17. krog |  Velenje, Mestni st. ob jezeru |  07.11.2015 ob 17.45  | Prenos: Kanal A

Rudar Velenje

1 : 3

Olimpija Ljubljana

Sodniki: Žnidaršič Andrej (glavni sodnik), Ul Bojan (1. pomoč), Friš Tadej (2. pomoč) , Klančnik Tomaž (4. sodnik) , Kajtazović Nejc (5. sodnik) , Perić Dragoslav (6. sodnik)
3 Rumeni kartoni 2

0'
  Lep pozdrav ljubiteljem nogometa iz Velenja, kjer se bosta v 17. krogu srečala Rudar in Olimpija. #RUDOLI
0'
  To bo druga letošnja medsebojna tekma ekip v Prvi ligi, prva na stadionu Ob jezeru.
0'
  Prva letošnja tekma v 8. krogu se je v Stožicah končala z zmago Olimpije 5:0. #RUDOLI
0'
  Rudar se trenutno nahaja na 6. mestu lestvice Prve lige z 18 osvojenimi točkami. Na drugi strani gostje iz Ljubljane v Velenje prihajajo kot vodilna ekipa lige, na 15 odigranih tekmah so do tega trenutka zbrali 35 točk, kar je 7 točk več od najbližjih zasledovalcev. Velja omeniti, da ima Olimpija tudi tekmo manj, zaradi preloženega derbija z Mariborom.
0'
  Ekipi sta v prejšnjem kolu doživeli diametralno nasprotni usodi. Olimpija je na krilih Andraža Šporarja in njegovih štirih zadetkov v gosteh premagala Celje z 0:4. Rudar pa je gostoval pri Mariboru in doživel hud poraz s 7:1, potem ko so ob začetku srečanja sicer povedli z golom Damjana Trifkoviča, a potem je sledil šok in kar 7 prejetih zadetkov v mreži Mateja Radana.
0'
  Domači igralci so v zadnjem času na domačem terenu relativno neugoden tekmec, zadnji poraz sega v 3. krog, ko so 1. avgusta izgubili z Zavrčem 1:3. Od takrat so nanizali 3 zmage in 3 neodločene rezultate, vključno s svojo zadnjo zmago v Prvi ligi, ko so v 15. krogu premagali Luko Koper z 1:0.
0'
  Gostje iz Ljubljane so v letošnji sezoni še neporaženi na gostovanjih. #RUDOLI
0'
  Domači so na svojem stadionu v letošnji sezoni osvojili 12 točk, z gol razliko 8:5, pri čemer so zadnji gol na domačem igrišču prejeli v 5. krogu, ko so z 1:1 remizirali proti Krškemu.
0'
  Gostje, kot že rečeno, letos blestijo na gostovanjih v Prvi ligi. Na osmih gostovanjih so zabeležili 6 zmag in dva remija, z zelo lepo gol razliko 18:3.
0'
  Rudar je v letošnji sezoni v načeloma ekipa, ki prejema malo zadetkov. Statistika tega sicer ne potrjuje, v 16 krogih Prve lige so prejeli 23 zadetkov, kar jih uvršča na 6. mesto obramb, vendar je ta številka nekoliko zamegljena z 12 zadetki, ki so jih prejeli na zadnji tekmi proti Mariboru ter na prvi tekmi proti Olimpiji. V preostalih 14 tekmah so kar osemkrat zaklenili svoja vrata. Nekaj več težav imajo v napadu, kjer so v 16 krogih zadeli le petnajstkrat, kar jih uvršča na 7. mesto po učinkovitosti, na 6 tekmah pa niso dosegli zadetka.
0'
  Olimpija v Velenje prihaja kot najučinkovitejša ekipa lige z doseženimi 42 zadetki, hkrati pa imajo gostje tudi najboljšo obrambo v Prvi ligi, saj so v 15 tekmah prejeli le 9 zadetkov.
0'
  Najboljši strelec domačih v dosedanjem teku sezone je Luka Prašnikar, ki je zadel štirikrat.
0'
  Pri gostih je najučinkovitejši igralec Andraž Šporar, ki je s trinajstimi zadetki najučinkovitejši strelec Prve lige ter tudi statistično najučinkovitejši igralec Prve lige. Šporar je bil ključen igralec tudi na prvi letošnji tekmi v Ljubljani, ko je k zmagi Olimpije prispeval tri zadetke.
0'
  Olimpijo je med tednom okrepil nekdanji hrvaški reprezentant Hrvoje Čale, ki pa ga danes še ni v kadru.
0'
  Pri domačih danes zaradi kazni manjka Matic Žitko, pri gostih pa zaradi kazni manjkata Ezekiel Isoken Henty in Darijan Matić. Videlo bomo, kako bo trener gostov Pušnik postavil ekipo brez omenjenih igralcev, ki sta v letošnji sezoni zaenkrat odigrala največ minut za Olimpijo, Henty pa je statistično tudi drugi najučinkovitejši igralec lige, takoj za soigralcem Šporarjem.
0'
  Pri domačih v primerjavi s tekmo proti Mariboru poleg kaznovanega Žitka danes v kadru ni tudi Damira Grgiča, Jako Ihbeisheha je na položaju desnega bočnega branilca zamenjal Senad Jahić, na položaju levega bočnega branilca pa bo danes odigral Milan Kocić, potem ko se je zaradi kazni Žitka v sredino obrambe preselil David Kašnik.
0'
  Pri Olimpiji danes ponovno manjka Rok Kronaveter, za razliko od zadnje tekme s Celjem pa zaradi kazni, kot že rečeno, ni Hentya in Matiča. Namesto njiju danes začenjata Lucas Ontivero in Nik Kapun.
0'
  Tekmo bo sodil Andrej Žnidaršič iz Kranja. #RUDOLI
0'
  Poglejmo obe enajsterici...
0'
  Rudar: Radan, Jahić, Džinić, Kašnik, Kocić, S. Babić, M. Babić, Bolha, Tolimir, Eterović, Trifković. #RUDOLI
0'
  Olimpija: Brljak, Fink, Klinar, Kelhar, Mitrović, Kapun, Alves, Zajc, Mimoun, Šporar, Ontivero. #RUDOLI
0'
  Igralci obeh ekip so že na igrišču.
0'
  S sredine bodo prvi začeli gostje.
1'
3'
  Zaenkrat enakovreden začetek z obeh strani.
6'
  Prvo obetavnejšo akcijo domačih je z nenatančnim predložkom zaključil Kocič.
7'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Stjepan Babič. Utrpel ga je Lucas Elias Ontivero.
8'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Andraž Šporar. Utrpel ga je David Kašnik.
9'
  Rudar ima udarec iz kota.
11'
  Zaenkrat igra poteka med obema kazenskima prostoroma, brez strelov proti vratom.
12'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Trifkovič. Utrpel ga je Nik Kapun.
12'
  GOOOL! Po lepem predložku je z glavo zadel Andraž Šporar! #RUDOLI
13'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil David Kašnik. Utrpel ga je Nik Kapun.
15'
  Andraž Šporar v prepovedanem položaju.
17'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Martin Michel Mimoun. Utrpel ga je Stjepan Babič.
17'
17'
  David Kašnik je po prekršku nad Kapunom dobil rumeni karton.
18'
  Olimpija ima po strelu Kelharja in odboju od domače obrambe udarec iz kota.
19'
  Streljal je Lucas Elias Ontivero, a mimo vrat.
21'
  GOOOL! Po lepi akciji in podaji Trifkovića je zadel Mate Eterovič! #RUDOLI
22'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Ricardo Alves Coelho Da Silva. Utrpel ga je Damjan Trifkovič.
23'
24'
24'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Zajc. Utrpel ga je David Kašnik.
25'
  Za trenutek je obležal Stjepan Babić, a bo lahko nadaljeval.
26'
  Lep prodor Ontivera, a brez zaključka za Olimpijo.
26'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Darko Brljak. Utrpel ga je Damjan Trifkovič.
26'
  Darko Brljak je dobil rumeni karton, domači igralci so zahtevali rdeči karton.
27'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Mario Babič, a je obramba Olimpije odbila žogo izpred svojega gola.
29'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Martin Michel Mimoun. Utrpel ga je David Kašnik.
30'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Senad Jahič. Utrpel ga je Miha Zajc.
30'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Milan Kocič. Utrpel ga je Lucas Elias Ontivero.
30'
  V zadnjih minutah je tekma postala nekoliko ostrejša.
31'
  Streljal je Miha Zajc, a mimo vrat.
32'
  Olimpija ima udarec iz kota.
32'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Nik Kapun. Utrpel ga je Stjepan Babič.
34'
  Streljal je Martin Michel Mimoun po lepi akciji Ontivera, a precej mimo domačih vrat.
35'
  Z močnim strelom je poskušal Nik Kapun, a mimo vrat.
38'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Ricardo Alves Coelho Da Silva. Utrpel ga je Klemen Bolha.
40'
  Martin Michel Mimoun v prepovedanem položaju.
41'
  GOOOL! Po napaki v domači obrambni vrsti je ponovno zadel Andraž Šporar! #RUDOLI
43'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Elvedin Džinič. Utrpel ga je Andraž Šporar.
43'
  Elvedin Džinič je dobil rumeni karton.
44'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dejan Kelhar, a se je izkazal domači vratar Matej Radan.
44'
45'
  Streljal je Senad Jahič, a mimo vrat.
45+1'
45+1'
  Andraž Šporar je z današnjima zadetkoma že pri 15 zadetkih v letošnji Prvi ligi. #RUDOLI
45+1'
  V prvem polčasu zelo enakovredna tekma obeh ekip, Olimpija pa je bolje izkoristila svoje priložnosti in vodi z 1:2.
45+1'
  Igralci obeh ekip se vračajo na igrišče.
45+1'
  S sredine bodo začeli domači.
46'
46'
  GOOOL! Po hitri akciji Olimpije je zadel Lucas Elias Ontivero! #RUDOLI
48'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Martin Michel Mimoun. Utrpel ga je Klemen Bolha.
48'
  Strel v okvir vrat! Z glavo je poskusil Mate Eterovič, vratar Brljak pa je odlično posredoval.
49'
  Zdravniško pomoč potrebuje Eterovič.
50'
  Po podaji Mimouna do strela ni prišel Ontivero.
50'
  Eterovič se je vrnil na igrišče.
50'
53'
  Mimoun ni uspel izkoristiti podaje Šporarja za četrti zadetek Olimpije.
54'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Nik Kapun. Utrpel ga je Milan Kocič.
54'
  Menjava: iz igre Klemen Bolha, v igro Leon Črnčič.
55'
  Elvedin Džinič v prepovedanem položaju.
55'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Kelhar. Utrpel ga je Mate Eterovič.
56'
  Po podaji Maria Babića je streljal David Kašnik, a mimo vrat.
60'
  Igralci Rudarja poskušajo napadati, a zaenkrat jim manjkajo zaključni streli proti vratom Olimpije.
60'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Mario Babič, vratar Brljak pa je strel uspešno obranil.
61'
  Po trku z Eterovićem je obležal Fink, ki pa bo lahko nadaljeval s tekmo.
62'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Ricardo Alves Coelho Da Silva. Utrpel ga je David Kašnik.
63'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Mate Eterovič. Utrpel ga je Miha Zajc.
63'
65'
  Po lepi podaji Kocića je streljal Senad Jahič, a mimo vrat.
65'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Andraž Šporar. Utrpel ga je Leon Črnčič.
67'
  Prekršek je utrpel Stjepan Babič .
68'
  Igralci Rudarja so zapravili lepo priložnost, ko so bili premalo odločni za strel proti vratom Olimpije.
68'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Nik Kapun. Utrpel ga je Damjan Trifkovič.
69'
  Lucas Elias Ontivero v prepovedanem položaju.
71'
  Ontivero je obležal na tleh in pokazal, da ne bo mogel nadaljevati srečanja.
72'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil David Kašnik. Utrpel ga je Andraž Šporar.
73'
  Menjava: iz igre Lucas Elias Ontivero, v igro Dejan Djermanovič.
74'
  Streljal je David Kašnik, a mimo vrat.
74'
  Menjava: iz igre Nikola Tolimir, v igro Luka Prašnikar.
75'
76'
  Menjava: iz igre Mario Babič, v igro Denis Grbič.
77'
  Rudar bo z menjavami poskušal zaigrati še bolj napadalno na igrišču.
80'
81'
  Martin Michel Mimoun je dobil rumeni karton.
82'
  Igralci Rudarja ne pridejo do zaključnega strela.
82'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Denis Grbič, vratar Brljak je dobro posredoval.
83'
  Menjava: iz igre Martin Michel Mimoun, v igro Kenan Bajrič.
84'
84'
  Z glavo je streljal David Kašnik, a mimo vrat.
86'
87'
  Dejan Djermanovič v prepovedanem položaju.
88'
  Streljal je Dejan Djermanovič, a mimo vrat.
89'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil David Kašnik. Utrpel ga je Miha Zajc.
90+1'
  Menjava: iz igre Andraž Šporar, v igro Danilo Mariotto Dos Santos.
90+1'
  Še tri minute sodnikovega podaljška.
90+2'
  Streljal je Milan Kocič, a mimo vrat.
90+3'
  Leon Črnčič v prepovedanem položaju.
90+4'
  Leon Črnčič je dobil rumeni karton.
90+4'
90+4'
  Z zmago Olimpija ostaja na vrhu Prve lige. #RUDOLI
90+4'
  Rudar je v drugem polčasu poskusil zaigrati še bolj agresivno v napadu, a niso uspeli najti poti skozi ljubljansko obrambo. Kljub porazu ostajajo na 6. mestu Prve lige.