18. krog |  Krško, Matija Gubec Krško |  25.11.2015 ob 17.30

Krško

1 : 1

Sodniki: Perič Dragoslav (glavni sodnik), Bezjak Janez (1. pomoč), Burjan Aleksander (2. pomoč) , Glažar Roman (4. sodnik)
4 Rumeni kartoni 2

0'
  Lep pozdrav iz Krškega, kjer se bosta v preloženi tekmi 18. kroga Prve lige srečala Krško in Domžale. #KRSDOM
0'
  Dvoboj bi po prvotnem načrtu moral biti odigran v soboto, a ga je zaradi izredno slabih vremenskih razmer sodnik Skomina odpovedal. Tako bo dvoboj odigran danes, vzporedno z obračunoma Olimpije in Krke v Stožicah ter Maribora in Gorice v Ljudskem vrtu.
0'
  To bo šele druga medsebojna tekma ekip v Prvi ligi, prva na stadionu Matije Gubca v Krškem. #KRSDOM
0'
  Prva letošnja tekma v Športnem parku Domžale se je končala z zmago domačinov z 2:0. #KRSDOM
0'
  Nogometaši Krškega se pred svojim obračunom 18. kroga nahajajo na dnu Prve lige, osvojili so 14 točk. Z nedeljsko zmago proti Rudarju jih je prehitelo Celje, Krčani pa bodo danes poskušali znova preskočiti Celjane in se postaviti v boljši položaj pred njunim neposrednim obračunom v 19. krogu. Na drugi strani so Domžalčani bistveno višje na lestvici, trenutno zasedajo 3. mesto z zbranimi 29 točkami. Glede na lestvico torej gostje prihajajo v Krško kot favoriti, toda Krško je na zadnji domači tekmi v podobni situaciji premagalo takrat favorizirano Gorico, kar potrjuje znano pravilo, da položaj na lestvici ni nujno pokazatelj stvari, ki se bodo odvijale na igrišču.
0'
  V prejšnjem kolu je Krško gostovalo pri Zavrču in se z zadetkom Tima Čeha za 1:1 v samem zaključku tekme, kljub igralcu manj ob izključitvi Petrica, dokopalo do pomembne točke. Domžalčani so na drugi strani gostile Celjane in v podobnem scenariju z zadetkom Vuka v zadnjih trenutkih tekme uspeli izenačiti na 2:2, potem ko so tekom tekme dvakrat zaostajali, a obakrat izenačili.
0'
  Domači so na svojem stadionu Matije Gubca neporaženi zadnji dve tekmi, zadnji poraz so doživeli 27. septembra, ko jih je v 12. krogu premagal Maribor.
0'
  Gostje iz Domžal so v letošnji sezoni še neporaženi na gostovanjih.
0'
  Domači so zadnjo zmago dosegli v 16. krogu, ko so, v že omenjeni tekmi, 30. oktobra premagali Gorico z 1:0. Zadnja zmaga Domžalčanov sega v 15. krog, ko so 25. oktobra na gostovanju v Novi Gorici prav tako premagali Gorico z 0:2.
0'
  Domači so na svojem stadionu v letošnji sezoni s tremi zmagami in dvema neodločenima rezultatoma osvojili 11 od svojih 14 točk, z gol razliko 4:6. Krško je izrazito boljša ekipa na domačih tekmah kot na gostovanjih, kjer so v dosedanjem teku sezone še brez zmage.
0'
  Gostje so, kot že rečeno, v gosteh še neporaženi. S petimi zmagami in tremi neodločenimi rezultati so zbrali kar 18 točk, ob odlični gol razliki 14:3. Za primerjavo, na 9 domačih tekmah so Domžalčani zbrali 11 točk, torej s tekmo več, kar 7 manj kot na gostovanjih. Ekipa Luke Elsnerja je torej zelo neugoden gost na slovenskih zelenicah.
0'
  Najboljša strelca domačih v dosedanjem teku sezone sta Luka Štefanac in David Poljanec, ki sta zadela po dvakrat.
0'
  Pri gostih je Slobodan Vuk v dosedanjem delu sezone zabil 5 golov. Imajo pa Domžalčani v Nejcu Skubicu in Dejanu Trajkovskem dva igralca, ki sta med najboljšimi podajalci lige. Skubic je v dosedanjem teku sezone zbral 6 podaj, Trajkovski pa 5.
0'
  Krško je ekipa, ki daje v dosedanjem teku sezone najmanj zadetkov. V 17 odigranih tekmah so jih dosegli le 8, nikoli več kot enega na tekmo. Za ugoden rezultat bodo morali popraviti svojo učinkovitost v napadu, pri čemer pa velja omeniti, da so vse kljub težavam z doseganjem zadetkov uspeli zbrati štiri zmage, vse štiri z 1:0. Ekipa in navijači bi verjetno v boju za nove tri točke ponovno podpisali tudi tak rezultat, še posebno, če se upošteva dejstvo, da so Domžalčani v gosteh v letošnji sezoni prejeli le tri zadetke, na kar 6 gostovanjih pa so svojo mrežo ohranili nedotaknjeno.
0'
  Pri domačih danes zaradi rdečega kartona na prejšnji tekmi manjka Jure Petric, pri gostih pa zaradi kazni ne sme igrati Kenan Horić.
0'
  V primerjavi s preteklim krogom pri Krčanih tokrat ne igrata kaznovani Petric, ki ga bo zamenjal Miha Drnovšek, v napadu pa je pred Davidom Poljancem prednost dobil strelec izenačujočega gola proti Zavrču Tim Čeh. Poljanec na svojo priložnost čaka na klopi.
0'
  Pri Domžalčanih pa v primerjavi s tekmo proti Celjanom tokrat poleg kaznovanega Horića ni tudi Dejana Trajkovskega, namesto njiju sta danes v začetni enajsterici Jure Balkovec in Antonio Mance.
0'
  Pa poglejmo obe enajsterici...
0'
  Krško: Zalokar, Volarič, Sikošek, Urbanč, Štefanac, Drnovšek, Pavič, Perković, Čeh, Jakolić, Žinko. #KRSDOM
0'
  Domžale: Vidmar, Skubic, Zec, Vuk, Črnic, Blažič, Dobrovoljc, Balkovec, Majer, Morel, Mance. #KRSDOM
0'
  Današnjo tekmo v Krškem bo sodil Dragoslav Perić iz Kranja. #KRSDOM
0'
  S to tekmo bosta ekipi zaključili prvo polovico tekmovalne sezone, do konca jesenskega dela pa bosta obe ekipi odigrali še štiri kroge, zadnjega 12. decembra.
0'
  Igralci obeh ekip že prihajajo na zelenico.
0'
  S sredine bodo prvi začeli domači nogometaši.
1'
1'
  Prekršek je utrpel Gaber Dobrovoljc .
3'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Gregor Sikošek. Utrpel ga je Antonio Mance.
4'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Benjamin Thomas Romain Morel. Utrpel ga je Tim Čeh.
4'
  Zaenkrat še brez pravih priložnosti v Krškem.
5'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Antonio Mance. Utrpel ga je Gregor Sikošek.
6'
  Predložka Jakolića v sredino njegovi soigralci niso uspeli spremeniti v strel proti vratom Vidmarja.
8'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Gaber Dobrovoljc. Utrpel ga je Luka Pavič.
9'
  Prekršek je utrpel Benjamin Thomas Romain Morel .
9'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Slobodan Vuk. Utrpel ga je Miha Drnovšek.
10'
  Prva priložnost za Domžale. Vratar Zalokar je bil nekoliko prekratek po predložku Skubica, a Vuk ni prišel do pravega strela proti vratom Krškega.
11'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Antonio Mance. Utrpel ga je Dejan Urbanč.
12'
  Zaenkrat še brez strelov proti vratom obeh ekip.
13'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Gregor Sikošek. Utrpel ga je Nejc Skubic.
15'
15'
  Navijači Krškega v tem hladnem večeru skrbijo za dobro vzdušje na stadionu v Krškem.
17'
17'
  Za trenutek je odšel iz igre Štefanac, ki ima težave z roko.
18'
  Štefanac se je vrnil v igro in bo lahko nadaljeval.
19'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Slobodan Vuk. Utrpel ga je Gregor Sikošek.
21'
  Zaenkrat trda, a ne groba tekma z veliko prekrški na obeh straneh.
21'
21'
22'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Skubic. Utrpel ga je Luka Volarič.
22'
  Prosti strel in lepa priložnost za predložek v kazenski prostor Domžal. Podal bo Dejan Urbanč.
23'
  Kakšna akcija Krškega! Po strelu Urbanča žoga ni in ni hotela v gol, nogometaši Krškega so v akciji zadeli tudi prečko, a ne gola.
25'
  Krško je po priložnosti zaigralo bolj napadalno.
26'
  Predložek Skubica ni uspel najti Črnica za strel Domžal.
26'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Tim Čeh. Utrpel ga je Žan Majer.
27'
  V zadnjih trenutkih pobuda Domžal.
27'
  Streljal je Žan Majer, a mimo vrat.
28'
30'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Tim Čeh. Utrpel ga je Darko Zec.
31'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Črnic. Utrpel ga je Marko Jakolič.
31'
  Krško ima udarec iz kota.
32'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Antonio Mance, premalo močno za Zalokarja. #KRSDOM
34'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Skubic. Utrpel ga je Gregor Sikošek.
34'
  Po prekršku Skubica nad Sikoškom sta oba obležala na zelenici, a bosta lahko nadaljevala.
35'
  Sikošek je preprečil nevarno podajo proti Vuku.
36'
  Krčani so nekaj več pri žogi, a ne uspejo priti do kvalitetnih priložnosti.
36'
  Matic Črnic v prepovedanem položaju.
40'
41'
  Igralci Krškega zahtevajo igro z roko Blažiča, a sodnik ni zapiskal ničesar.
41'
41'
  Po kotu Drnovšek ni dobro zadel žoge.
45'
  Krško je v zaključku polčasa ponovno mnogo boljši nasprotnik.
45'
45'
  Antonio Mance je dobil rumeni karton.
45+1'
  Strel v okvir vrat! Po protinapadu je poskusil Matic Črnic, odlična obramba Zalokarja. #KRSDOM
45+1'
45+2'
45+2'
  Krčani zagotovo obžalujejo zadeto prečko po prostem strelu Dejana Urbanča in fliperju v kazenskem prostoru Domžal.
45+2'
  Gostje iz Domžal v prvem polčasu niso ponovili predstav, ki so jih postavile na 3. mesto v Prvi ligi, kljub vsemu pa je imel Matic Črnic ob koncu prvega polčasa lepo priložnost, da premaga vratarja Zalokarja. V drugem polčasu bodo morali za vse tri točke pokazati več.
45+2'
  Igralci obeh ekip so se vrnili na zelenico stadiona za začetek drugega polčasa.
45+2'
  V drugem polčasu bodo s sredine začele Domžale.
46'
46'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Pavič. Utrpel ga je Darko Zec.
47'
  Streljal je Antonio Mance, a mimo vrat.
49'
  Domžale so v drugi polčas krenile bolje.
49'
  Menjava: iz igre Luka Štefanac, v igro David Poljanec.
50'
  Po lepi podaji Poljanca je streljal Luka Volarič, a mimo vrat. #KRSDOM
52'
  V zadnjih trenutkih so na terenu znova boljši domači.
53'
  Menjava: iz igre Antonio Mance, v igro Amedej Vetrih.
54'
  Strel v okvir vrat! Po podaji Skubica je poskusil Jure Balkovec, vratar Zalokar znova na mestu.
55'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Jakolič. Utrpel ga je Jure Balkovec.
55'
  Prekršek je utrpel Miha Blažič .
56'
57'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Gaber Dobrovoljc. Utrpel ga je Tim Čeh.
57'
  Podaja Urbanča natančno v roke Vidmarja.
57'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Matic Črnic, a premalo močno za Zalokarja. #KRSDOM
58'
  Streljal je David Poljanec, a visoko preko vrat.
59'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Blažič. Utrpel ga je David Poljanec.
60'
  Streljal je Tim Čeh, a mimo vrat.
61'
  GOOOL! Zadel je Tim Čeh!
61'
  Po prekrasni podaji Urbanča v prostor je Vidmarja premagal Tim Čeh. #KRSDOM
63'
64'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Volarič. Utrpel ga je Nejc Skubic.
64'
  Luka Volarič je dobil rumeni karton.
65'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Žan Majer. Utrpel ga je Luka Žinko.
65'
  Menjava: iz igre Jure Balkovec, v igro Aladin Šišič.
67'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Perkovič. Utrpel ga je Benjamin Thomas Romain Morel.
69'
  Igranje z roko Črnica v protinapadu Domžal je preprečilo obetavno akcijo gostov.
69'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Urbanč. Utrpel ga je Nejc Skubic.
69'
  Dejan Urbanč je dobil rumeni karton.
70'
  Domžale ima udarec iz kota.
71'
  Zec po kotu ni prišel do pravega strela z glavo.
71'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Matic Črnic.
72'
  Lep strel Črnica in še boljša obramba Zalokarja. Ostaja 1:0. #KRSDOM
73'
  Menjava: iz igre Tim Čeh, v igro Petar Petranič.
74'
  Nespretno igranje Vuka z roko.
74'
  Matic Črnic je dobil rumeni karton, potem ko je brcnil žogo po sodnikovem žvižgu.
76'
77'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Luka Pavič, a premalo močno.
79'
  Vratar Vidmar je za hip obležal, a ni potreboval zdravniške pomoči.
79'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Petar Petranič. Utrpel ga je Darko Zec.
79'
  Menjava: iz igre Slobodan Vuk, v igro Matej Podlogar.
81'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Petar Petranič. Utrpel ga je Gaber Dobrovoljc.
81'
  Petar Petranič je dobil rumeni karton.
83'
  Streljal je Gaber Dobrovoljc, a mimo vrat.
83'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Urbanč. Utrpel ga je Žan Majer.
84'
85'
  Predložek Skubica v naročje vratarja Zalokarja.
86'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Urbanč. Utrpel ga je Aladin Šišič.
86'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Gregor Sikošek. Utrpel ga je Benjamin Thomas Romain Morel.
87'
  Gregor Sikošek je dobil rumeni karton.
87'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Darko Zec. Utrpel ga je Miha Drnovšek.