22. krog |  Celje, Arena Petrol |  12.12.2015 ob 15.00  | Prenos: Siol TV 501 in tvin.si

2 : 2

Sodniki: Žnidaršič Andrej (glavni sodnik), Vukan Robert (1. pomoč), Beton Uroš (2. pomoč) , Glažar Roman (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 0

0'
  Še zadnjič letos pozdrav ljubiteljem nogometa iz Celja, kjer se bosta v 22. krogu Prve lige srečala Celje in Gorica. #CELGOR
0'
  To bo tretja letošnja tekma med tema nasprotnikoma, še druga na Areni Petrol. #CELGOR
0'
  Prvo tekmo letos je prav tu, na Areni Petrol, dobila Gorica z 2:3. #CELGOR
0'
  Druga tekma se je v novogoriškem Športnem parku končala z 1:1. #CELGOR
0'
  Obe letošnji tekmi sta zaznamovala zadetka v zadnjih trenutkih, v Celju je za zmago Gorice ob zaključku zadel Jogan, v Novi Gorici pa je za točko Gorice tik pred zadnjim sodnikovim žvižgom zadel Škarabot.
0'
  Domači so v zaključku jesenskega dela končno začeli dosegati boljše rezultate, tako so neporaženi zadnjih pet tekem, s čimer so se odlepili z dna lestvice, kjer imajo na devetem mestu sedaj šest točk prednosti pred Krškim, a so hkrati izenačeni s Krko, Rudarjem in Luko Koper na mestih pred njimi.
0'
  Celjani so v mesecu novembru in decembru z zbranimi 11 točkami trenutno najboljša ekipa lige. #CELGOR
0'
  Gorici tekme s Celjani ustrezajo. V zadnjih 18 tekmah so namreč doživeli le en poraz. #CELGOR
0'
  Gorica v zadnjih krogih igra toplo-hladno, v zadnjih petih tekmah so tako zabeležili dve zmagi, med drugim tudi prestižno zmago v Stožicah proti vodilni Olimpiji in tri poraze. Trenutno se nahajajo na četrtem mestu, le točko za Domžalami in štiri točke pred Zavrčem.
0'
  V zadnjem krogu so Celjani s popolnim preobratom, z igralcem manj, potem ko je bil izključen Žiga Kous, v gosteh z zadetkoma Milana Sprema in Sunnya Omoregia premagali Luko Koper z 1:2.
0'
  Gorica je v zadnjem krogu gostovala pri Krki in po zadetku Glihe v 86. minuti izgubila z 1:0.
0'
  Obe ekipi bosta danes čutili nekatere spremembe v svojih postavah.
0'
  Tako bo Gorica danes zaigrala brez svojih prvih igralcev v jesenskem delu, poškodovanega Amela Džuzdanovića, ki je v jesenskem delu navduševal s svojimi predstavami, a si je na tekmi 20. kroga proti Rudarju strgal prednje križne vezi v kolenu in je s tem že zaključil letošnjo sezono v Prvi ligi, manjkal pa bo tudi prvi strelec ekipe Blessing Eleke. Poleg njiju od stalnih članov moštva manjkajo tudi Miha Gregorič, Sandi Arčon in Tine Kavčič.
0'
  Pri Celjanih bosta danes še naprej manjkala Danijel Miškić in Valon Ahmedi, Marko Krajcer pa je tokrat na klopi. Še naprej pa ne bo tudi poškodovanega Marka Pajača.
0'
  Obe ekipi imata tudi kaznovana igralca, ki sta v preteklem krogu prejela rdeča kartona. Pri Celjanih tako manjka že omenjeni Žiga Kous, Miran Srebrnič pa danes ne more računati na Marshala Johnsona.
0'
  Celjani so v zadnjem tednu začeli tudi s prenovo kadra, tako sta bivša člana kluba postala vratar Ivan Hosman, ki pa po vrnitvi Kotnika po poškodbi ni več igral in Ramon Alonso Soria, ki pa je bil standarden član prve enajsterice v letošnji sezoni. Njegov odhod pa na današnjo tekmo ne bi imel nobenega vpliva, saj zaradi kvote kartonov v vsakem primeru ne bi smel zaigrati.
0'
  Najboljši strelec Gorice v jesenskem delu sezone je Blessing Chibui Eleke, z 12 zadetki drugi strelec lige, ki pa se bo najverjetneje, podobno kot prvi strelec lige Andraž Šporar, v zimskem prestopnem roku preselil drugam. Danes Eleke, kot že rečeno, ne bo zaigral.
0'
  Najboljši strelec Celjanov pa je Marko Pajač, ki je dosegel tri zadetke. Velja pa izpostaviti Tilna Klemenčiča, ki je dosegel zadnja zadetka Celja na Areni Petrol, zadetka, ki sta pomenila tudi zmagi proti Rudarju in Krki.
0'
  V primerjavi s prejšnjo tekmo proti Kopru se pri Celjanih po kazni vračata kapetan Blaž Vrhovec in napadalec Ivan Firer.
0'
  Poglejmo obe enajsterici...
0'
  Celje: Kotnik, Vidmajer, Klapan, Omoregie, Osman Ali, Travner, Vrhovec, Firer, Klemenčič, Spremo, De Sousa. #CELGOR
0'
  Gorica: Sorčan, Celcer, Kotnik, Širok, Burgić, Cvijanović, Humar, Jogan, Mevlja, Nunić, Martinović. #CELGOR
0'
  V primerjavi s prejšnjo tekmo proti Kopru se pri Celjanih po kazni vračata kapetan Blaž Vrhovec in napadalec Ivan Firer, v začetni postavi pa je tudi Milan Spremo, ki je tekmo proti Kopru začel na klopi.
0'
  Pri Gorici pa danes kar precej sprememb v primerjavi s tekmo proti Krki. Namesto Elekeja, Kavčiča, Arčona in Johnsona danes v prvi enajsterici Burgić, Humar, Kotnik in Jogan.
0'
  Poškodbe v obeh ekipah so tudi vzrok temu, da na obeh klopeh danes najdemo cel kup mladih igralcev.
0'
  Današnjo tekmo bo sodil Andrej Žnidaršič iz Kranja. #CELGOR
0'
  Obe ekipi tako brez svojih najboljših strelcev, Pajača in Elekeja. #CELGOR
0'
  V Celju to popoldne oblačno s temperaturo 3 stopinje Celzija.
0'
  Igralci obeh ekip so pravkar prišli na zelenico.
0'
  S sredine bodo prvi začeli gostje.
1'
2'
  Streljal je Goran Cvijanovič, a le malo preko vrat.
4'
  Strel Sprema premalo močan, da bi ogrozil Sorčana.
6'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Andrej Kotnik. Utrpel ga je Milan Spremo.
6'
  Celje ima udarec iz kota.
7'
  Celjani so v zadnjih trenutkih več pri žogi.
9'
  Celjani zahtevajo enajstmetrovko po domnevnem prekršku nad Firerjem, sodnik Žnidaršič ni piskal ničesar.
9'
  Gorica ima udarec iz kota.
10'
11'
  Gorica ima udarec iz kota po lepi akciji Burgića.
13'
  GOOOL! Zadel je Ivan Firer!
13'
  Po lepi akciji in podaji De Souse je zadel Ivan Firer! #CELGOR
16'
  Gorica je po prejetem zadetku zaigrala nekoliko odločneje.
17'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Abd Al-Rahman Osman Ali. Utrpel ga je Andrej Kotnik.
18'
  Andrej Kotnik ima nekaj težav in je v teh trenutkih ob igrišču.
20'
  Kotnik bo pri Gorici lahko nadaljeval s srečanjem.
20'
  Streljal je Erico Henrique Esteves De Sousa, a mimo vrat.
21'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Nunič. Utrpel ga je Abd Al-Rahman Osman Ali.
22'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Milan Spremo. Utrpel ga je Matija Širok.
22'
  V zadnjih minutah znova nekoliko boljši Celjani.
23'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Sunny Ogbemudia Omoregie, Sorčan je bil na mestu. #CELGOR
23'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Andrej Kotnik. Utrpel ga je Abd Al-Rahman Osman Ali.
25'
  Poskus podaje Vrhovca proti Firerju ni uspel.
26'
  Ivan Firer v prepovedanem položaju.
26'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Nunič. Utrpel ga je Jure Travner.
27'
  Streljal je Dino Martinovič, a mimo vrat.
28'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Firer. Utrpel ga je Goran Cvijanovič.
29'
  Streljal je Miran Burgič, a mimo vrat.
30'
  Previsok predložek De Souse za Omoregia.
31'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Tilen Klemenčič. Utrpel ga je Miran Burgič.
31'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Erico Henrique Esteves De Sousa. Utrpel ga je Matija Širok.
32'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Vrhovec. Utrpel ga je Goran Cvijanovič.
32'
  Miran Burgič v prepovedanem položaju.
33'
  Nekoliko predolga podaja De Souse za Omoregia, ki se je lepo odkril, a ni prišel do žoge.
34'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Tadej Vidmajer. Utrpel ga je Miran Burgič.
35'
  Gorica ima udarec iz kota po blokiranem strelu Kotnika.
35'
  Streljal je Jan Humar, a mimo vrat.
36'
  Streljal je Blaž Vrhovec, a mimo vrat.
38'
  Goričani ne uspevajo priti do pravih priložnosti za strel proti vratom Celja.
38'
  Prekršek je utrpel Ivan Firer .
39'
  Vrhovec je streljal naravnost v živi zid Gorice.
41'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Abd Al-Rahman Osman Ali. Utrpel ga je Miran Burgič.
41'
  Abd Al-Rahman Osman Ali je dobil rumeni karton.
42'
  Prosti strel Gorice je dobro odbil Kotnik in preprečil nevarnost pred svojimi vrati.
42'
  Prekršek je utrpel Jan Humar .
43'
43'
  Erico Henrique Esteves De Sousa je dobil rumeni karton.
44'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dino Martinovič, a premalo močno, da bi ogrozil Kotnikova vrata.
45'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Dino Martinovič. Utrpel ga je Tadej Vidmajer.
45'
45+1'
45+1'
  Celje s 3. letošnjim zadetkom Ivana Firerja vodi z 1:0. #CELGOR
45+1'
  Ob polčasu so v celjskem klubu predali izkupiček svoje dobrodelne akcije za pomoč otrokom v stiski.
45+1'
  V drugem polčasu s sredine začenjajo domači.
46'
46'
  Menjava: iz igre Andrej Kotnik, v igro Matija Škarabot.
47'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Sunny Ogbemudia Omoregie. Utrpel ga je Alen Jogan.
47'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Nunič. Utrpel ga je Blaž Vrhovec.
48'
  GOOOL! Zadel je Matija Širok!
49'
  Napako Travnerja je izkoristil Širok in izenačil na 1:1. #CELGOR
50'
50'
  Abd Al-Rahman Osman Ali v prepovedanem položaju.
52'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Cvijanovič. Utrpel ga je Blaž Vrhovec.
52'
  Jogan je odlično odbil žogo pred Omoregiem.
54'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Dino Martinovič. Utrpel ga je Ivan Firer.
55'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Jure Travner. Utrpel ga je Marko Nunič.
56'
  Menjava: iz igre Marko Nunič, v igro Leon Marinič.
56'
57'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Miran Burgič. Utrpel ga je Tilen Klemenčič.
57'
58'
  Leon Marinič danes igra svojo prvo tekmo v Prvi ligi.
58'
  Gorica je v drugem polčasu do tega trenutka boljši tekmec.
59'
  Sunny Ogbemudia Omoregie v prepovedanem položaju.
61'
  Nekoliko previsoka podaja De Souse in Omoregie ni prišel do pravega strela z glavo.
62'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dino Martinovič, a strel je bil premalo močan za Kotnika.
65'
  Celjani v drugem polčasu še niso resneje ogrozili vrat Sorčana.
66'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Matija Škarabot. Utrpel ga je Ivan Firer.
66'
  Prekršek je utrpel Milan Spremo .
67'
68'
  Ponovno je po podaji De Souse zadel Ivan Firer #CELGOR
68'
  Sorčan bi pri zadetku morebiti lahko bolje posredoval. #CELGOR
71'
73'
  Nekaj zmede v obrambi Gorice, Mevlja je žogo izbil v avt.
74'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Tilen Klemenčič. Utrpel ga je Leon Marinič.
74'
75'
  GOOOL! Zadel je Alen Jogan!
75'
  Po podaji s kota je z glavo zadel Alen Jogan. #CELGOR
78'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Abd Al-Rahman Osman Ali. Utrpel ga je Matija Škarabot.
78'
79'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nejc Mevlja, odlična obramba Kotnika.
82'
  Streljal je Ivan Firer, a mimo vrat.
82'
  Menjava: iz igre Milan Spremo, v igro Enis Đurkovič.
84'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Miran Burgič, a strel ni bil dovolj močan, da bi resneje ogrozil Kotnika.
84'
87'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Leon Marinič, a strel je bil premalo močan.
88'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Tadej Vidmajer. Utrpel ga je Matija Širok.