13. krog |  Ljubljana, ŠRC Stožice |  04.10.2015 ob 17.45  | Prenos: Kanal A

Olimpija Ljubljana

5 : 0

Krško

Sodniki: Vinčić Slavko (glavni sodnik), Ul Bojan (1. pomoč), Perger Primož (2. pomoč) , Mertik Bojan (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 3

0'
  Lepo pozdravljeni iz Ljubljane #OLIKRS
0'
  Pred nami je še zadnja tekma 13. kroga Prve Lige Telekom Slovenije.
0'
  V Stožicah se bosta pomerili ekipi Olimpije in Krškega #OLIKRS
0'
  Tekma med ekipama ki zasedata sam vrh in spodnji del prvenstvene lestvice.
0'
  Olimpija bi se z zmago zgolj še utrdila na vrhu lestvice in povečala prednost pred Gorico. Krško bi se z zmago točkovno priključil Kopru na osmem mestu.
0'
  Olimpija že kar nekaj časa na samem vrhu. Po seriji zmag sedaj pri zeleno-belih nekaj težav. Drugi poraz v letošnji sezoni, prejšnji konec tedna pa še remi proti Domžalam.
0'
  Trener Marijan Pušnik nikakor ne more biti zadovoljen z rezultati v zadnjem obdobju, Olimpija ne igra več tako živahno kot denimo na začetku tiste serije zmag.
0'
  Da imajo v domačem taboru težave je pokazala tudi prijateljska tekma med tednom ko so se pomerili proti tretjeligašu ekipi Ilirije in izgubili z 2:1. Trener Pušnik je resda odpočil nosilce igre vendar to vseeno ne opravičuje rezultata. Izjemno kritičen je bil domači trener do svojih fantov po tej tekmi.
0'
  Ekipa Krškega se po odličnem začetku nikakor več ne znajde v prvenstvu na devetem mestu so trenutno. Zadnja zmaga Krčanov je bila v drugem krogu od tam naprej pa trije remiji in pa sedem porazov. Težave imajo tudi z doseganjem zadetkov na zadnjih devetih tekmah samo trije zadetki.
0'
  Na zadnji tekmi so se gostje dobro upirali Mariborčanom, ki so jih na koncu vseeno strli in premagali z 3:1.
0'
  Daleč najmanj golov so zabeli Krčani zgolj šest v dosedanjem delu prvenstva.
0'
  Olimpija ima z naskokom najboljšo obrambo in napad, trenutna gol razlika 31:8.
0'
  Drugi medsebojni obračun teh dveh tekmecev nasploh. Prva tekma se je končala z zmago Olimpija 2:0 Alves in Šporar sta bila strelca. S to zmago je Olimpija tudi začela neverjetno serijo sedmih zaporednih zmag.
0'
  Poglejmo si obe začetni enajsterici.
0'
  Olimpija: Šeliga, Klinar, Kelhar, Ontivero, Matič, Šporar, Fink, Kapun, Zarifovič, Henty in Mimoun #OLIKRS
0'
  Krško: Zalokar, Petric, Volarič, Jurečič, Poljanec, Sikošek, Urbanč, Štefanec, Drnovšek, Perkovič in Obed #OLIKRS
0'
  Kar nekaj sivih las Marijanu Pušniku povzročajo poškodbe v obrambni vrsti in kartoni. Danes manjkajo štirje branilci Olimpije zaradi kazni udarna člana enajsterice Kenan Bajrič in Nemanja Mitrovič. Še vedno sta poškodovana Aljaž Krefl in Antonio Delamea-Mlinar.
0'
  Tekmo, ki se bo pričela ob 17:45, bo sodil glavni sodnik Slavko Vinčič #OLIKRS
0'
  Vse je nared za pričetek srečanja.
1'
1'
  Krško začenja s sredine igrišča.
1'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil David Poljanec. Utrpel ga je Denis Klinar.
1'
  Andraž Šporar v prepovedanem položaju.
2'
  Na klopi Olimpije danes zgolj šest nogometašev.
3'
  Že od samega začetka dobro vzdušje s tribun za kar skrbita obe navijaški skupini.
4'
  Podaja Finka pred vrata žoga v rokah Zalokarja.
4'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Ezekiel Isoken Henty. Utrpel ga je Luka Štefanac.
5'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Kelhar. Utrpel ga je Žiga Jurečič.
5'
  Dejan Kelhar je dobil rumeni karton.
5'
  Grob prekršek od zadaj Kelharja za rumeni karton.
5'
  Prosti strel za Krško iz 30-ih metrov.
5'
  Streljal je Dejan Urbanč, a mimo vrat.
6'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Lucas Elias Ontivero.
6'
  Olimpija ima udarec iz kota.
6'
  Odličen prodor Finka po levi strani, strel Ontiveira so gostje blokirali.
8'
  V uvodu srečanja nekoliko več pri žogi Olimpija, akcije domačih potekajo predvsem po levi strani.
9'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Žiga Jurečič. Utrpel ga je Nik Kapun.
10'
  Streljal je Martin Michel Mimoun, a mimo vrat.
11'
  Lepa akcija domačih. Hiter prodor Hentiya po desni strani lepa podaja v osrčje kazenskega prostora, kjer je zaključil Mimoun iz kakšnih 11-ih metrov vendar za malo zgrešil mimo leve vratnice Zalokarja.
12'
  Prva nekoliko nevarnejša priložnost za Olimpijo.
12'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Darijan Matič. Utrpel ga je Žiga Jurečič.
12'
  Hiter protinapad Hentiya, vendar brez zaključka prej je bil pri žogi Zalokar.
14'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Urbanč. Utrpel ga je Andraž Šporar.
14'
  GOOOL! Zadel je Lucas Elias Ontivero!
16'
  Odlična kombinacija med Šporarjem in Ontiverom, slednji se je nekoliko z desne sam znašel pred Zalokarjem in ga s strelom na oddaljenejšo vratnico premagal.
17'
  Prvi zadetek Argentinca v dresu Olimpije.
17'
  Ezekiel Isoken Henty v prepovedanem položaju.
18'
19'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Jure Petric. Utrpel ga je Lucas Elias Ontivero.
20'
  Prekršek za Olimpijo nekoliko z desne iz 25-ih metrov.
20'
  Izvajalec bo Mimoun.
20'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Martin Michel Mimoun.
22'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Fink. Utrpel ga je Luka Štefanac.
23'
  Prekršek za Krško nekoliko z desne iz 25-ih metrov.
23'
  Tudi tokrat bo izvajalec Urbanč.
23'
  Streljal je Luka Štefanac, a mimo vrat.
24'
  Takoj na drugi strani protinapad Olimpije, po podaji Hentiya, Šporar ni prišel do strela.
24'
25'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil David Poljanec. Utrpel ga je Martin Michel Mimoun.
25'
  Na tleh je obležal Jurečič.
26'
  Zdravniška oskrba za Jurečiča, ki krvavi z nosu.
27'
  Protinapad Krčanov z igralcem manj vendar gostje niso prišli do zaključnega strela.
27'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Štefanac. Utrpel ga je Matic Fink.
29'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Andraž Šporar. Utrpel ga je Jure Petric.
29'
  Po zadetku je nekoliko padel ritem igre, še vedno več pri žogi domači.
31'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Andraž Šporar.
33'
  Žoga pred vrati Krškega, brez zaključnega strela Olimpije.
33'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Darijan Matič. Utrpel ga je Dejan Urbanč.
34'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Miha Drnovšek.
34'
  Streljal je Žiga Jurečič, a mimo vrat.
35'
  Ostra podaja pred vrata Olimpije, Drnovšek je z glavo preusmeril žogo, dobro jo je izbil Šeliga. Do odbite žoge in strela potem še Jurečič vendar preko.
35'
36'
  Streljal je Darijan Matič, a mimo vrat.
36'
  Matič po odbiti žogi iz kota do strela iz roba kazenskega prostora, vendar strel preko gola za kakšen meter.
39'
  Na tleh je obležal na polovici Olimpije Štefanec, domači so nadaljevali z igro.
39'
39'
  GOOOL! Zadel je Nik Kapun!
41'
  Akcija po desni strani Hentiya, ki je z odlično podajo po tleh dobro zaposlil Kapuna, ki je bil osamljen na drugi vratnici in mu ni bilo težko zadeti prazne mreže.
41'
  Tretji zadetek Kapuna v letošnji sezoni.
42'
  Na tleh je ponovno obležal eden izmed Krčanov, tokrat Poljanec.
43'
  Krško ima udarec iz kota.
44'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Ezekiel Isoken Henty.
44'
  Igra z roko Hentiya.
45+1'
  Dve minuti dodatka.
45+2'
45+3'
  Izgubljena žoga Olimpije do strela pa Jurečič, ki pa je streljal preko vrat.
45+3'
45+3'
  Zasluženo vodstvo Olimpije, ki je bila podjetnejša v prvem polčasu in si priigrala resnejše priložnosti.
45+3'
  Tudi Krčani so imeli svoje možnosti vendar niso bili dovolj zbrani v zaključkih.
45+3'
  Vse je nared za pričetek drugega polčasa, obe začetni enajsterici že na travnati zelenici v Stožicah.
46'
46'
  Drugi polčas začenja Olimpija.
46'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Volarič. Utrpel ga je Andraž Šporar.
47'
47'
  Luka Štefanac je dobil rumeni karton.
47'
47'
  V kazenskem prostoru Krškega je obležal Sikošek.
48'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Kelhar. Utrpel ga je Marko Zalokar.
50'
50'
51'
  Podaja Finka proti Ontiveru, njegov strel je v zadnjem trenutku blokirala obramba gostov, le kot za Olimpijo.
51'
  Tudi v drugem polčasu pobuda in posest na strani Olimpije.
51'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Drnovšek. Utrpel ga je Martin Michel Mimoun.
54'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Ezekiel Isoken Henty. Utrpel ga je Jure Petric.
54'
56'
  Prodor Hentiya, ki je dobro zaposlil vtekajočega Ontivera, ki je z leve strani s strelom na daljšo vratnico premagal Zalokarja, že z drugim zadetkom danes.
56'
  Streljal je Andraž Šporar, a mimo vrat.
56'
  Menjava: iz igre Luka Štefanac, v igro Tim Čeh.
57'
  Menjava: iz igre Lucas Elias Ontivero, v igro Miha Zajc.
58'
  Ob glasnem aplavzu domačih navijačev igro zapušča Ontivero, tudi domači trener Marijan Pušnik mu je zaploskal.
60'
  Obed s podajo v prazen prostor proti Poljancu, hitrejši je bil Šeliga.
60'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Ezekiel Isoken Henty.
61'
  Po podaji z dense je streljal Henty preslabo za Zalokarja.
63'
  Šporar je hitel po desni strani, z nesebično podajo je želel zaposliti Hentiya, žogo je že spravil preko Zalokarja dobro je posredovala gostujoča obramba pred Hentiyem, ki bi žogo zgolj potisnil v prazno mrežo.
63'
64'
  Po podaji Kapuna se je Henty dobro obrnil in prišel do strela iz 12-ih metrov, tokrat je dobro posredoval zalokar.
64'
  Olimpija stopnjuje ritem igre.
64'
  Menjava: iz igre Darijan Matič, v igro Ricardo Alves Coelho Da Silva.
68'
70'
  Akcija po desni strani Olimpije, žoga pred vrata Krškega, kjer je Kapun iz 11-ih metrov zatresel mrežo nasprotnika, Zalokar je bil na žogi vendar je bil strel premočan.
70'
  Menjava: iz igre Martin Michel Mimoun, v igro Danilo Mariotto Dos Santos.
72'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Volarič. Utrpel ga je Ricardo Alves Coelho Da Silva.
72'
  Luka Volarič je dobil rumeni karton.
72'
  Menjava: iz igre Žiga Jurečič, v igro Igor Blažinčič.
73'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Aris Zarifovič. Utrpel ga je Igor Blažinčič.
74'
  Do konca srečanja še nekaj več kot 15 minut srečanje v Stožicah pa je že odločeno.
74'
75'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Klinar. Utrpel ga je Tim Čeh.
75'
  Denis Klinar je dobil rumeni karton.
76'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Igor Blažinčič. Utrpel ga je Ezekiel Isoken Henty.
77'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Nik Kapun. Utrpel ga je Dejan Urbanč.
78'
  Menjava: iz igre Rhema Chukwudiamara Obed, v igro Klemen Slivšek.
79'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Gregor Sikošek. Utrpel ga je Danilo Mariotto Dos Santos.
79'
  Streljal je Ezekiel Isoken Henty, a mimo vrat.
82'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Kelhar. Utrpel ga je Tim Čeh.
82'
  Sedaj je bil Kelhar na meji drugega rumenega kartona.
83'
84'
  Streljal je Ricardo Alves Coelho Da Silva, a mimo vrat.
85'
  Krčani igrajo in se ne predajajo, želijo si priti do častnega zadetka.
85'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Zajc. Utrpel ga je Miha Drnovšek.
86'
  Olimpija v zadnjih minutah brez prave živahnosti v igri.
87'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Perkovič.
87'
  Marko Perkovič je dobil rumeni karton.
87'
  Enajstmetrovka za Olimpijo.
87'
  Igra z roko Perkoviča. Izvajalec bo Šporar.
87'
Gol (11m)
  GOOOL! Andraž Šporar je zadel enajstmetrovko!
88'
  Zanesljivo izvedena enajstmetrovka Šporarja, ki je tudi priboril strel z bele točke.
89'
  Šporar je Zalokarja poslal v desno smer, sam pa streljal v levo in zadel za "petardo" v Stožicah.
89'
90'
  Streljal je Marko Perkovič, a mimo vrat.
90'
  Perkovič z glavo za las mimo leve vratnice Šelige.
90'
  Minuta dodatka.
90+1'
  Deveti zadetek Šporarja s tem je postal tudi najboljši strelec prvenstva #OLIKRS
90+2'
  Stožice na nogah spremljajo zaključek srečanja.
90+3'
90+3'
  Več kot zaslužena zmaga Olimpije, ki se je tokrat znesla nad Krčani.
90+3'
  Po dveh tekmah brez zmage je Olimpija ponovno dala vedeti da ni v nikakršni krizi in da prvega mesta na lestvici ne bo dala zlahka.
90+3'
  Olimpija je ponovno povečala svojo prednost pred zasledovalci, po 13-ih krogih imajo štiri točke prednosti pred Gorico. Krško ostaja na devetem mestu in še naprej ostaja brez zmage.