15. krog |  Velenje, Mestni st. ob jezeru |  24.10.2015 ob 17.00  | Prenos: Siol TV 501 in tvin.si

Rudar Velenje

1 : 0

Sodniki: Balažič Dejan (glavni sodnik), Klančnik Tomaž (1. pomoč), Burjan Aleksander (2. pomoč) , Kovačič Darjan (4. sodnik)
3 Rumeni kartoni 5

0'
  Lep pozdrav iz sončnega Velenja.#RUDKOP
0'
  Mestni štadion ob jezeru je prizorišče tekme 15. kroga PLTS med Rudarjem in Koprom.#RUDKOP
0'
  Znani sta že obe udarni enajsterici.#RUDKOP
0'
  Rudar: Radan, Trifković, S. Babić, Kocić, Grbić, Tolimir, Ihbeisheh, Knezović, M. Babić, Žitko in Grgić.#RUDKOP
0'
  Koper: Kahlina, Andrejašič, Šme, Guberac, Ivančić, Lotič, Štulac, Jaiteh, Pavić, Memolla ter Tomić.#RUDKOP
0'
  V Velenju je trenutno 15 stopinj Celzija in pogoji za nogometno igro so zelo dobri.#RUDKOP
0'
  V domačem taboru imata tokrat prepoved nastopa Klemen Bolha in David Kašnik.#RUDKOP
0'
  Velenjčani se v obračun s koprsko zasedbo podajajo z okrepljeno samozavestjo. V četrtfinalnem dvoboju Pokala Slovenije so knapi na kolena spravili Maribor, dobro in borbeno predstavo je deset minut pred koncem v zadetek pretvoril Senad Jahić. Bočni branilec, ki se je po uvodnih osmih krogih sicer preselil na klop, je Velenjčane v nedeljo rešil poraza s Krškim, z zadetkom v mariborski mreži pa zagotovo poskrbel tudi za dodatno dozo samozavesti pri celotnem moštvu, saj so Jahić in soigralci zmago neuspešno naskakovali v zadnjih treh krogih.
0'
  Časa za počitek po pokalni tekmi ni bilo veliko, saj Rudar v ostrem ritmu čaka obračun s Koprčani, s katerimi so se v letošnji sezoni že razšli brez zmagovalca. Na Bonifiki je Rudar v vodstvo popeljal David Kašnik, ki pa zaradi izpolnjene kvote sedmih rumenih kartonov tokrat nima pravice nastopa. Za nameček se mu bo na tribuni pridružil še Klemen Bolha, ki je bil v Krškem opomnjen s četrtim rumenim kartonom.
0'
  Četa trenerja Jerneja Javornik na zadnjih dveh ligaških tekmah ni zabila zadetka. Strelski post knapov traja od tekme preobratov v Zavrču, a se lahko velenjska zasedba pohvali tudi s trdno obrambo, saj je Matej Radan proti Domžalam in Krškemu zaklenil svoja vrata. V posavski prestolnici se je Mariborčan izkazal tudi z obrambo najstrožje kazni.
0'
  Pri Koprčanih ima danes prepoved nastopa Amar Rahmanović.#RUDKOP
0'
  Za razliko od Velenjčanov Koprčani v teh dneh niso imeli pokalnih obveznosti. Ne zato, ker bi s tekmovanjem v Pokalu Slovenije že zaključili, temveč zaradi dejstva, da bo prvi obračun z Domžalčani odigran šele prihodnji teden. Kanarčki so se tako lahko v miru pripravljali na sobotno gostovanje na zelenici Mestnega stadiona ob jezeru. Srbski strateg Slavko Matić je imel tako še nekaj dodatnega časa pri spoznavanju s svojimi novimi varovanci, ki je ob debiju na koprskem stolčku ni uspel popeljati do zmage. Na Bonifiki so se zmage veselili Ljubljančani.
0'
  Josip Ivančić se je v tekmi z Olimpijo veselil še četrtega zadetka v rumeno-modrem dresu, s čimer se je na vrhu klubske lestvice strelcev izenačil z Jako Štromajerjem. Hrvaško-slovenska naveza je v letošnji sezoni že nekajkrat dokazala, da dobro sodeluje. Če je Štromajer zabijal v uvodu sezone, posojeni nogometaš Rijeke za koprske zadetke skrbi v drugi polovici dosedanjega dela prvenstva.
0'
  Rudar in Koper sta doslej odigrala že 57 medsebojnih tekem. S 24 zmagami so nekoliko uspešnejši Primorci, ki se lahko pohvalijo s sedmimi zmagami več od knapov. Ravno tolikokrat so Velenjčani na domači zelenici s Koprom tudi izgubili. Koprčani so v Velenju nazadnje slavili pred dobrim letom, vključno od te tekme naprej pa se je že petkrat zgodilo, da se domače moštvo ni veselilo zmage. Trikrat so slavili gostje, dvakrat Rudar in enkrat Koper, dve tekmi sta se končali z remijem, na enem in drugem prizorišču.
0'
  Vse je pripravljeno za začetek dvoboja.#RUDKOP
1'
1'
3'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Damir Grgič. Utrpel ga je Mitja Lotrič.
6'
  Videli smo prvo nekoliko nevarnejšo situacijo. Zapretili so Velenjčani, ki so po zaslugi dobre koprske obrambe ostali brez zaključka.
6'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Ante Tomič. Utrpel ga je Milan Kocič.
8'
  Luka Koper ima udarec iz kota.
10'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Antonio Pavič. Utrpel ga je Damjan Trifkovič.
11'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Josip Ivančič.
13'
  Videli smo prvi strel v okvir gola. Ivančić je ušel domači obrambi in potem sprožil z leve strani v kazenskem prostoru, a je bil dobro postavljen vratar Radan.
14'
  Streljal je Nikola Tolimir, a mimo vrat.
15'
16'
  Zaenkrat spremljamo borbeno ter izenačeno srečanje. Manjkajo le prave priložnosti.#RUDKOP
18'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Leo Štulac. Utrpel ga je Damjan Trifkovič.
19'
21'
  Streljal je Ivica Guberac, a mimo vrat.
24'
  Menjava: iz igre Ivan Knezovič, v igro Elvedin Džinič.
24'
  Ivan Knezović je končal z današnjim srečanjem zaradi poškodbe.#RUDKOP
26'
  Stjepan Babić je poslal predložek s prostega strela v kazenski prostor, kjer je bil za odtenek prekratek Džinić.
26'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Tijan Jaiteh. Utrpel ga je Damir Grgič.
27'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Elvedin Džinič.
27'
  Džinić je pri izvedbi prostega strela zadel živi zid Kopra.
30'
  Mitja Lotrič v prepovedanem položaju.
31'
  Še naprej spremljamo tekmo z malo priložnostmi.#RUDKOP
31'
32'
  Josip Ivančič v prepovedanem položaju.
33'
  Rudar ima udarec iz kota.
35'
  Po predložku iz kota je do strela z glavo prišel Džinić, vendar je bil premalo natančen.
35'
35'
  Streljal je Damir Grgič, a mimo vrat.
36'
  Streljal je Elvedin Džinič, a mimo vrat.
37'
  Po novem kotu Rudarja je bil tokrat z glavo nenatnačen Grgić.
38'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Milan Kocič. Utrpel ga je Mitja Lotrič.
40'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Šme. Utrpel ga je Matej Radan.
40'
  Denis Šme je dobil rumeni karton.
40'
  Streljal je Denis Grbič, a mimo vrat.
41'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Grbič. Utrpel ga je Tijan Jaiteh.
45'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Milan Kocič. Utrpel ga je Denis Šme.
45'
  Milan Kocič je dobil rumeni karton.
45+1'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Ante Tomič. Utrpel ga je Stjepan Babič.
45+1'
  Še tri minute sodniškega dodatka.
45+2'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Josip Ivančič. Utrpel ga je Milan Kocič.
45+4'
46'
46'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Nikola Tolimir. Utrpel ga je Ante Tomič.
50'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Josip Ivančič. Utrpel ga je Jaka Ihbeisheh.
52'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Stjepan Babič. Utrpel ga je Mitja Lotrič.
52'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Tijan Jaiteh. Utrpel ga je Damjan Trifkovič.
53'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Elvedin Džinič. Utrpel ga je Tijan Jaiteh.
54'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Elvedin Džinič. Utrpel ga je Josip Ivančič.
55'
  Še naprej spremljamo zelo čvrsto srečanje, manjkajo pa priložnosti.#RUDKOP
57'
  Menjava: iz igre Tijan Jaiteh, v igro Dalibor Radujko.
60'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Jaka Ihbeisheh. Utrpel ga je Ivica Guberac.
60'
  Streljal je Dalibor Radujko, a mimo vrat.
61'
62'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Leo Štulac.
62'
  Streljal je Mitja Lotrič, a mimo vrat.
63'
  Videli smo najlepšo priložnost doslej. Po podaji Andrejašiča je v kazenskem prostoru sprožil Štulac, vendar se je izkazal vratar Radan. Po odbiti žogi je poskušal še Lotrič, ki pa je bil premalo natančen.
64'
  Menjava: iz igre Damir Grgič, v igro Mate Eterovič.
64'
64'
  Menjava: iz igre Mario Babič, v igro Leon Črnčič.
65'
65'
  Ante Tomič je dobil rumeni karton.
68'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Hysen Memolla. Utrpel ga je Jaka Ihbeisheh.
68'
  Streljal je Mate Eterovič, a mimo vrat.
69'
  Videli smo tudi prvo lepo priložnost za domače. Po podaji Grbića v sredino je Eterović z neposredne bližine z glavo zgrešil vrata nasprotnika.
72'
  Menjava: iz igre Leo Štulac, v igro Jaka Štromajer.
73'
74'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Stjepan Babič.
74'
  Stjepan Babić je sprožil s kakšnih 20-ih metrov, toda vratar Kahlina ni imel težav.
76'
  Mate Eterovič v prepovedanem položaju.
77'
  Streljal je Stjepan Babič, a mimo vrat.
78'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Hysen Memolla. Utrpel ga je Damjan Trifkovič.
78'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Ivica Guberac. Utrpel ga je Jaka Ihbeisheh.
78'
  Ivica Guberac je dobil rumeni karton.
79'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Denis Grbič.
80'
81'
  Po podaji Trifkovića je prišel do strela Grbić, a je njegov udarec blokiral Šme in morda tudi preprečil vodstvo gostiteljev.
81'
  Matic Žitko je dobil rumeni karton.
81'
  Mitja Lotrič je dobil rumeni karton.
82'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Antonio Pavič. Utrpel ga je Stjepan Babič.
85'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Josip Ivančič. Utrpel ga je Stjepan Babič.
85'
  Josip Ivančič je dobil rumeni karton.
86'
87'
  GOOOL! Zadel je Elvedin Džinič!
88'
  Veselje v Velenju. Grbić je iz kota poslal natančno podajo v kazesnki prostor, kjer je Džinić z glavo premagal vratarja Kahlino.
90'
  Streljal je Josip Ivančič, a mimo vrat.
90+1'
  Lepa priložnost za izenačenje. Radujko je našel Ivančića, ki je bil ob strelu z glavo za odtenek nenatančen.
90+1'
  Še tri minute dodatka v Velenju.
90+1'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Ivica Guberac.
90+1'
90+3'
  Denis Grbič v prepovedanem položaju.
90+4'
  Matej Radan je dobil rumeni karton.
90+4'
90+4'
  Čvrsto srečanje so dobili Velenjčani. Novi trener Kopra še naprej ostaja brez osvojenih točk.