23. krog |  Novo mesto, Portoval |  28.02.2016 ob 15.00  | Prenos: Siol TV 501 in tvin.si

Krka

3 : 1

Sodniki: Jug Matej (glavni sodnik), Žunič Matej (1. pomoč), Bensa Uroš (2. pomoč) , Mikača Goran (4. sodnik) , Obrenović Rade (5. sodnik) , Žnidaršič Andrej (6. sodnik)
3 Rumeni kartoni 2

0'
  Spoštovani ljubitelji nogometa, lep pozdrav s Portovala! #KRKDOM
0'
  V Novem mestu se sezona nadaljuje tudi za Krko in Domžale, ki sta se v tej sezoni pomerila dvakrat. #KRKDOM
0'
  Glede na izda obeh tekem so Domžalčani favorit na papirju, saj so osvojili vseh šest točk z gol razliko 7:0. #KRKDOM
0'
  Vendar gre na današnjem obračunu za novo zgodbo, saj sta obe moštvi med zimskim prestopnim rokom doživeli nekaj kadrovskih sprememb.
0'
  Napadalca Žigo Kastrevca, ki je odšel na polletno posodo v drugo ekipo španskega Getafeja, bo v napadu poizkušal nadomestiti Luka Majcen (Gorica).
0'
  Portoval so zapustli še Nigerijec Collins (Rijeka II), Estonec Kauber (Jelgava), Diallo (Šenčur), Cerar (Radomlje), nogometno pot pa bodo v Novem mestu nadaljevali srbski napadalec Mrakić (Dorčol Beograd), Kabiru (Rijeka II) in Italijan Boccaccini (Brescia).
0'
  Iz domžalskih vrst so odšli Skubic (Konyaspor), Vidmar (Olimpija), Ndiaye (Diambars/zaključek posode), Požeg Vancaš (Celje), Podlogar (Celje), Kumer (Radomlje/posoda), vrste dvakratnih slovenskih prvakov pa so okrepili Janković (Collecchio), Brachi (Videoton), Maraval (Arles Avignon) in Masimov (Nefči Baku).
0'
  Poglejmo na hitro, kakšen učinek so imele kadrovske spremembe na pripravljalnih tekmah.
0'
  Novomeščani so na pripravah v osmih tekmah vknjižili dve zmagi nad drugoligašema Radomljami in Tolminom in doživeli poraze proti Zagrebu, Zrinjskemu Mostarju in Brežicam ter igrali neodločeno s Slaven Belupom in Hrvatskim Dragovoljacem.
0'
  Domžalčani so odigrali devet pripravljalnih tekem in iztžili štiri zmage (Radomlje, Austria, Metalist in Rudar), en poraz (Wolfsberger) in štirikrat rezmizirale (Čihura, Levski, Botev, Žilina).
0'
  Domžalčani v Novo mesto prihajajo kot tretjeuvrščena ekipa Prve lige Telekom Slovenije in bodo proti osmouvrščeni Krki bržkone igrali na vse tri točke. Ob spodrsljaju Maribora na včerajšnji tekmi proti Celju bi bili ob morebitni zmagi na današnjem srečanju od tretjega mesta oddaljeni le dve točki.
0'
  Na drugi strani bodo oči Novomeščanov usmerjene na srečanje Olimpije in Luke Kopra, ki ima na sedmem mestu isto število točk kot Kastrevčevi varovanci.
0'
  Postava Krke: Mitrović, Bogdan, Vučkić, Ejup, Marotti, Mojstrovič, Welbeck, Fuček, Perić, Kostanjšek in Majcen. #KRKDOM
0'
  Postava Domžal: Maraval, Horić, Dobrovoljc, Zec, Trajkovski, Horvat, Vetrih, Brachi, Črnic, Majer in Mance. #KRKDOM
0'
  Oba trenerja nimata težav s poškodbami svojih igralcev. Pred tekmo je bil sicer vprašljiv Krkin napadalec Dangubič, a bo danes čakal na priložnost s klopi.
0'
  Današnje srečanje bo sodil Matej Jug.
0'
  Vsak trenutek pričakujemo začetek srečanja. Nogometaši so že na zelenici.
0'
  S sredine bodo začeli domači nogometaši.
1'
1'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Miha Kostanjšek, a je Zec izbil žogo iz kazenskega prostora.
4'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Nana Addo Welbeck-Maseko. Utrpel ga je Dejan Trajkovski.
5'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Bruno Marotti. Utrpel ga je Dejan Trajkovski.
6'
  Strel v okvir vrat! Po izvrstni podaji Vetriha je v kazenskem prostoru iz prve poskusil Brachi, a je Mitrovič zaustavil njegov strel.
9'
  Dejan Trajkovski v prepovedanem položaju.
10'
  Domžalčani v uvodnih minutah konkretnejši v igri z žogo, a Novomeščani dobro stojijo na igrišču in potrpežljivo čakajo na priložnosti iz protinapada.
10'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Gaber Dobrovoljc. Utrpel ga je Marin Perič.
12'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Bogdan. Utrpel ga je Matic Črnic.
13'
  Prekršek gostom na dobrih 25 metrih. #KRKDOM
13'
  Uigrana akcija iz prostega strela. Na koncu je s strelom poizkusil Črnic in za las zgrešil zgornji desni kot!
14'
  Prekršek je utrpel Gaber Dobrovoljc .
15'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Lucas Mario Horvat. Utrpel ga je Josip Fuček.
15'
  V gneči pred kazenskim prostorom so do strela prišli farmacevti, a se je žoga od vratnice odbila v gol-avt.
17'
  GOOOL! Zadel je Miha Kostanjšek! Perič je z dolgo visoko diagonalno podajo imenitno našel Kostanjška, ki je v kazenskem prostoru najprej nakazal strel, nato pa v slogu izkušenega napadalca premagal Maravala.
19'
  Strel v okvir vrat! Pred kazenskim prostorom se je sam znašel Črnic, a meril v vratarja Mitroviča. #KRKDOM
21'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Marin Perič. Utrpel ga je Alvaro Rodriguez Brachi.
22'
  Na trenutke je celotno domžalsko moštvo na polovici Krke, kar se mu zaenkrat še ni obrestovalo. #KRKDOM
22'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Vučkič.
24'
  Srečanje je prekinjeno. Perič potrebuje zdravniško pomoč.
25'
  Tekma se nadaljuje. Domžalčani so športno vrnili žogo Novomeščanom.
25'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Nana Addo Welbeck-Maseko. Utrpel ga je Lucas Mario Horvat.
26'
  Srečanje je ponovno prekinjeno. Gostje so poslali žogo z igrišča, saj je Fuček obležal na tleh.
26'
  Tekma se nadaljuje.
27'
  Antonio Mance v prepovedanem položaju.
27'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Majcen.
27'
  Domžale ima udarec iz kota.
28'
  Streljal je Gaber Dobrovoljc, a mimo vrat.
29'
  Marin Perič v prepovedanem položaju.
32'
  Domžalčani poizkušajo izenačiti, a jim zmanjka idej v zaključnih akcijah.
33'
  Josip Fuček v prepovedanem položaju.
35'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Črnic. Utrpel ga je Bruno Marotti.
35'
  Luka Majcen v prepovedanem položaju.
37'
  Krkaši zahtevajo prekršek za najstrožjo kazen zaradi domnevnega prekrška Majerja nad Peričem, a sodnik Jug ni dosodil ničesar.
38'
  Streljal je Dejan Trajkovski, a mimo vrat.
38'
40'
40'
  Strel v okvir vrat! Z glavo je poizkusil Horič, a je bila obramba Krke na mestu.
41'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Darko Zec. Utrpel ga je Luka Majcen.
44'
  Še naprej so Domžalčani tisti, ki diktirajo tempo, a nekako ne pridejo do konkretnega zaključka.
44'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Kostanjšek. Utrpel ga je Lucas Mario Horvat.
45+1'
  Srečanje je prekinjeno. Zdravniško pomoč potrebuje Ejup.
45+1'
  Stranski sodnik je ravnokar podaljšal prvi polčas za eno minuto.
45+2'
46'
47'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Matic Črnic.
47'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Žan Majer. Utrpel ga je Marin Perič.
47'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Antonio Mance. Mitrovič je posredoval s skrajnimi močmi!
48'
49'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Gaber Dobrovoljc. Utrpel ga je Luka Majcen.
49'
  Streljal je Josip Fuček, a mimo vrat.
50'
50'
  Domžalčani na začetku drugega polčasa močno pritiskajo. #KRKDOM
50'
  Z glavo je streljal Zec, a je meril nekaj centimetrov mimo vrat. #KRKDOM
51'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Amedej Vetrih. Utrpel ga je Nana Addo Welbeck-Maseko.
53'
54'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Vučkič. Utrpel ga je Alvaro Rodriguez Brachi.
54'
  Alen Vučkič je dobil rumeni karton zaradi nenadzorovanega naleta na Brachija.
56'
  Domžalčlani zahtevajo najstrožjo kazen zaradi domnevnega prekrška Bogdana nad Črnicem, a glavni sodnik Jug ni dosodil ničesar.
59'
  Domžalčani imajo tudi v drugem polčasu podobne težave, ne najdejo poti do zaključnega strela.
59'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Bogdan. Utrpel ga je Dejan Trajkovski.
62'
  Dobrovoljc je igral z roko. Žoga Krki na levi strani sredine igrišča.
64'
64'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Nana Addo Welbeck-Maseko. Utrpel ga je Žan Majer.
64'
  Prosti strel Domžalam na dobrih 20 metrih. #KRKDOM
65'
  Horvat je izvedel prosti strel in za nekaj centimetrov zgrešil cilj!
65'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Kenan Horič. Utrpel ga je Miha Kostanjšek.
65'
  Enajstmetrovka za Krko! #KRKDOM
65'
  Kenan Horič je dobil rumeni karton.
66'
Gol (11m)
  GOOOL! Josip Fuček je zadel enajstmetrovko!
67'
  Menjava: iz igre Luka Majcen, v igro Filip Dangubič.
67'
  Menjava: iz igre Amedej Vetrih, v igro Wilson Xavier Junior.
69'
  Menjava: iz igre Antonio Mance, v igro Senad Jarovič.
71'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Bogdan. Utrpel ga je Žan Majer.
71'
72'
  Streljal je Dejan Trajkovski, a za las mimo vrat. #KRKDOM
73'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Leo Ejup. Utrpel ga je Wilson Xavier Junior.
73'
73'
  Streljal je Kenan Horič, a mimo vrat.
74'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Lucas Mario Horvat. Utrpel ga je Marin Perič.
75'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Trajkovski.
75'
  Dejan Trajkovski je dobil rumeni karton.
75'
75'
  GOOOL! Zadel je Josip Fuček! Maraval mu je najprej ubranil strel z bele točke, a je odbito žogo v drugem poizkusu poslal z njegov hrbet.
78'
  Tekma je prekinjena. Vučkič potrebuje zdravniško oskrbo.
78'
79'
  Luka Bogdan je dobil rumeni karton.
79'
  Vučkič nadaljuje srečanje.
79'
  Menjava: iz igre Miha Kostanjšek, v igro Matej Potokar.
80'
  GOOOL! Zadel je Senad Jarovič! Juninho je oddal žogo do Trajkovskega, ki je v kazenskem prostoru natančno našel Jaroviča, ta pa je natančno meril z glavo.
85'
86'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Marin Perič. Utrpel ga je Kenan Horič.
86'
  Menjava: iz igre Josip Fuček, v igro Erik Gliha.
88'
89'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Senad Jarovič. Utrpel ga je Miodrag Mitrovič.
90'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Bruno Marotti. Utrpel ga je Matic Črnic.
90'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Matic Črnic, naravnost v Mitroviča.
90'
  Prekršek je utrpel Marin Perič .
90+1'
  Štiri minute sodnikovega nadomestila igralnega časa. #KRKDOM
90+1'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Kenan Horič. Utrpel ga je Denis Mojstrovič.
90+2'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Marin Perič. Utrpel ga je Dejan Trajkovski.
90+4'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Filip Dangubič.
90+4'
  Filip Dangubič je dobil rumeni karton.
90+5'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Lucas Mario Horvat.
90+5'
90+5'
  Domžalčani so bili več časa pri žogi, a si niso priigrali pravih priložnosti za zaključek, medtem ko so Novomeščani potrpežljivo čakali na svoje priložnosti in jih izkoristili.