22. krog |  Krško, Matija Gubec |  12.12.2015 ob 17.30  | Prenos: Kanal A

Krško

2 : 1

Olimpija Ljubljana

Sodniki: Jug Matej (glavni sodnik), Žunič Matej (1. pomoč), Bensa Uroš (2. pomoč) , Prelog Gorazd (4. sodnik) , Kajtazović Nejc (5. sodnik) , Podgoršek Marko (6. sodnik)
1 Rdeči kartoni 0

0'
  Spoštovani, lep pozdrav s stadiona Matije Gubca, kjer bomo spremljali obračun med Krškim in Olimpijo. #KRSOLI
0'
  Zadnji krog jesenskega dela bo poskrbel za zanimiv obračun med zadnje- in prvouvrščenim moštvom lige. Razplet današnje tekme ne bo vplival na uvrstitev obeh moštev po koncu jesenskega dela sezone.
0'
  Kljub temu da pogled na lestvico kaže na precejšno razliko v kakovosti obeh moštev, danes pričakujemo zanimivo srečanje. Krčani nimajo česa izgubiti, medtem ko so Ljubljančani bržkone pod pritiskom zmage.
0'
  Krčani so s tekmo manj šesto najučinkovitejše moštvo na domačem terenu. Na zadnjih petih srečanjih so izgubili zgolj enkrat. Ljubljančani so letos v gosteh zbrali največ točk med elitno druščino in še ne poznajo poraza.
0'
  Obračun Krškega in Olimpije prinaša tudi dvoboj ekip, ki sta v jesenskem delu sezone izstrelili najmanj oziroma največ strelov. Krčani so zbrali 152 strelov, Ljubljančani pa 286 strelov.
0'
  Do zdaj sta se Krško in Olimpija Ljubljana na prvenstvenih tekmah pomerila dvakrat. Obakrat so zmago slavili zmaji. V četrtem krogu so bili boljši z 2:0, medtem ko so novinca med elito na drugem srečanju v Stožicah premagali s 5:0.
0'
  V zadnjih treh krogih so Ljubljančani nekoliko popustili, saj so zbrali štiri točke, medtem ko so Krčani zbrali le eno.
0'
  Ljubljančani so v prejšnjem krogu v Stožicah remizirali z Domžalami, Krčani pa so na stadionu Matije Gubca doživeli minimalen poraz proti Kopru.
0'
  Krško: Zalokar, Sikošek, Perković, Drnovšek, Kožar, Urbanč, Pavič, Žinko, Volarič, Poljanec, Čeh. #KRSOLI
0'
  Olimpija: Šeliga, Klinar, Kelhar, Mitrović, Čale, Matić, Kronaveter, Kapun, Zajc, Ontivero, Henty. #KRSOLI
0'
  Tekmo bo sodil Matej Jug.
0'
  Nogometaši so že na zelenici. Vsak čas pričakujemo začetek srečanja.
1'
3'
  Uvodne minute v znamenju Olimpije, a brez konkretnega zaključka.
5'
  Kronaveter je ukradel žogo na sredini igrišča in zaključil od daleč, a preko vrat. #KRSOLI
7'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Pavič. Utrpel ga je Darijan Matič.
8'
  Krčani so se nekoliko otresli začetnega pritiska, a si še niso priigrali prave priložnosti za zaključek.
8'
  GOOOL! Zadel je Rok Kronaveter! Henty je preigraval na levi strani kazenskega prostora in lepo zaposlil Kronavetra, ki je pritekel iz druge linije in silovito zaključil.
10'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Volarič. Utrpel ga je Rok Kronaveter.
10'
  Streljal je Lucas Elias Ontivero, a mimo vrat.
11'
  Olimpija ima udarec iz kota.
12'
  Kronaveter je na drugi vratnici iskal Ontivera, ki je bil prekratek, da bi zaključil.
13'
  Streljal je Darijan Matič, a za las mimo vrat. #KRSOLI
14'
  Streljal je Denis Klinar, a nekaj centimetrov preko vrat.
16'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Volarič. Utrpel ga je Nik Kapun.
17'
  S prostega strela je poizkusil Kronaveter, a preko vrat.
18'
  Po zadetku Olimpija še naprej pritiska proti vratom Krčanov, ki na svoje priložnosti čakajo iz protinapadov.
19'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil David Poljanec.
19'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Lucas Elias Ontivero. Utrpel ga je Miha Drnovšek.
21'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Lucas Elias Ontivero. Utrpel ga je Marko Perkovič.
21'
  Lucas Elias Ontivero je dobil rumeni karton.
21'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Pavič. Utrpel ga je Miha Zajc.
22'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Volarič. Utrpel ga je Miha Zajc.
23'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Perkovič. Utrpel ga je Lucas Elias Ontivero.
24'
  Strel v okvir vrat! S prostega strela je prečko stresel Henty. #KRSOLI
24'
  Strel v okvir vrat! Po preigravanju Hentyja ne levi strani je povsem sam poizkusil Zajc, a je bil Zalokar na mestu.
25'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nik Kapun.
27'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Kelhar. Utrpel ga je Tim Čeh.
28'
  Urbanč je s protega strela zadel živi zid Olimpije. Krčani imajo še naprej težave s prenosom žoge na polovico Olimpije.
29'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Ezekiel Isoken Henty. Utrpel ga je Marko Perkovič.
29'
  Krško ima udarec iz kota.
31'
  Streljal je Tim Čeh, a visoko preko vrat.
32'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil David Poljanec. Utrpel ga je Darijan Matič.
32'
Rdeči karton
  David Poljanec dobil neposredni rdeči karton in mora z igrišča.
34'
  Streljal je Miha Zajc, a mimo vrat.
34'
  Lucas Elias Ontivero v prepovedanem položaju.
35'
  Olimpija je še naprej superiorna za nameček pa po izključitvi Poljanca igra z igralcem več na igrišču.
36'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Zajc. Utrpel ga je Luka Volarič.
37'
  Prekršek Krškemu na dobrih 25 metrih.
37'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Zajc. Utrpel ga je Gregor Sikošek.
39'
  Strel v okvir vrat! Po podaji Čaleta z leve strani igrišča je iz obrata poskusil Henty, a je bil Zalokar na mestu.
40'
  Zajc je poizkusil z volejem na desni strani kazenskega prostora, a je močan strel končal preko vrat.
41'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Lucas Elias Ontivero. Zalkora je s skrajnimi močmi izbil do enega od branilcev, ki je žogo poslal v kot.
41'
42'
44'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Klinar. Utrpel ga je Marko Zalokar.
45'
45+1'
  Strel v okvir vrat! Po podaji Volariča z leve strani je Pavič zapravil stoodstotno priložnost! #plts #KRSOLI
45+1'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Perkovič.
45+1'
  Marko Perkovič je dobil rumeni karton.
45+2'
46'
47'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Urbanč. Utrpel ga je Ezekiel Isoken Henty.
48'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Drnovšek. Utrpel ga je Lucas Elias Ontivero.
48'
  Tekma je prekinjena. Ontivero potrebuje zdravniško pomoč.
49'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Kelhar. Utrpel ga je Luka Volarič.
49'
52'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Tim Čeh. Utrpel ga je Nemanja Mitrovič.
53'
53'
  Tim Čeh je dobil rumeni karton.
53'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Tim Čeh. Utrpel ga je Rok Kronaveter.
54'
  Na začetku drugega polčasa spremljamo nekoliko bolj raztrgano in izenačeno srečanje.
55'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Klinar. Utrpel ga je Gregor Sikošek.
56'
57'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Nemanja Mitrovič. Utrpel ga je Luka Volarič.
58'
  Po podaji s prostega strela je z glavo v okvir vrat meril Žinko, a se je izkazal Šeliga. #KRSOLI
61'
  Hrvoje Čale v prepovedanem položaju.
63'
  V drugem delu igra Olimpije kljub igralcu več na igrišču ne steče, posledično pa imajo Krčani žogo več v posesti kot v prvem polčasu.
63'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Žinko. Utrpel ga je Miha Zajc.
64'
  Menjava: iz igre Dejan Urbanč, v igro Žiga Jurečič.
65'
  S precejšnje oddaljenosti je meril Matič, a preko vrat.
67'
67'
  Menjava: iz igre Luka Pavič, v igro Luka Štefanac.
68'
  Streljal je Ezekiel Isoken Henty, a mimo vrat.
68'
  Dejan Kelhar je dobil rumeni karton.
69'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Štefanac. Utrpel ga je Lucas Elias Ontivero.
70'
  GOOOL! Zadel je Luka Volarič! V protinapadu Krškega je v kazenskem prostoru preigral enega od obrambnih igralcev Olimpije iz zaključil pod prečko.
73'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Volarič. Utrpel ga je Hrvoje Čale.
73'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Klinar. Utrpel ga je Luka Štefanac.
73'
  Denis Klinar je dobil rumeni karton.
74'
  ENAJSTMETROVKA ZA KRŠKO! #KRSOLI
74'
Gol (11m)
  GOOOL! Luka Žinko je zadel enajstmetrovko!
75'
  Menjava: iz igre Nik Kapun, v igro Ricardo Alves Coelho Da Silva.
77'
  Krško je zrežiralo preobrat v dveh priložnostih iz protinapada. Olimpija je vse moči usmerila v napad, s čimer se za domače nogometaše odpira še več priložnosti.
78'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Ezekiel Isoken Henty. Utrpel ga je Luka Žinko.
79'
  Streljal je Rok Kronaveter, a mimo vrat.
80'
  Menjava: iz igre Hrvoje Čale, v igro Rok Baskera.
82'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Tim Čeh. Utrpel ga je Darijan Matič.
84'
  Volarič povzroča precej težav nogometašem Olimpije na levi strani igrišča.
85'
85'
  Menjava: iz igre Tim Čeh, v igro Klemen Slivšek.
90+1'
90+1'
  Štiri minute sodnikovega nadomestila igralnega časa. #KRSOLI
90+1'
  Strel v okvir vrat! Z glavo je poskusil Henty, s skrajnimi močmi je ubranil Zalokar. #KRSOLI
90+3'
  Strel v okvir vrat! Z glavo je iz neposredne bližine meril Kronaveter, a se je vnovič izkazal Zalokar! #KRSOLI
90+5'
90+5'
  Za zaključek jesenskega dela izjemen preobrat v Krškem, ki je po polčasu zaostajalo z 0:1, nato pa kljub igralcu manj na igrišču vknjižilo četrto zmago ter Olimpiji zadalo prvi poraz v gosteh v tej sezoni.