27. krog |  Zavrč, Športni park Zavrč |  03.04.2016 ob 16.55  | Prenos: Kanal A

Zavrč

1 : 3

Luka Koper

Sodniki: Jug Matej (glavni sodnik), Žunič Matej (1. pomoč), Bensa Uroš (2. pomoč) , Goričan Vojko (4. sodnik)
Delegat: Kacijan Danilo
Št. gledalcev: 400

Koper na gostovanju do pomembne zmage

Zavrč - Luka Koper 1:3 (0:2)

* Športni park, gledalcev 600, sodniki: Jug (Tolmin), Žunič (Kranj), Bensa (Nova Gorica).

* Strelci: 0:1 Datković (20.), 0:2 Datković (26.), 0:3 Belima (59.), 1:3 Tahiraj (81.).
* Zavrč: Ranilovič, Cvek, Karamatič (od 9. Rogač), Golubar, Glavica (od 60. Tahiraj), Matjašič (od 46. Batrović), Antić, Agboyi, Filipović, Šanenko, Dodlek.
* Luka Koper: Tomić, Datković, Situ, Belima (od 80. Esclapez), Štulac, Valencia, Leko (od 90. Štromajer), Pavić, Horvat, Batur, Jurina (od 61. Lokaj).
* Rumeni kartoni: Belima, Glavica, Antić, Tahiraj, Agboyi; Pavić, Jurina, Batur.
* Rdeč karton: Batur (77.)

Gledalci v završkem športnem parku so v zadnji tekmi 27. kroga lahko pozdravili nekaj še do jeseni svojih ljubljencev, ki so se pozimi preselili v Koper. Prav nekdanji Zavrčan Toni Datković je bil na koncu junak tekme, ko je dvakrat zadel že v prvem polčasu. Hrvat je sicer zadel prvič po lanskem marcu, ko je v dresu Zavrča zabil Kopru. Primorci so prvič igrali pod vodstvom Milana Obradovića, pomočnika Slavka Matića v Zavrču in nato še v Kopru, ki je samostojno vodenje začel na najboljši možen način.

Prvi trije streli na tekmi so leteli proti gostujočemu golu, naslednji pa proti završkemu in še ta je končal v njem. Leo Štulac je z leve strani izvedel prosti strel, najvišje pa je skočil Toni Datković, še jeseni igralec Zavrča, in premagal nemočnega Marka Ranilovića. Datković je skorajda ponovil vajo šest minut kasneje. Koprčani so spet imeli prosti strel po prekršku, tokrat je bil podajalec Luka Leko, Hrvat v koprskem dresu je skočil najvišje in zadel za 2:0. Datković je nazadnje prvoligaški gol dosegel marca lani v dresu Zavrča, zadel pa je proti Kopru.

Koper je drugi polčas začel s strelom Luke Leka, Zavrč pa je v 52. izpeljal dobro akcijo, ki jo je zaključil Stanislav Šanenko. V 59. pa nov gol za hrbtom Ranilovića. Koprčani so izpeljali hiter protinapad, Ruben Belima pa je s pomočjo vratnice povišal na 3:0.

Domači so naslednjič streljali v 67. minuti, ko je sprožil Sebastijan Antić, Vjekoslav Tomić pa je bil na mestu. Kanček upanja je za domačine posijal v 77. minuti, ko je Luka Batur dobil rdeč karton, v 81. minuti pa je znižal Francesco Tahiraj. Završki rezervist se je po podaji Veljka Batrovića sam znašel pred Tomićem, ta mu je prvi strel ubranil, v drugo pa je Tahiraj zadel.

Zavrč je do konca tekme skušal zadeti vsaj še enkrat, a kaj več kot strela z glavo iz zahtevnega položaja Leka niso zmogli.

Zavrč v 28. krogu doma čaka Maribor, Koper pa gostovanje v Domžalah. Obe tekmi bosta v sredo.