11. krog |  LJUBLJANA, STOŽICE |  23.09.2015 ob 18.00

Olimpija Ljubljana

0 : 2

Zavrč

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Vidali Manuel (1. pomoč), Patarić Dejan (2. pomoč) , Klančnik Tomaž (4. sodnik) , Žnidaršič Andrej (5. sodnik) , Perić Dragoslav (6. sodnik)
1 Rumeni kartoni 4

0'
  Lepo pozdravljeni iz ljubljanskih Stožic, kjer bo vodilna ekipa lige gostila Zavrč.
0'
  Obe ekipi sta v prejšnjem krogu zabeležili odmevni zmagi. Olimpija je v gosteh premagala Gorico, Zavrč pa je doma v burni tekmi premagal Maribor.
0'
  Z zmago v prejšnjem krogu, so Ljubljančani utrdili na prvem mestu, Zavrč pa se je na petem mestu točkovno izenačil z aktualnimi prvaki.
0'
  Tudi Zavrč je od zamenjave na trenerskem stolčku v izredni formi. Varovanci Slavka Matiča so v zadnjih treh tekmah trikrat zmagali in se po lestvici tudi močno povzpeli.
0'
  Olimpija in Zavrč sta do zdaj odigrala devet medsebojnih srečanj. Šestkrat so zmagali Ljubljančani, enkrat je bil rezultat neodločen, dvakrat pa se je zmage veselila ekipa iz Haloz.
0'
  Na Stožicah ekipa Zavrča zaenkrat še nima niti najmanjšega uspeha. Ob štirih gostovanjih so završki nogometaši prestolnico štirikrat zapuščali sklonjenih glav (3:2, 3:2, 2:0, 3:1).
0'
  Zadnjo medsebojno tekmo sta ekipi odigrali v drugem krogu letošnje sezone, ko je bilo v Zavrču po devetdesetih minutah 0:0. To je tudi edini remi Olimpije v letošnji sezoni.
0'
  Poglejmo si obe začetni enajsterici.
0'
  OLIMPIJA: Šeliga; Klinar, Ontivero, Kronaveter, Matič, Šporar, Fink, Kapun, Bajrič, Mitrovič, Henty #OLIZAV
0'
  ZAVRČ: Bajza; Rogač, Matjašič, Zorko, Datkovič, Mužek, Pihler, Petrovič, Tahiraj, Batrovič, Kokorovič #OLIZAV
1'
4'
  Rok Kronaveter v prepovedanem položaju.
4'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Stefan Petrovič. Utrpel ga je Rok Kronaveter.
5'
  Streljal je Ezekiel Isoken Henty, a mimo vrat.
6'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Jure Matjašič. Utrpel ga je Matic Fink.
6'
  Streljal je Matic Fink, a mimo vrat.
10'
  Fink je preigraval in izgubil žogo.
10'
  Olimpija ima udarec iz kota.
11'
  Kronavater podaja iz kota.
12'
  GOOOL! Zadel je Veljko Batrovič!
13'
  Odličen strel Batroviča, ki je z roba kazenskega prostora zadel s pomočjo leve vratnice. #OLIZAV
15'
  Kljub prejetemu zadetku aplavz domače publike, ki vseskozi spodbuja svoje ljubljence. #OLIZAV
15'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Jure Matjašič.
15'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Aleks Pihler. Utrpel ga je Nik Kapun.
16'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Jure Matjašič. Utrpel ga je Kenan Bajrič.
16'
  Zavrč ima udarec iz kota.
17'
  GOOOL! Zadel je Jure Matjašič!
19'
  EVROOOOOOGOOOOOOL!!!!!! Matjašič je Šeligo premagal s škarjicami!!!! Gol, ki se ga doseže enkrat v karieri! #OLIZAV
19'
19'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Kenan Bajrič. Utrpel ga je Jure Matjašič.
21'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Kenan Bajrič. Utrpel ga je Rok Zorko.
21'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Fink. Utrpel ga je Stefan Petrovič.
23'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Zorko. Utrpel ga je Matic Fink.
24'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Andraž Šporar. Utrpel ga je Stefan Petrovič.
25'
  Streljal je Ed Kevin Kokorovič, a mimo vrat.
26'
27'
  Kronaveter je podal, toda Henty je slabo zadel žogo.
28'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Ezekiel Isoken Henty. Utrpel ga je Mateo Mužek.
30'
  Šporar je preigraval, na koncu pa so završki branilci žogo izbili v kot.
30'
32'
  Kombinacija Kapuna in Šporarja, na koncu pa gostje izbijajo žogo v nov kot.
32'
32'
  Streljal je Andraž Šporar, a mimo vrat.
34'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Kronaveter. Utrpel ga je Toni Datkovič.
35'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Mateo Mužek. Utrpel ga je Ontivero Lucas Elias.
35'
  Ontivero je ukradel žogo, nato pa uprizoril lep prodor in izsilil prekršek.
36'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Ed Kevin Kokorovič. Utrpel ga je Nik Kapun.
40'
  Globinska podaja za Šporarja, toda za las je bil hitrejši gostujoči vratar Bajza.
40'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Ed Kevin Kokorovič. Utrpel ga je Ontivero Lucas Elias.
41'
  Streljal je Rok Kronaveter, a mimo vrat.
41'
  Odlično izveden prosti strel Kronavetra, ki je žogo za las poslal ob desni vratnici vratarja Bajze.
42'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Aleks Pihler. Utrpel ga je Denis Klinar.
44'
44'
  Batrovič podaja iz kota...
45'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Davor Rogač.
45'
45'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Jure Matjašič. Utrpel ga je Ezekiel Isoken Henty.
45'
  Jure Matjašič je dobil rumeni karton.
45+1'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Rok Kronaveter.
45+1'
45+1'
46'
46'
  Menjava: iz igre Nik Kapun, v igro Martin Michel Mimoun.
46'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Darijan Matič. Utrpel ga je Aleks Pihler.
49'
  Šporar je prodiral, gostujoča obramba pa izbija žogo.
53'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Kronaveter. Utrpel ga je Francesco Tahiraj.
53'
  Pritisk Olimpije, toda zaenkrat brez zaključnega strela.
55'
  Olimpija ima prosti strel. Ed Kevin Kokorovič je igral z roko.
55'
  Kronaveter je pripravljen za strel proti golu.
56'
57'
57'
57'
  Rok Zorko je dobil rumeni karton.
58'
  Menjava: iz igre Rok Kronaveter, v igro Ricardo Alves Coelho Da Silva.
61'
  Prodor Šporarja, ki je podal do Ontivera, ki je slabo sprejel žogo in priložnost je splavala po vodi.
63'
  Menjava: iz igre Ontivero Lucas Elias, v igro Dejan Djermanovič.
64'
  Klinar je podal do Hentyja, ki ni uspel ustreliti z glavo.
65'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Mateo Mužek. Utrpel ga je Ezekiel Isoken Henty.
65'
  Menjava: iz igre Rok Zorko, v igro Riera Ortega Alberto.
66'
  Zanimivo je, da je Španec že igral v Stožicah. Leta 2012 je z ekipo Galatasaraya odigral prijateljsko tekmo proti Olimpiji. Na tekmi, ki se je končala z rezultatom 1:1, je Španec v igro vstopil v drugem polčasu. Tudi danes v igro prihaja v drugem delu igre.
68'
  Zavrč stisnjen v svoj kazenski prostor.
68'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Nemanja Mitrovič. Utrpel ga je Riera Ortega Alberto.
68'
  Nemanja Mitrovič je dobil rumeni karton.
68'
69'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Francesco Tahiraj. Utrpel ga je Denis Klinar.
70'
  Ezekiel Isoken Henty v prepovedanem položaju.
70'
  Pavol Bajza je dobil rumeni karton zaradi zavlačevanja.
72'
  Menjava: iz igre Veljko Batrovič, v igro Lovro Cvek.
73'
  Ricardo Alves Coelho Da Silva v prepovedanem položaju.
74'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Lovro Cvek. Utrpel ga je Darijan Matič.
75'
  Gostje so blokirali poizkus Alvesa.
75'
76'
77'
  Mimoun podaja s kota...
77'
  ...brez nevarnosti za vrata Zavrča.
78'
79'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Klinar. Utrpel ga je Riera Ortega Alberto.
81'
81'
  Pritisk Olimpije se nadaljuje. To je že 11. kot.
81'
  Kokorovič izbija žogo v kot.
81'
84'
  Menjava: iz igre Francesco Tahiraj, v igro Dejan Glavica.
86'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Glavica. Utrpel ga je Denis Klinar.
86'
  Streljal je Nemanja Mitrovič, a mimo vrat.
88'
90'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Ricardo Alves Coelho Da Silva. Utrpel ga je Stefan Petrovič.
90+1'
Podaljšek
  Štiri minute sodnikovega podaljška. #OLIZAV
90+2'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Stefan Petrovič. Utrpel ga je Martin Michel Mimoun.
90+3'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Davor Rogač. Utrpel ga je Ezekiel Isoken Henty.