25. krog |  Ljubljana, Stožice |  13.03.2016 ob 16.55  | Prenos: Kanal A

Olimpija Ljubljana

0 : 0

Sodniki: Perić Dragoslav (glavni sodnik), Skok Aleš (1. pomoč), Bezjak Janez (2. pomoč) , Podgoršek Marko (4. sodnik)
1 Rumeni kartoni 3

0'
  Ljubiteljice in ljubitelji nogometa lepo pozdravljeni iz Ljubljane #OLICEL
0'
  V Stožicah je na sporedu še zadnja tekma 25. kroga med Olimpijo in Celjem #OLICEL
0'
  Obračun ekip, ki sta dobro začeli spomladanski del sezone in na dveh tekmah osvojili štiri točke. Celjani trenutno zasedajo šesto mesto in lovijo peti Zavrč, ki je oddaljen pet točk. Olimpija je še naprej na prvi poziciji in ima s tekmo manj tri točke prednosti pred Mariborom.
0'
  Potem, ko je Olimpija spomlad odprla z zmago v Ljubljani nad Koprom so prejšnji konec tedna odigrali veliki derbi brez zadetkov in ohranili prednost pred Mariborom. Pred reprezentančnim premorom jih čakata dve domači tekmi, danes proti Celju in prihodnjo nedeljo Rudar.
0'
  Na drugi strani so Celjani šokirali Mariborčane in poskrbeli za menjavo trenerja, pred tednom dni pa remizirali brez zadetkov z Zavrčem.
0'
  Na skupno štirih tekmah Olimpije in Celja letos spomladi smo videli samo tri zadetke. Zajc in Radović sta zadela za zeleno-bele, Spremo pa za Celjane.
0'
  Celjani imajo v tem trenutku najdaljši niz nepremaganosti med vsemi ekipami v prvenstvu. Brez poraza so že osem tekem od 31. oktobra lani dalje.
0'
  Ravno klub iz prestolnice je na zadnje ugnal grofe, ko so na Areni Petrol po štirih zadetkih Šporarja zanesljivo zmagali.
0'
  Prva tekma v Stožicah se je končala z bombo oziroma šesti zadetki v celjski mreži. Skupna gol razlika v letošnji sezoni je torej 10:0 za Olimpijo.
0'
  Danes zagotovo ne gre pričakovati podobnih scenarijev, saj sta obe ekipi v zadnjem obdobju veliko bolj organizirani v obrambi in prejemati manj zadetkov.
0'
  Ekipa Celja je bila tista, ki je iz pokalnega tekmovanja izločila trenutno vodilno ekipo prvenstva.
0'
  Poglejmo si za kakšni enajsterici sta se odločila oba trenerja.
0'
  Olimpija: Vidmar, Klinar, Kelhar, Zajc, Kronaveter, Matić, Eleke, Radović, Kapun, Čale in Mitrović #OLICEL
0'
  Celje: Kotnik, Vrhovec, Krajcer, Klemenčič, Miškić, Požegh-Vancaš, Sunny, Podlogar, Pajač, Čirjak in Vidmarjer #OLICEL
0'
  Domači trener Marko Nikolić danes ne more računati na Matica Finka, ki mora počivati zaradi kartonov. Še vedno v kadru ni niti Danka Lazovića.
0'
  Iztok Kapušin bo zaradi kazni pogrešal dva branilca Damirja Hadžića in Žigo Kousa.
0'
  Tekmo, ki se bo pričela ob 16:55 bo sodil glavni sodnik Dragoslav Perić #OLICEL
0'
  Obe začetni enajsterici s sodniško trojko na čelu prihajata na travnato zelenico v Stožicah.
1'
1'
  Celjani začenjajo s sredine igrišča.
2'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Miškič. Utrpel ga je Miha Zajc.
3'
  Olimpija ima udarec iz kota.
4'
  Kombinacija Kronavetra in Čaleta, žoga v kot.
4'
  Kotnik izbija.
4'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Rok Kronaveter.
5'
  Prečka Kronavetra!!
6'
  Veliko prostora za Kronavetra, ki je neoviran sprožil iz 25-ih metrov in s pravo bombo stresel prečko.
6'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Matej Podlogar. Utrpel ga je Miroslav Radovič.
7'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Kronaveter. Utrpel ga je Danijel Miškič.
7'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Pajač. Utrpel ga je Hrvoje Čale.
9'
  V začetnih minutah tekme spremljamo igro predvsem na sredini igrišča. Olimpija za odtenek več pri žogi.
10'
  Streljal je Blessing Chibuike Eleke, a mimo vrat.
10'
  Kronaveter je preigraval na desni strani, žogo je spravil do Radovića, ki je streljal, vendar je na koncu glavo podstavil Eleke tako, da je žoga zletela preko.
11'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Miškič. Utrpel ga je Rok Kronaveter.
11'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Hrvoje Čale. Utrpel ga je Blaž Vrhovec.
13'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Miškič. Utrpel ga je Hrvoje Čale.
14'
15'
  Sunny Ogbemudia Omoregie v prepovedanem položaju.
16'
  Olimpija narekuje ritem igre, vendar si zaenkrat razen prečke Kronavetra še ni priigrala prave priložnosti.
17'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Nemanja Mitrovič. Utrpel ga je Blaž Vrhovec.
17'
  Nemanja Mitrovič je dobil rumeni karton.
19'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Lovre Čirjak. Utrpel ga je Miroslav Radovič.
20'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Pajač.
20'
  Marko Pajač je dobil rumeni karton.
20'
  Igra z roko Pajača, ki si je zato prislužil tudi rumeni karton.
22'
  Celjani s težavami držijo žogo na polovici Olimpije.
24'
  Celje ima udarec iz kota.
24'
  Streljal je Matej Podlogar, a mimo vrat.
25'
  Z glavo Podlogar v zunanji del mreže.
26'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Nik Kapun. Utrpel ga je Lovre Čirjak.
26'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Lovre Čirjak. Utrpel ga je Denis Klinar.
28'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Rudi Požeg Vancaš.
29'
  Natančno odmerjen strel Požeg-Vancaša, ki pa je končal v oddaljenejši vratnici.
29'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Vrhovec. Utrpel ga je Miha Zajc.
29'
  Blaž Vrhovec je dobil rumeni karton.
30'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Miroslav Radovič. Utrpel ga je Tadej Vidmajer.
31'
  Celjani v zadnjih minutah igrajo celo bolje.
31'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Krajcer. Utrpel ga je Rok Kronaveter.
31'
  Streljal je Miha Zajc, a mimo vrat.
32'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Blessing Chibuike Eleke.
32'
33'
  Samostojna akcija Elekeja z leve strani, Kotnik izbija v kot.
35'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Klinar. Utrpel ga je Rudi Požeg Vancaš.
37'
  Blessing Chibuike Eleke v prepovedanem položaju.
38'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Nik Kapun. Utrpel ga je Danijel Miškič.
42'
43'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Klinar. Utrpel ga je Blaž Vrhovec.
43'
  Streljal je Sunny Ogbemudia Omoregie, a mimo vrat.
43'
  Klinar je izgubil žogo, ta je prišla do Sunnya, ki pa je streljal mimo vrat.
44'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Nemanja Mitrovič. Utrpel ga je Matej Podlogar.
45+1'
  Minuta dodatka.
45+2'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Blessing Chibuike Eleke. Utrpel ga je Blaž Vrhovec.
45+2'
45+2'
  V prvem polčasu celo nekaj več priložnosti na strani Celja, Olimpija ni delovala prepričljivo.
46'
46'
47'
  Zmeda in napaka v obrambi Celja. Zajc je že preigral Kotnika potem pa zgrešil vrata.
49'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Rudi Požeg Vancaš.
52'
55'
56'
57'
  Olimpija je ponovno bolje začela drugi polčas.
58'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Matej Podlogar.
58'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Hrvoje Čale. Utrpel ga je Marko Pajač.
59'
59'
  Strel Zajca od daleč je zletel prek vrat.
59'
62'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Miroslav Radovič. Utrpel ga je Danijel Miškič.
62'
  Menjava: iz igre Nik Kapun, v igro Julius Wobay.
64'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Tadej Vidmajer. Utrpel ga je Blessing Chibuike Eleke.
64'
66'
  Pritisk Olimpije vendar brez zaključnega strela.
66'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Rudi Požeg Vancaš. Utrpel ga je Rok Kronaveter.
67'
  Streljal je Miroslav Radovič, a mimo vrat.
68'
  Po predložku je Kelhar podaljšal do Radovića ta pa je z glavo meril mimo vrat.
68'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Sunny Ogbemudia Omoregie. Utrpel ga je Denis Klinar.
68'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marko Pajač.
69'
  Pajač je stresel prečko!!
70'
  Veliko prostora se odpira za Celje v protinapadih. Pajač je sprožil pravo bombo iz 25-ih metrov, veselje mu je preprečila prečka.
71'
72'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Blessing Chibuike Eleke. Utrpel ga je Danijel Miškič.
74'
  Menjava: iz igre Rudi Požeg Vancaš, v igro Erico Henrique Esteves De Sousa.
75'
  Streljal je Erico Henrique Esteves De Sousa, a mimo vrat.
76'
  Predložek Klemenčiča, z glavo pa De Sousa preko vrat.
77'
  Po pritisku Olimpije so Celjani ponovno vzpostavili ravnotežje na igrišču.
77'
78'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Tadej Vidmajer. Utrpel ga je Miroslav Radovič.
81'
81'
  Lovre Čirjak je dobil rumeni karton.
82'
84'
  Priložnost za Olimpijo, žoga je preletela vse v kazenskem prostoru na koncu pa je Radović iz ugodnega položaja zgrešil žogo.
85'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Matej Podlogar. Utrpel ga je Darijan Matič.
85'
  Olimpija lovi zadetek.
86'
86'
  Še ena lepa priložnost, Zajc preko vrat.
86'
  Menjava: iz igre Marko Pajač, v igro Milan Spremo.
88'
88'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Blessing Chibuike Eleke. Utrpel ga je Tadej Vidmajer.
90'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Hrvoje Čale.
90'
90+1'
90+1'
  Tri minute dodatka.
90+2'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Julius Wobay.
90+2'
  Koliko priložnosti za Olimpijo! Tresla se je tudi vratnica, vendar žoga ni hotela v mrežo.
90+2'
  Nov prosti strel za Olimpijo.
90+2'
  Streljal je Rok Kronaveter, a mimo vrat.
90+4'
  Streljal je Lovre Čirjak, a mimo vrat.
90+4'
90+4'
  Izjemno dinamična in živahna tekma v Stožicah se je končala brez zadetkov, priložnosti za zadetek je bilo kar nekaj. Olimpija je izgubila pomembne točke v boju za četrto mesto. Celjani so po Mariboru uspeli odščipniti točke tudi Olimpiji.