10. krog |  Domžale, Športni park Domžale |  20.09.2015 ob 17.45  | Prenos: Kanal A

1 : 0

Sodniki: Vinčić Slavko (glavni sodnik), Ul Bojan (1. pomoč), Vukan Robert (2. pomoč) , Klančnik Tomaž (4. sodnik) , Mertik Bojan (5. sodnik) , Bukovec Miran (6. sodnik)
Delegat: Turk Janko
Št. gledalcev: 850

Domžalčani ujeli formo

Domžale - Luka Koper 1:0 (1:0)

* Športni park, gledalcev 900, sodniki: Vinčić (Maribor), Ul (Maribor), Vukan (Gornja Radgona).
* Strelec: 1:0 Črnic (43.).
* Domžale: Vidmar, Trajkovski, Horić, Dobrovoljc, Skubic, Vetrih, Zec, Črnic, Juninho (od 81. Horvat), Morel (od 60. Šišić), Vuk (ob 65. Podlogar).
* Luka Koper: Simčič, Del Toro, Hadžić, Šme, Memolla, Štulac, Tomić (od 73. Posavac), Rahmanović, Pavič, Štromajec (od 68. Škerjanc), Ivančić.
* Rumeni kartoni: Skubic, Horić, Vetrih, Morel.

Domžalčani so se prejšnjo nedeljo po zmagi na Krškim oddahnili, saj so se v četrtem poskusu po treh porazih le veselili prve domače zmage. Manj razlogov za zadovoljstvo je imel v minulem krogu Nedžad Okčić, ki se je vrnil na koprsko klop. Njegovi varovanci so izgubili v Zavrču, zato pa so bili med tednom, tako kot Domžalčani, uspešni v četrtfinalu pokala Slovenije, kjer branijo lanskoletno lovoriko. Domžale so v gosteh s 3:1 ugnale tretjeligaša Ilirijo (3:1), Koprčani pa so bili, prav tako v gosteh, s 3:0 boljši od drugoligaša Zarice Kranj. Vendar se je petkov žreb nekoliko poigral z obema ekipama, saj se bosta 21. oktobra v Kopru med seboj pomerili na prvi četrtfinalni tekmi pokalnega tekmovanja. Povratna tekma bo teden dni pozneje v Domžalah.

V dozdajšnjih 56 prvoligaških obračunih so Domžalčani in Koprčani zmagali na 21 tekmah, 14 se jih je končalo z neodločenim izidom, medtem ko je bila razlika v zadetkih pred današnjo tekmo malenkost na strani domače ekipe (72:71). Prvi del prvega polčasa je minil med obema kazenskima prostoroma brez izrazitih priložnosti, prvi strel v okvir vrat pa so gledalci dočakali v 20. minuti, ko je proti vratom gostov streljal Slobodan Vuk. Napadalec Domžal je bil v ospredju tudi šest minut pozneje po podaji Dejana Trajskovskega, vendar ni prišel do strela.

Domača ekipe je tudi v nadaljevanju polčasa imela rahlo pobudo, dve minuti pred odhodom na odmor pa se je zatresla gostujoča mreža. Akcijo je začel Vuk, ki je na levi strani našel Trajkovskega. Ta je podal žogo na prvo vratnico, kjer je bil popolnoma sam Matic Črnic in s strelom z glavo zadel ob daljši vratnici za 1:0. Pred zadnjim žvižgom sodnika Slavka Vinčića je bil v obetavnem prodoru Josip Ivačić, vendar je gostujoči napadalec naredil prekršek v napadu.

V drugem polčasu so imeli več od igre koprski nogometaši. Bolje so ga sicer začeli Domžalčani, ko je Damir Hadžić v 47. minuti blokiral strel Vuka z roba kazenskega prostora, toda že tri minute pozneje se je po strelu Anteja Tomića izkazal Nejc Vidmar. Domžalski vratar je odlično posredoval v 64. minuti, ko je s skrajnimi močmi strel Ivačića z roba kazenskega prostora preusmeril v desno vratnico od katere se je žoga odbila v kot. Domača ekipa je gostom vrnila preko Gabra Dobrovoljca, a tudi njegov strel ni zadel cilja.

Do konca tekme so Koprčani želeli na vsak način izid vsaj izenačiti, nekajkrat je spet dobro posredoval domači vratar, predvsem ob strelu Hysen Memolle v 79. minuti, ko je žoga zadela Horića, toda v zadnjih minutah je pritisk gostov pošel in Domžale so še drugič zaporedoma prišle do treh točk na domačem igrišču. Z zmago so se Novi Gorici na drugem mestu približali na dve točki, Luka Koper z osmimi ostaja na devetem mestu.

Domžalski nogometaši bodo v 11. krogu v sredo gostovali v Mariboru, koprski bodo gostili Krško.