22. krog |  Domžale, Športni park |  12.12.2015 ob 15.00  | Prenos: Siol TV 501 in tvin.si

4 : 0

Rudar Velenje

Sodniki: Drečnik Davor (glavni sodnik), Ul Bojan (1. pomoč), Klančnik Tomaž (2. pomoč) , Habjanič Sašo (4. sodnik)
Delegat: Rajh Jožef
Št. gledalcev: 400

Domžalčani z izjemnim zaključkom

Domžale - Rudar 4:0 (2:0)

* Športni park, gledalcev 500, sodniki: Drečnik (Hrastnik), Ul (Šentilj) in Klančnik (Slovenj Gradec).
* Strelci: 1:0 Črnic (35.), 2:0 Skubic (45./11 m), 3:0 Mance (57.), 4:0 Zec (59.).
* Domžale: Vidmar, Skubic, Vetrih, Zec, Horić, Požeg Vancaš, Črnic (od 61. Juninho), Dobrovoljc (od 81. Kumer), Balkovec, Majer, Mance (od 70. Podlogar).
* Rudar: Radan, Pišek, Prašnikar (od 52. Grgić), Črnčič, S. Babić (od 64. Krcić), Kocić, Tolimir, Ihbeisheh, Džinić, Knezović, M. Babić.
* Rumena kartona: Črnčič, Radan.

Domžalčani so uspešno sklenili prvi del sezone. Po dobrih predstavah v prejšnjih krogih proti Olimpiji in Mariboru so na zadnji tekmi od navijačev poslovili z zmago, katere temelje so postavili že v prvem polčasu. Domžale bodo spomladanski del sezone dočakale na tretjem mestu, Rudar pa v spodnjem delu lestvice.

Domžalčani so z dvema zadetkoma prednosti dobili prvi polčas, a so tudi gosti imeli nekaj priložnosti. Prvo v 26. minuti, ko je bil premalo natančen Leon Črnčič s 25 metrov, dve minuti zatem je Luka Prašnikar s škarjicami žogo poslal čez gol, v 29. minuti pa je previsoko meril tudi Elvedin Džinić z glavo.

Domači so prvič na tekmi zagrozili v 13. minuti, ko je Matej Radan obranil strel Matica Črnica z levega roba kazenskega prostora. Isti igralec je poskusil tudi osem minut pozneje s sedmih metrov, a bil nenatančen. Razpoloženi Črnic pa je v 35. minuti le poskrbel za vodstvo, ko je iz bližine z volejem zadel po podaji Jureta Balkovca z desne strani.

V 40. minuti sta na drugi strani do strelov prišla Prašnikar in Nikola Tolimir, obakrat pa je bil Nejc Vidmar na mestu. V 45. minuti pa so gostitelji podvojili vodstvo. Radan je v kazenskem prostoru storil prekršek nad Črnicem, zakrivil enajstmetrovko, ki jo je uspešno - po sredini - izvedel Nejc Skubic.

Tudi v drugem delu domači niso popuščali in v 57. ter 59. minuti še oplemenitili prednost. Najprej je Skubic prodrl do vrat Rudarja, nato pa podal Antoniu Manceju, ki je iz bližine zadel za 3:0. Na 4:0 pa je povišal Darko Zec z natančnim strelom z desne strani.

V nadaljevanju sta si ekipi priigrali še nekaj zaključnih strelov, ki pa niso bili dovolj dobri za spremembo izida. Enega nevarnejših je v 66. minuti sprožil Skubic, ko je z lobom le za malo zgrešil cilj.

Prvenstvo se bo nadaljevalo konec februarja.