23. krog |  Velenje, Mestni stadion ob jezeru |  27.02.2016 ob 15.00  | Prenos: Siol TV 501 in tvin.si

Rudar Velenje

0 : 1

Krško

Sodniki: Balažič Dejan (glavni sodnik), Ul Bojan (1. pomoč), Kasapović Aleksandar (2. pomoč) , Borošak Alen (4. sodnik)
0 Rdeči kartoni 1

0'
  Lep pozdrav vsem ljubiteljem nogometa, ki ste naposled dočakali začetek spomladanskega dela.
0'
  V otvoritveni tekmi spomladanskega dela se bosta pomerila Rudar in Krško. #RUDKRS
0'
  Obe ekipi sta v zimskem prestopnem roku doživeli nekaj bolj ali manj vidnih sprememb in v današnji tekmi bo iz prve roke videti, v kakšni tekmovalni formi ekipi začenjata spomladanski del, katerega oboji začenjajo globoko v spodnjem delu lestvice. Rudar je po 22. odigranih krogih na devetem mestu z 22 točami, Krško pa se nahaja še mesto nižje, na dnu lestvice s tremi točkami manj. Spodnji del lestvice Prve lige je letos izjemno zgoščen. Med šestimi Celjani in Krčani so tako le 4 točke razlike, kar obeta izjemno zanimiv drugi del sezone tudi v spodnjem delu lestvice.
0'
  Če se za trenutek vrnemo na že nekoliko oddaljen 22. krog sredi decembra, je takrat Rudar s 4:0 izgubil v Domžalah, medtem ko so Krčani, lahko rečemo presenetljivo, saj so večji del srečanja odigrali z igralcem manj, doma ugnali vodilno Olimpijo z 2:1.
0'
  Ekipi sta v obeh obračunih v letošnji sezoni igrali neodločeno, 1:1 in nato 0:0. #RUDKRS
0'
  Kot že rečeno, sta obe ekipi v zimskem prestopnem roku doživeli nekatere spremembe, nekoliko več jih je bilo pri Krškem, kjer so se v zimskem prestopnem roku okrepili s četverico s strani Maribora posojenih igralcev. To so Dino Hotić, Damjan Vuklišević, Martin Kramarič ter Robert Pušaver. Poleg te četverice so ekipo okrepili Enis Đurković, ki je v jesenskem delu kot posojen igralec Olimpije še igral za Celje, domačin Dejan Rusić, ki se po dolgem času vrača v domače moštvo Krškega, v tekmovalni pogon pa se vrača po dobrih dveh letih, ekipo pa je okrepil tudi Šime Gregov, ki je prišel iz hrvaške Istre. Vidnejših odhodov Posavci v zimskem prestopnem roku niso doživeli.
0'
  Na drugi strani so ekipo Rudarja bolj zaznamovali odhodi. Tako so odšli Matic Žitko, Rusmin Dedić, ki je zaključil kariero ter Senad Jahić. Ekipo pa so okrepili Erman Bevab, ki je sicer prišel že tekom jesenskega dela, ukrajinski mladi reprezentant Illya Markovskyy, včeraj pa so v velenjskem klubu objavili še sklenitev dogovora z napadalcem Mitjo Lotričem, ki je v jesenskem delu nekaj časa še igral za Koper, v slovenski ligi pa je do tega trenutka na točno 100 tekmah dosegel 15 zadetkov v dresu Mure in Kopra.
0'
  Četa Jerneja Javornika je v pripravljalnem obdobju igrala odlično, na 11 pripravljalnih tekmah so zabeležili kar osem zmag, v zadnji tekmi so premagali tudi Domžale s 3:2. Mate Eterović je v pripravljalnem obdobju dosegel kar 9 zadetkov.
0'
  Krčani so v pripravljalnem obdobju odigrali osem tekem, zabeležili pa so štiri zmage, remi ter tri poraze, v zadnji pripravljalni tekmi pa so premagali eno vodilnih ekip druge slovenske lige, Dravo Ptuj, z 1:0.
0'
  Glede na pripravljalne tekme je Rudar v nekoliko boljši formi. #RUDKRS
0'
  Obe ekipi imata po enega kaznovanega igralca. Pri Rudarju zaradi kvote rumenih kartonov tako manjka Leon Črnčič, pri Krškem pa, zaradi izključitve proti Olimpiji, danes ne sme zaigrati David Poljanec.
0'
  Glede na številnejše spremembe pri Krškem bi danes lahko pričakovali, da bo Rudar z rahlo bolj uigrano ekipo bil favorit, ta položaj pa podkrepljujeta tudi domači stadion ter slaba rezultatska bera Krškega na gostovanjih, kjer so na 10 tekmah zbrali le tri točke. Toda dodatna kvaliteta, ki so jo ekipi Tomaža Petroviča prinesle okrepitve, lahko začetna špekuliranja hitro postavijo na glavo.
0'
  Gre tudi za eno ključnih tekem za obstanek v Prvi ligi, kajti Krško bi se z zmago vrnilo v povsem enakovreden boj z drugimi ekipami, poraz pa bi jih pahnil v nekoliko večji zaostanek za klubi na mestih, ki zagotavljajo obstanek.
0'
  Pred današnjo tekmo ekipi nimata težav s poškodbami, tako da bosta spomladanski del začeli bolj ali manj v polni postavi.
0'
  Kot zanimivost velja omeniti, da bodo ekipe v spomladanskem delu zaigrale z novo uradno žogo Prve lige, Adidas Beau Jeu.
0'
  Poglejmo sedaj obe začetni enajsterici...
0'
  Rudar: Radan, Kocić, Knezović, Kašnik, Bevab, Bolha, Tolimir, Trifković, Grbić, Krcić, Eterović.
0'
  Krško: Zalokar, Sikošek, Petric, Gregov, Pušaver, Urbanč, Žinko, Hotić, Štefanac, Volarič, Đurković.
0'
  Tekmo bo sodil Dejan Balažič iz Ljubljane.
0'
  Igralci obeh ekip so že na zelenici.
0'
  S sredine bodo prvi krenili domači.
1'
4'
  Streljal je Gregor Sikošek, a mimo vrat.
5'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Nikola Tolimir. Utrpel ga je Luka Volarič.
5'
  Prekršek je utrpel Gregor Sikošek .
6'
  Enakovreden začetek tekme.
7'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Enis Đurkovič, Radan je odlično posredoval.
7'
  Luka Volarič v prepovedanem položaju.
8'
  Prekršek je utrpel Mate Eterovič .
10'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Enis Đurkovič, blok domačih.
10'
  Krško ima udarec iz kota.
11'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Gregor Sikošek. Utrpel ga je Denis Grbič.
13'
  Hotić je streljal, še enkrat je blokirala domača obramba.
13'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Urbanč. Utrpel ga je Klemen Bolha.
14'
  Streljal je Mate Eterovič, a mimo vrat.
14'
15'
  V Velenju rahlo sneženje.
16'
  Na tleh je obležal Bevab, a bo lahko nadaljeval.
18'
  Z izjemo enega strela Krčanov zaenkrat tekma brez pravih priložnosti.
20'
  Po lepem protinapadu Krškega Đurković ni uspel zaključiti.
22'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Enis Đurkovič. Utrpel ga je Erman Bevab.
24'
  Krško je v tem delu srečanja boljši nasprotnik.
25'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Urbanč. Utrpel ga je Milan Kocič.
26'
  Luka Štefanac je dobil rumeni karton zaradi igre z roko.
27'
  Rudar ima udarec iz kota.
30'
30'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Luka Štefanac, a strel premalo močan za Radana.
32'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Dino Hotič. Utrpel ga je Damjan Trifkovič.
33'
  V zadnjih trenutkih so pobudo prevzeli domači.
34'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Amer Krcič. Utrpel ga je Gregor Sikošek.
34'
  Streljal je Mate Eterovič, a nekoliko mimo vrat.
38'
39'
  Streljal je Luka Žinko, a mimo vrat.
40'
41'
  Streljal je Luka Štefanac, a mimo vrat.
42'
43'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Mate Eterovič. Utrpel ga je Marko Zalokar.
43'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Dino Hotič. Utrpel ga je Milan Kocič.
44'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Volarič. Utrpel ga je Ivan Knezovič.
45'
  Enis Đurkovič v prepovedanem položaju.
45+1'
45+1'
  V prvem polčasu brez resnejših nevarnosti za oba vratarja. #RUDKRS
45+1'
  Igralci obeh ekip se vračajo na zelenico, v drugem polčasu bodo s sredine krenili gostje.
46'
47'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je David Kašnik, a strel je bil premalo močan, da bi ogrozil Zalokarja.
48'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Erman Bevab. Utrpel ga je Gregor Sikošek.
48'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Klemen Bolha. Utrpel ga je Luka Volarič.
49'
  Gregor Sikošek v prepovedanem položaju.
50'
52'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Knezovič. Utrpel ga je Luka Volarič.
53'
  Drugi polčas so bolje začeli domači nogometaši.
54'
55'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Dino Hotič. Utrpel ga je Nikola Tolimir.
56'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Nikola Tolimir. Utrpel ga je Dino Hotič.
56'
  Nikola Tolimir je dobil rumeni karton.
57'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Štefanac. Utrpel ga je Ivan Knezovič.
57'
Rdeči karton
  Luka Štefanac dobil neposredni rdeči karton in mora z igrišča.
58'
  Štefanac je v prvem polčasu že prejel rumeni karton, po prekršku nad Knezovićem pa mu je sodnik Balažič pokazal neposredni rdeči karton.
60'
  Menjava: iz igre Ivan Knezovič, v igro Elvedin Džinič.
61'
  Rudar je ob igralcu več začel z bolj odločno igro.
63'
  Menjava: iz igre Denis Grbič, v igro Mario Babič.
63'
63'
  GOOOL! Zadel je Luka Volarič!
64'
  Po podaji s kota je bil z glavo uspešen Luka Volarič. #RUDKRS
65'
  Prekršek je utrpel Milan Kocič .
65'
  Mate Eterovič v prepovedanem položaju.
68'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Erman Bevab. Utrpel ga je Luka Volarič.
71'
  Previsoka podaja Babiča za soigralce, Zalokar je bil na mestu.
71'
  Mario Babič v prepovedanem položaju.
71'
  Mate Eterovič je dobil rumeni karton po trku z gostujočim vratarjem Zalokarjem
72'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Mario Babič. Utrpel ga je Gregor Sikošek.
73'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Volarič. Utrpel ga je Mario Babič.
74'
  Rudar ne uspe, kljub številčni premoči, resneje ogroziti Zalokarja.
76'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Žinko. Utrpel ga je Milan Kocič.
76'
  Menjava: iz igre Erman Bevab, v igro Luka Prašnikar.
76'
78'
  Zdravniško pomoč na igrišču potrebuje Sikošek.
78'
  Krško trenutno z dvema igralcema manj.
78'
79'
  Sikošek se je vrnil v igro.
79'
  Prekršek je utrpel Marko Zalokar .
81'
  Rudar je sedaj še odločneje krenil proti vratom Krškega.
81'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Amer Krcič. Utrpel ga je Jure Petric.
84'
  Menjava: iz igre Gregor Sikošek, v igro Damjan Vukliševič.
84'
85'
86'
  Streljal je Luka Prašnikar, a mimo vrat.
87'
  Streljal je Klemen Bolha, a mimo vrat.
88'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Klemen Bolha, odlična obramba Zalokarja.
89'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Milan Kocič. Utrpel ga je Dino Hotič.
89'
  Menjava: iz igre Enis Đurkovič, v igro Tim Čeh.
90+1'
  Menjava: iz igre Dino Hotič, v igro Miha Drnovšek.
90+1'
  Še štiri minute sodnikovega podaljška.
90+4'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Volarič. Utrpel ga je Nikola Tolimir.
90+4'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Trifkovič. Utrpel ga je Tim Čeh.