanih igralcev.#CELZAV
0'
  Celjani niso uspeli do prve zmage niti na peti prvenstveni tekmi, čeprav so v Mariboru pokazali najboljšo partijo v letošnji sezoni. Grofi so bili v Ljudskem vrtu še enkrat več kaznovani za številne zapravljene priložnosti, ki so jim v uvodnem delu prvenstva odnesle že precej točk. Slabi rezultati so pustili močne posledice na samozavesti celjskih nogometašev, ki so bili še nedavno vajeni serijskega zmagovanja. Najboljše zdravilo za sorodne »bolezni« so vselej želeni rezultati, tako da bodo skušali rumeno-modri vpisati zmago že proti Zavrču.
0'
  Celjani so na uvodnih petih tekmah v zadetek pretvorili le 7,15% strelov, kar je najmanj med prvoligaško druščino. Z 18,78% so najbolj učinkoviti nogometaši Olimpije, medtem ko je v tem pogledu pri dnu tudi ekipa Zavrča, ki v povprečju v zadetek pretvori 8,89% strelov.
0'
  Neučinkovitost v zadnjem obdobju spremlja tudi Zavrčane, ki so proti Krki in Gorici kar tekmovali v tem, kdo bo zapravil lepšo priložnost za zadetek. Serija zamujenih priložnosti se je v obeh primerih spreobrnila v najslabši scenarij za Haložane, ki so posledično pristali na osmem mestu ligaške razpredelnice. Vodilni pri Zavrču že dolgo izpostavljajo visoke klubske ambicije, tako da za mlado moštvo Ivice Solomuna v Celju šteje zgolj zmaga. Zavrčani bodo v knežjem mestu razpolagali z novim vratarjem, saj se je ekipi nazadnje pridružil Pavol Bajza, ki se lahko pohvali tudi z izkušnjami iz najmočnejšega italijanskega prvenstva.
0'
  Jure Matjašič še naprej ostaja eden izmed najbolj razpoloženih nogometašev Zavrča, saj z visokim tempom igre povzroča številne preglavice nasprotnikom. 23-letni vezist se v zadnjem obdobju vse bolj posveča pripravljanju priložnosti za soigralce, čeprav se je v preteklem krogu tudi sam znašel v sanjski situaciji, da bi se vpisal med strelce.
0'
  Nogometaši Zavrča so na zadnjih dveh prvenstvenih tekmah proti vratom nasprotnika sprožili kar 28 strelov, a ostali brez doseženega zadetka. Vsaj polovica omenjenih poskusov je nastala na podlagi čistih situacij za dosego zadetka, tako da je 184 minut dolg strelski post Haložanov še bolj presenetljiv.
1'
2'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Miškič. Utrpel ga je Sebastijan Antič.
2'
  Zavrč ima udarec iz kota.
4'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Toni Datkovič. Utrpel ga je Ivan Firer.
4'
  Spremljamo dinamičen in živahen začetek dvoboja.
8'
  Celjani pritiskajo v teh uvodnih trenutkih, vendar je obramba gostov čvrsta.
9'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dejan Polič.
10'
  Po podaji Matjašiča je v kazenskem prostoru sprožil Polič, a se je izkazal domači vratar Hosman ter žogo poslal v kot.
10'
11'
11'
12'
  Videli smo še en strel Polića in obrambo Hosmana ter posledično nov udarec iz kota za Zavrč.
13'
  Po dobrem pričetku Celjanov so gostje hitro pokazalo zobe.
13'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Miškič. Utrpel ga je Dejan Glavica.
13'
  V Celju je začelo deževati.
15'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Glavica. Utrpel ga je Karlo Težak.
15'
  Dejan Glavica je dobil rumeni karton.
17'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Karlo Težak. Utrpel ga je Lovro Cvek.
17'
  Karlo Težak je dobil rumeni karton.
20'
  Videli smo prvo priložnost domačinov. Streljal je Firer, toda bil je nenatančen.
20'
  Streljal je Ivan Firer, a mimo vrat.
20'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Aleks Pihler. Utrpel ga je Ivan Firer.
21'
  Celje ima udarec iz kota.
22'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Firer. Utrpel ga je Pavol Bajza.
23'
25'
  Streljal je Veljko Batrovič, a mimo vrat.
26'
  Tokrat je za goste v nasprotnikovem kazenskem prostoru sprožil Batrović, vendar je Zavrč dobil le nov udarec iz kota.
26'
28'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Vrhovec. Utrpel ga je Dejan Polič.
30'
33'
  Še naprej spremljamo borbeno srečanje na razmočenem igrišču, smo pa videli zelo malo lepih priložnosti.
35'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Miškič. Utrpel ga je Dejan Polič.
35'
  Danijel Miškič je dobil rumeni karton.
38'
41'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Jure Matjašič. Utrpel ga je Karlo Težak.
42'
43'
  V prvem polčasu smo videli kar precej zametkov obetavnih akcij, toda potem pravih zaključkov ni bilo.
45+1'
  Še minuta dodatka.
45+2'
45+2'
  Menjava: iz igre Karlo Težak, v igro Valon Ahmedi.
46'
47'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Janez Pišek. Utrpel ga je Jure Matjašič.
47'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Glavica. Utrpel ga je Ramon Soria Alonso.
48'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Ivan Firer.
49'
  Lepa priložnost za Celjane. Po podaji Miškića je sprožil Firer, vendar je bil dobro postavljen vratar Bajza.
50'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Sebastijan Antič. Utrpel ga je Blaž Vrhovec.
50'
  Sebastijan Antič je dobil rumeni karton.
50'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Blaž Vrhovec.
50'
52'
  Do strela z glavo po predložku s prostega strela je prišel kapetan Vrhovec, a je bil spet na mestu vratar Bajza.
52'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Aleks Pihler.
53'
  S kakšnih 20-ih metrov je sprožil Pihler, vendar je bil zanesljiv Hosman.
54'
  Začetek drugega dela je ponudil s precej več priložnostmi.
54'
56'
  Videli smo lepo priložnost gostitelje. Imenitno žogo je Vrhovec podelil Firerju, ki je dobro meril, a se je še bolje izkazal vratar Bajza.
56'
  Streljal je Ivan Novoselec, a mimo vrat.
57'
  Streljal je Erico Henrique Esteves De Sousa, a mimo vrat.
59'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Jure Matjašič.
60'
  Po podaji Polića si je dobro pripravil poloćaj za strel Matjašič, a je bil odlično postavljen vratar Hosman.
60'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Ramon Soria Alonso. Utrpel ga je Veljko Batrovič.
61'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Luka Bogdan.
61'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Jure Matjašič. Utrpel ga je Valon Ahmedi.
61'
  Jure Matjašič je dobil rumeni karton.
63'
  GOOOL! Zadel je Aleks Pihler!
65'
  Videli smo šolsko akcijo gostov. Matjašič je najprej podal do Polića, ki je lepo videl samega Pihlerja, ta pa je z natančnim strlom premagal Hosmana.
66'
  GOOOL! Zadel je Blaž Vrhovec!
67'
  Mihovil Jeronim Klapan je dobil rumeni karton.
67'
  Kapetan Blaž Vrhovec je sprožil s kakšnih 20-ih metrov in z natančnim strelom premagal vratarja Bajzo.
67'
  Menjava: iz igre Mihovil Jeronim Klapan, v igro Sunny Ogbemudia Omoregie.
68'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Sunny Ogbemudia Omoregie.
68'
  Streljal je Jure Matjašič, a mimo vrat.
70'
  Takoj ko je Sunny vstopil v igro se je znašel sam pred vratarjem Zavrča in ga v svojem letošnjem slogu ni uspel premagati. Zapravil je res imenitno priložnost.
70'
  Streljal je Sunny Ogbemudia Omoregie, a mimo vrat.
70'
  Streljal je Valon Ahmedi, a mimo vrat.
71'
  Videli smo lepo potezo Ahmedija na levi strani kazenskega prostora, potem pa je meril premalo natančno.
72'
  Spremljamo super zanimiv drugi del tekme.
73'
  Menjava: iz igre Veljko Batrovič, v igro Rok Zorko.
74'
74'
  Blaž Vrhovec je dobil rumeni karton.
77'
  Menjava: iz igre Dejan Polič, v igro Ed Kevin Kokorovič.
77'
  Dejan Polić je bil zamenjan zaradi poškodbe.
77'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Aleks Pihler. Utrpel ga je Erico Henrique Esteves De Sousa.
78'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Valon Ahmedi. Utrpel ga je Ed Kevin Kokorovič.
79'
81'
  Streljal je Dejan Glavica, a mimo vrat.
82'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Glavica. Utrpel ga je Valon Ahmedi.
83'
84'
  Menjava: iz igre Erico Henrique Esteves De Sousa, v igro Matej Mršič.
85'
  GOOOL! Zadel je Sunny Ogbemudia Omoregie!
87'
  Vrhovec je začel akcijo na sredini in lepo podal na desno do Firerja, ki je takoj v sredini kazenskega prostora zaposlil Sunnyja, slednji pa je končno izkoristil lepo priložnost.
87'
87'
89'
90+1'
  Še pet minut dodatka v Celju.
90+2'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Glavica. Utrpel ga je Matej Mršič.
90+2'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Sebastijan Antič. Utrpel ga je Ivan Firer.
90+3'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Valon Ahmedi.
90+3'
90+6'
  Videli smo zelo zanimivo nogometno predstavo za epilog 6. kroga. Celjani so vknjižili prvo prvenstveno zmago. Zavrč je doživel tretji zaporedni poraz.