28. krog |  Novo mesto, Portoval |  06.04.2016 ob 16.00  | Prenos: Siol TV 501 in tvin.si

Krka

1 : 5

Rudar Velenje

Sodniki: Jug Matej (glavni sodnik), Žunič Matej (1. pomoč), Pospeh Tomislav (2. pomoč) , Vojska Matej (4. sodnik) , Žnidaršič Andrej (5. sodnik) , Podgoršek Marko (6. sodnik)
0 Rumeni kartoni 1

0'
  Lepo pozdravljeni iz Novega mesta #KRKRUD
0'
  Z današnjim 28. krogom se začenja zadnja četrtina prvenstva v Prvi ligi Telekom Slovenija #KRKRUD
0'
  Na stadionu Portoval bomo spremljali obračun spodnjega dela lestvice med Krko in Rudarjem #KRKRUD
0'
  Izjemno pomemben obračun v boju za obstanek, točke v primeru zmage bi danes lahko rečemo štele tudi dvojno.
0'
  Krka je trenutno na zadnjem mestu, za trojico pred njo farmacevti zaostajajo za tri točke. Ravno Rudar je v tej trojici, ki jo sestavljajo še skupaj z Celjem in Krškim. V spodnjem delu lestvice je še naprej vse odprto, saj razlika med zadnjimi petimi ekipami znaša štiri točke.
0'
  Krka je odlično začela spomlad z zmago proti Domžalam, potem pa je sledil kar hud padec in sedaj so v nizu štirih zaporednih porazov. Na zadnjih dveh tekmah so izgubili proti favoritoma za naslov Mariboru in Olimpiji.
0'
  Rudar se je s pomembno zmago proti Celju dvignil z dna lestvice. Dva zadetka Eterovića iz enajstmetrovke sta zadoščala za zmago na sosedskem derbiju proti Celju.
0'
  Ekipi sta se letos srečala na treh tekmah. V prvem krogu so se zmage veselili farmecevti, na naslednjih dveh tekmah pa sta se ekipi razšli z remijem.
0'
  Poglejmo si za kakšni enajsterici sta se odločila oba trenerja.
0'
  Krka: Mitrović, Bogdan, Vučkić, Brkljača, Fuček, Marotti, Kabiru, Wlbeck, Potokar, Dangubić in Majcen #KRKRUD
0'
  Rudar: Radan, Kašnik, Pišek, Trifković, Črnčič, S. Babić, Bolha, Džinić, Jahić, Eterović in M.Babić #KRKRUD
0'
  Tekmo, ki se bo pričela ob 16 uri bo sodil glavni sodnik Matej Jug #KRKRUD
0'
  Glavni akterji tekme prihajajo na dobro pripravljeno travnato zelenico v sončnem Novem mestu.
1'
1'
  Prvi so s sredine igrišča začeli nogometaši Krke.
2'
  Rudar ima udarec iz kota.
3'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Elvedin Džinič.
3'
  Po kotu, strel Džiniča z glavo strel je nekako uspela blokirati domača obramba.
4'
  Krka ima udarec iz kota.
6'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Matej Potokar. Utrpel ga je Damjan Trifkovič.
7'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Nana Addo Welbeck-Maseko. Utrpel ga je Damjan Trifkovič.
8'
  GOOOL! Zadel je Leon Črnčič!
10'
  Rudar je izvajal prosti strel z desne strani, najvišje je v kazenskem prostoru skočil Črnič in zadel v daljši vratarjev kot za vodstvo.
15'
  Streljal je Elvedin Džinič, a mimo vrat.
16'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Brkljača Mario. Utrpel ga je Anže Pišek.
17'
  Zaenkrat kar nekaj napak na sredini igrišča, nekoliko več od igre imajo še naprej gostje.
18'
  Streljal je Josip Fuček, a mimo vrat.
19'
  Odlično preigravanje Fučka, žoga pa je zletela nekoliko mimo leve vratnice.
19'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Mate Eterovič. Utrpel ga je Brkljača Mario.
21'
  Matej Potokar v prepovedanem položaju.
22'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Brkljača Mario. Utrpel ga je Senad Jahič.
22'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Josip Fuček. Utrpel ga je Mario Babič.
22'
23'
  Streljal je Leon Črnčič, a mimo vrat.
28'
  Krka v zadnjih minutah počasi prihaja do terenske premoči.
29'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Senad Jahič. Utrpel ga je Josip Fuček.
30'
  GOOOL! Zadel je Mate Eterovič!
32'
  Evrogol Eterovića iz sredine igrišča, odlično je videl, da je vratar Mitrovič nekoliko iz vrat in izkušeno zadel skoraj iz sredine igrišča.
32'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Mario Babič.
32'
33'
  Napaka domačih in Mario Babić je krenil sam proti vratarju Mitroviću, ki je tokrat žogo vendarle izbil v kot.
34'
  GOOOL! Zadel je Anže Pišek!
36'
  Odlična akcija Rudarja, ki je prešel v lepo prednost. Akcijo po desni strani je zaključil Pišek, ki je prejel lepo podajo na pet metrov in zadel brez težav.
36'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Nana Addo Welbeck-Maseko. Utrpel ga je Senad Jahič.
37'
  Krka je popolnoma neprepoznavna.
37'
  Trener Kastrevec je jezen in bo posegel po prvi zamenjavi.
37'
  Menjava: iz igre Kabiru Muhammed, v igro Marin Perič.
39'
  Mladi Kabiru je na svojem debiju že po 37-ih minutah zapustil igro.
39'
41'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil David Kašnik.
41'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil David Kašnik. Utrpel ga je Josip Fuček.
41'
43'
43'
  Še en popolnoma nenevaren strel Fučka.
44'
44'
  GOOOL! Zadel je Elvedin Džinič!
45'
  Po podaji s kota je osamljeni Džinić z nogo dosegel že četrti zadetek za danes razigrani Rudar.
45+1'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Stjepan Babič. Utrpel ga je Marin Perič.
45+1'
  Stjepan Babič je dobil rumeni karton.
45+2'
  Mate Eterovič v prepovedanem položaju.
45+2'
45+2'
  Nemočna Krka je lahko zgolj spremljala igro Rudarja, ki je izkoristil skoraj vse priložnosti in ob polčasu več kot zasluženo vodi s takšno razliko. Zdi se, da je izjemno pomembna tekma za obstanek odločena že po prvem polčasu.
46'
46'
  Rudar začenja drugi polčas.
46'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Marin Perič. Utrpel ga je Klemen Bolha.
49'
  Streljal je Luka Majcen, a mimo vrat.
49'
  Lepa akcija Krke, po podaji Dangubića pa je Majcen z glavo streljal mimo vrat.
50'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Senad Jahič. Utrpel ga je Bruno Marotti.
51'
  V drugem polčasu vsaj zaenkrat boljša predstava Krke.
51'
  Luka Majcen v prepovedanem položaju.
53'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Filip Dangubič.
54'
  Tokrat samostojen protinapad Dangubića, ki je na koncu nekoliko z leve streljal v vratarja Radana.
55'
  Menjava: iz igre Brkljača Mario, v igro Miha Kostanjšek.
55'
56'
57'
  Streljal je Senad Jahič, a mimo vrat.
57'
  Izgubljena žoga Krke, po prodoru strel Jahića prek vrat.
58'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Trifkovič. Utrpel ga je Luka Majcen.
60'
  Streljal je Damjan Trifkovič, a mimo vrat.
61'
62'
  Menjava: iz igre Mate Eterovič, v igro Luka Prašnikar.
62'
  Streljal je Luka Bogdan, a mimo vrat.
65'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Senad Jahič.
66'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Črnčič. Utrpel ga je Filip Dangubič.
68'
  Streljal je Luka Prašnikar, a mimo vrat.
68'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Josip Fuček.
68'
69'
  Hiter prodor Fučka po desni, dobra obramba Radana, ki je žogo izbil v kot.
69'
  Streljal je Stjepan Babič, a mimo vrat.
70'
71'
  Krasna akcija gostov. Prašnikar je lepo videl vtekajočega M. Babića, ki pa je nastreljal vratarja Mitrovića.
71'
71'
72'
  Menjava: iz igre Filip Dangubič, v igro Denis Mojstrovič.
73'
  Tekma je odločena. Rudar dobro nadzira tekmo v drugem polčasu imajo pa tudi svoje priložnosti preko protinapadov. Krka želi priti vsaj do častnega zadetka.
75'
  Prosti strel na robu kazenskega prostora za Krko.
75'
  GOOOL! Zadel je Josip Fuček!
75'
  Menjava: iz igre Mario Babič, v igro Amer Krcič.
76'
  Strel Fučka preko živega zidu je končal v mreži. Radan je bil nemočen.
79'
  Kar nekaj lepih potez gostujočih nogometašev, na koncu pa preslaba podaja Trifkovića v kazenski prostor.
79'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Mojstrovič. Utrpel ga je Damjan Trifkovič.
81'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Črnčič. Utrpel ga je Bruno Marotti.
81'
83'
83'
84'
  Menjava: iz igre Damjan Trifkovič, v igro Denis Grbič.
85'
  Streljal je Matej Potokar, a mimo vrat.
85'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Prašnikar. Utrpel ga je Bruno Marotti.
86'
87'
  Streljal je Amer Krcič, a mimo vrat.
88'
  Krka je v drugem polčasu prišla do zadetka, vendar blede predstave iz prvega polčasa ni znala popraviti.
90'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Luka Prašnikar.
90'
  GOOOL! Zadel je Denis Grbič!
90+1'
  Napaka domačih. Prašnikar je z desne strani sam krenil proti vratom, že preigral vratarja vendar zadel vratnico, do odbite žoge je prišel Grbič in jo pospravil v mrežo.
90+3'
90+3'
  Zaslužena zmaga Rudarja in zelo pomembna v boju za obstanek. Rudar ima sedaj pred zadnjo Krko šest točk prednosti.