10. krog |  Celje, Arena Petrol |  18.09.2015 ob 18.00

0 : 0

Krško

Sodniki: Balažič Dejan (glavni sodnik), Praprotnik Jure (1. pomoč), Vojska Matej (2. pomoč) , Perić Dragoslav (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 1

0'
  Lep pozdrav iz sončnega Celja.#CELKRS
0'
  Pred nami je uvodno dejanje 10. kroga prvenstva. V Areni Petrol se bosta pomerila Celje in Krško.#CELKRS
0'
  Obeta se nam derbi začelja prvenstvene lestvice.#CELKRS
0'
  Celjani pokalne zmage v Fazaneriji niso uspeli nadgraditi s pozitivnim rezultatom v savinjsko-šaleškem derbiju z Rudarjem. Iztok Kapušin, novi strateg Celja, je moral v obračunu moštev, ki sta se borili za drugo zmago sezone, priznati premoč velenjskemu kolegu Jerneju Javorniku. Brežičan si bo prvoligaški krst zapomnil po visokem porazu, a bi se lahko v Velenju razpletlo tudi drugače, če bi se grofom vsaj malce odprlo v napadu.
0'
  Kljub priložnostim se velenjska mreža ni zatresla, zato pa je moral Ivan Hosman štirikrat žogo pobrati iz svoje mreže. Celje se za razliko od minule sezone, ko je prejelo zgolj 31 zadetkov, ne more pohvaliti s trdno obrambo, v devetih krogih so trije vratarji skupno prejeli 21 zadetkov, kar je največ v ligi. V nizu slabših novic pa je za nekaj dobre volje poskrbela vest, da se je treningom v začetku tedna pridružil Matic Kotnik, ki zaradi poškodbe trebušnega zidu v letošnji sezoni še ni čuval celjskih vrat, kmalu pa bi se utegnila na nogometne zelenice vrniti tudi Sunny Omoregie in Tilen Klemenčič, ki je že pričel z lažjimi treningi in je že danes na klopi za rezerve.
0'
  Iztok Kapušin je bil v preteklosti tudi trener Krškega. Nekdanji branilec, ki je UEFA Pro trenersko licenco pridobil že pri 26 letih, je v vlogo krškega stratega nekajkrat vskočil že v času aktivne nogometne kariere, v obdobju med leti 2003 in 2008 pa je Krčane vodil na 78 uradnih tekmah.
0'
  Krčani so krstno četrtino prvoligaškega udejstvovanja zaključili z osmimi točkami na svojem kontu. Moštvo trenerja Tomaža Petroviča je bilo hit uvoda prvenstva, a so rezultati po uvodnih zmagah nad Celjem in Koprom v nadaljevanju nekoliko uplahnili. Posavci so minulo nedeljo izgubili še tretjič zapored in niz brez zmage podaljšali na sedem tekem, kar pa ni prekinilo navijaške evforije, saj zvesti navijači svoje ljubljence spremljajo tudi na gostovanjih.
0'
  Krško in Celje sta po uvodni četrtini prvenstva ekipi z najskromnejšim napadalnim učinkom. Celjani so v uvodnih devetih krogih zabili zgolj šest zadetkov, Krčani še enega manj, prvega zgodovinskega pa so pospravili prav v celjsko mrežo, ko je bil iz bele točke natančen Enes Rujović, ki pa se je medtem že poslovil od zeleno-belega dresa.
0'
  Krško ima na prvenstveni lestvici tri točke prednosti pred gostitelji današnjega dvoboja.
0'
  Krško je edini medsebojni obračun v prvi ligi dobilo, potem ko je v uvodnem krogu na domači zelenici premagalo Celje z 1:0.
1'
2'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Valon Ahmedi. Utrpel ga je Dejan Urbanč.
3'
  Krško ima prosti strel iz zelo ugodne razdalje.
3'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dejan Urbanč.
3'
  Urbanč je zadel živi zid in gostje so dobili udarec iz kota.
4'
  Krško ima udarec iz kota.
4'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Petar Petranič.
5'
  Po predložku iz kota je z glavo streljal Petranić, toda izkazal se je izkušeni vratar Mujčinović.
5'
6'
  Gostje dominirajo v začetni fazi srečanja.
6'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Jure Petric. Utrpel ga je Žiga Kous.
11'
  Celjani so v teh trenutkih vzpostavili ravnovesje.
13'
  Streljal je Danijel Miškič, a mimo vrat.
14'
  Miškić se je odločil za strel z razadalje, vendar je bil premalo natančen.
14'
  Ivan Firer v prepovedanem položaju.
17'
20'
  Čakamo na kakšno priložnost, kajti trenutno dogajanje je bolj ali manj na sredini igrišča.
21'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Miškič. Utrpel ga je Petar Petranič.
23'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Krajcer. Utrpel ga je Petar Petranič.
23'
24'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je David Poljanec.
26'
  Videli smo nevarno situacijo za Celjane. Poljanec se je boril za žogo med dvema branilcema Celja, potem je žogo želel odbiti vratar Mujčinović in jo zgrešil, toda Poljanec ni bil več v idealni poziciji, da bi ga premagal.
30'
  Gol Celjanov je razveljavljen, kajti Firer je bil v prepovedanem položaju.
30'
32'
  Celje ima udarec iz kota.
33'
  Glavni sodnik Balažič je najprej gol Đurkovića priznal, po posvetu s pomočnikom pa dosodil prepovedan položaj.
33'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Abd Al-Rahman Osman Ali.
34'
35'
  Srečanje se je v zadnjih minutah nekoliko razživelo.
36'
  Streljal je Valon Ahmedi, a mimo vrat.
37'
  Strel Ahmedija mimo leve vratnice gostujočega gola.
39'
42'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Ramon Soria Alonso. Utrpel ga je David Poljanec.
45+1'
  Še minuta dodatka.
45+1'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Perkovič. Utrpel ga je Valon Ahmedi.
45+1'
  Streljal je Blaž Vrhovec, a mimo vrat.
45+2'
45+2'
  Prvi polčas v Celju ni navdušil.
46'
47'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Volarič. Utrpel ga je Tadej Vidmajer.
47'
  Streljal je Enis Đurkovič, a mimo vrat.
48'
  Po podaji Vrhovca je z roba kazenskega prostora streljal Đurković, vendar ni bil natančen.
49'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Valon Ahmedi. Utrpel ga je Marko Jakolič.
49'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Abd Al-Rahman Osman Ali. Utrpel ga je Tim Čeh.
51'
  Menjava: iz igre Petar Petranič, v igro Žiga Jurečič.
52'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Miškič. Utrpel ga je Žiga Jurečič.
53'
  Menjava: iz igre Abd Al-Rahman Osman Ali, v igro Erico Henrique Esteves De Sousa.
54'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Tadej Vidmajer. Utrpel ga je Luka Volarič.
55'
  Tudi drugi polčas zaenkrat ni prinesel zanimivejše nogometne predstave. Priložnosti praktično ni.
57'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Luka Volarič.
57'
  Streljal je Tim Čeh, a mimo vrat.
59'
  Videli smo dobro akcijo gostov. Poljanec je lepo našel Volariča, ki je streljal s kakšnih 12-ih metrov, a se je izkazal Mujčinović, potem smo videli še poiskus Čeha.
59'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Miškič. Utrpel ga je Dejan Urbanč.
59'
  Danijel Miškič je dobil rumeni karton.
60'
  David Poljanec v prepovedanem položaju.
60'
63'
64'
  Po podaji Jakoliča iz avta je v gneči v kazenskem prostoru prišel do strela Čeh, žoga je zletela mimo desne vratnice.
64'
  Menjava: iz igre Ivan Firer, v igro Milan Spremo.
64'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Milan Spremo. Utrpel ga je Luka Volarič.
65'
  Milan Spremo je dobil rumeni karton.
65'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Milan Spremo. Utrpel ga je Jure Petric.
66'
  Streljal je Erico Henrique Esteves De Sousa, a mimo vrat.
67'
  De Sousa se je nenadoma odločil za strel, žoga je oplazila prečko.
69'
69'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Valon Ahmedi. Utrpel ga je Tim Čeh.
70'
70'
  Menjava: iz igre Tim Čeh, v igro David Bučar.
74'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Valon Ahmedi. Utrpel ga je Jure Petric.
75'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Milan Spremo.
77'
  Dobra samostojna akcija Sprema, ki se je z leve strani odločil za strel, vendar je bil pripravljen vratar Zalokar, potem je poiskusil še Đurković, toda brez pravega zaključka.
78'
  Gostitelji v želji po zmagi vse bolj pritiskajo.
79'
79'
80'
80'
80'
81'
  David Bučar v prepovedanem položaju.
82'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Milan Spremo. Utrpel ga je Gregor Sikošek.
82'
  Streljal je David Poljanec, a mimo vrat.
85'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil David Bučar. Utrpel ga je Blaž Vrhovec.
85'
86'
  V zadnjih trenutkih smo videli kar nekaj strelov, ki pa so bili slabi.
86'
87'
  Valon Ahmedi v prepovedanem položaju.
88'
89'
  Spremo je sprožil s kakšnih 20-ih metrov, toda vratar Zalokar je bil ponovno dobro postavljen.
90+1'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Žiga Jurečič.
90+1'
  Miha Drnovšek je dobil rumeni karton.
90+1'
  Menjava: iz igre Žiga Jurečič, v igro Klemen Slivšek.
90+2'
  Še tri minute dodatka.
90+3'
  Kakšno priložnost je imelo Krško. Po strelu Jurečiča je žoga zadela celjskega branilca in skoraj presenetila Mujčinovića, ki je reagiral pravočasno.