30. krog |  Celje, Arena Petrol |  16.04.2016 ob 15.00  | Prenos: Siol TV 501 in tvin.si

3 : 0

Sodniki: Glažar Roman (glavni sodnik), Skok Aleš (1. pomoč), Burjan Aleksander (2. pomoč) , Mertik Bojan (4. sodnik)
1 Rumeni kartoni 2

0'
  Lep pozdrav iz Celja, kjer se bosta v prvi tekmi 30. kroga Prve lige srečala Celje in Luka Koper. #CELKOP
0'
  Današnja tekma je ponovno zelo pomembna v boju za obstanek za obe ekipi, ki ju na lestvici Prve lige loči le točka. Luka Koper je na 8. mestu s 30 točkami, današnji domačini iz Celja pa se nahajajo mesto za njimi z 29 točkami.
0'
  Za Celjane bo to še četrta zaporedna tekma z neposrednimi tekmeci v boju za obstanek. Pretekle tri tekme jim niso prinesle posebnega veselja, proti Rudarju in Krškem so izgubili, kar je pomenilo tudi predčasen konec sodelovanja z zdaj že nekdanjim strategom Iztokom Kapušinom, ki ga je na tekmi preteklega kroga v Novem mestu nadomestil Robert Pevnik in iz Novega mesta po neodločenem rezultatu 1:1 odnesel točko. Slabi rezultati v zadnjih krogih so Celjane ponovno pahnili v osrčje boja za obstanek, potem ko je kazalo, da se na krilih dobre forme in predvsem dobre obrambe počasi oddaljujejo od ostalih ekip v spodnjem delu lestvice.
0'
  Tudi Koprčani po obsežni spremembi kadra v zimskem prestopnem roku v spomladanskem delu ne uspevajo sestaviti konstantnih predstav. Tako so denimo spodbudno predstavo ob siceršnjem porazu proti Olimpiji ob otvoritvi spomladanskega dela nadaljevali z bledo predstavo in porazom doma proti takrat neprepričljivem Rudarju, v zadnjih treh krogih pa so najprej v gosteh visoko premagali Zavrč s kar 1:3, potem odnesli tudi točko iz Domžal, v zadnjem krogu pa potem doma ponovno razočarali in izgubili z v drugem delu sezone prerojenimi Krčani z 0:1. Tudi Koprčani so v spomladanskem delu ena tistih ekip, ki je že menjala stratega, potem ko je Slavka Matića zamenjal Milan Obradović.
0'
  Obe ekipi sodita v krog ekip, ki so v letošnji sezoni zamenjale več trenerjev, Luka Koper kar 4 (Vanoli, Okčič, Matić, Obradović), Celje 3 (Rožman, Kapušin, Pevnik). Kljub številnim menjavam pa se kluba ne uspeta oddaljiti od zdaj že lahko rečemo neizogibne borbe za obstanek.
0'
  Še četrta letošnja tekma obeh nasprotnikov, skupno pa 72. Boljša Luka Koper, ki ima 31 zmag. #CELKOP
0'
  Letos na treh tekmah dva remija (1:1) in zmaga Celja v Kopru (1:2) #CELKOP
0'
  Domači nogometaši so imeli med tednom še obveznosti v Pokalu Slovenije, kjer so v sredo odigrali tekmo prvo tekmo polfinala in doma premagali Domžale z 1:0 po golu Sunnya ter si tako pripravili lepo izhodišče za morebitno drugo zaporedno finale v pokalnem tekmovanju. Spomnimo se, v minuli sezoni sta se prav ti dve ekipi merili v finalu slovenskega pokala, kjer so bili uspešnejši današnji gostje.
0'
  Pri Celjanih danes zaradi kazni kartonov ne bo Loveta Čirjaka, ki je zaradi ugriza nogometaša Krškega Luke Štefanca v 28. krogu prejel kar 6 tekem prepovedi igranja. Danes pa bo zaradi kartonov manjkal tudi Danijel Miškić, ki skupaj z Blažem Vrhovcem tvori osrednji blok v zvezni vrsti Celja.
0'
  V celjskem taboru trenutno nimajo težav s poškodbami, pri gostih pa tudi danes ne bo prvih zvezdnikov ekipe Zlatana Muslimovića ter Alberta Riere. Zaradi disciplinske sankcije tekme prepovedi zaradi kritik izrečenih na sojenje v prejšnjem krogu pa ekipe gostov danes ne bo spremljal tudi športni direktor Dušan Petković.
0'
  Poglejmo obe enajsterici...
0'
  Celje: Kotnik, Klemenčič, Hadžić, Travner, Vidmajer, Pišek, Vrhovec, Pajač, De Sousa, Podlogar, Sunny. #CELKOP
0'
  Luka Koper: Tomić, Andrejašič, Batur, Datković, Pavić, Ferreira, Štulac, Valencia, Blatančić, Lokaj, Jurina. #CELKOP
0'
  Današnjo tekmo bo sodil Roman Glažar iz Hajdine. #CELKOP
0'
  V Celju danes precej vetrovno in videli bomo, ali bo veter v slogu smučarskih skokov krojil potek tekme. Koper je v spomladanskem delu že odigral tekmo, ki jo je zaznamoval veter. V 24. krogu so gostili Rudar in izgubili z 0:1.
0'
  S sredine bodo prvi začeli domači nogometaši.
1'
2'
  Streljal je Matej Podlogar, a mimo vrat.
3'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Marin Jurina. Utrpel ga je Jure Travner.
6'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Matej Podlogar. Utrpel ga je Cesar Joel Valencia Castillo.
7'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Jefthon Ferreira De Sena. Utrpel ga je Matej Podlogar.
8'
  Nevarno trčenje Jurine in Vrhovca z glavama. Igra je za nekaj trenutkov prekinjena.
9'
  Vrhovec je obležal na zelenici in potrebuje zdravniško pomoč.
9'
  Aplavz za Vrhovca, ki je vstal in sam odšel na rob igrišča, kjer ga bodo oskrbeli.
10'
  Vrhovec se je vrnil v igro.
10'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Vrhovec. Utrpel ga je Fabian Lokaj.
11'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Fabian Lokaj po neodločnosti celjske obrambe. Dobra obramba Kotnika.
11'
  Luka Koper ima udarec iz kota.
12'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Batur. Utrpel ga je Jure Travner.
13'
15'
  Celje ima udarec iz kota.
16'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marko Pajač, a premalo močno, da bi ogrozil Tomića.
17'
  V kazenskem prostoru je po dvoboju padel Štulac, sodnik Glažar kaže brez enajstmetrovke.
17'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Damir Hadžič. Utrpel ga je Fabian Lokaj.
19'
  Streljal je Leo Štulac, a mimo vrat.
20'
  Fabian Lokaj v prepovedanem položaju.
22'
  Jurina mora zaradi krvavitve na roki za trenutek z igrišča.
23'
  Marin Jurina je dobil rumeni karton, ker se je vrnil na igrišče, preden je za to dobil dovoljenje.
24'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Vrhovec. Utrpel ga je Marin Jurina.
25'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Toni Datkovič. Utrpel ga je Matic Kotnik.
25'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Erico Henrique Esteves De Sousa, odlična obramba Tomića.
25'
26'
  Streljal je Blaž Vrhovec po lepem prodoru Pajača, a strel je zletel visoko preko vrat.
27'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Marin Jurina. Utrpel ga je Blaž Vrhovec.
27'
Drugi rumeni (rdeči karton)
  Marin Jurina je dobil drugi rumeni karton in mora z igrišča.
31'
  Sunny Ogbemudia Omoregie v prepovedanem položaju.
35'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Jefthon Ferreira De Sena. Utrpel ga je Erico Henrique Esteves De Sousa.
36'
  GOOOL! Zadel je Matej Podlogar!
36'
  Po novi lepi podaji Vidmajerja je zadel Matej Podlogar. #CELKOP
38'
40'
  Tomić je dobro spremljal protinapad Celja in pravočasno stekel z vrat in prestregel podajo proti De Sousi.
40'
  GOOOL! Zadel je Sunny Ogbemudia Omoregie!
41'
  Tokrat je podajo z desne strani Klemenčiča v gol spremenil Sunny. #CELKOP
43'
45+1'
  Še 2 minuti sodnikovega podaljška.
45+1'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Vrhovec. Utrpel ga je Jefthon Ferreira De Sena.
45+2'
45+3'
45+3'
  Celjani so odlično izkoristili igralca več in trenutno kaže na prvo zmago v Prvi ligi po 23. krogu. #CELKOP
45+3'
  Luka Koper do izključitve vsaj enakovredna domačim, od izključitve naprej pa izrazit padec in zaostanek z 0:2. #CELKOP
45+3'
  V drugem polčasu bodo s sredine krenili gostje.
46'
46'
  Menjava: iz igre Ivan Blatančič, v igro Jaka Štromajer.
46'
  Menjava: iz igre Cesar Joel Valencia Castillo, v igro Borisz Zsivanovics.
46'
  Borisz Zsivanovics v prepovedanem položaju.
50'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Jure Travner. Utrpel ga je Leo Štulac.
50'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Luka Batur po lepi podaji Datkovića z glavo, a strel je bil premalo močan, da bi ogrozil Kotnika.
52'
  Streljal je Janez Pišek, a mimo vrat.
53'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Jan Andrejašič. Utrpel ga je Erico Henrique Esteves De Sousa.
55'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Tilen Klemenčič. Utrpel ga je Jaka Štromajer.
56'
56'
  Menjava: iz igre Erico Henrique Esteves De Sousa, v igro Milan Spremo.
57'
  Strel v okvir vrat! Od daleč je poskusil Milan Spremo, Tomić se je izkazal.
61'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Matej Podlogar, a preveč nonšalantno in Tomić je strel ubranil. Podlogar je poskusil še enkrat, a neuspešno.
62'
  Streljal je Marko Pajač, a mimo vrat.
63'
64'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Tadej Vidmajer. Utrpel ga je Jan Andrejašič.
65'
  Streljal je Marko Pajač, a ponovno čez vrata.
66'
  Streljal je Fabian Lokaj, a preko vrat.
66'
  Prav Lokaj sedaj potrebuje zdravniško pomoč.
67'
  Menjava: iz igre Matej Podlogar, v igro Rudi Požeg Vancaš.
68'
  Lokaj se je vrnil na zelenico.
70'
  Menjava: iz igre Fabian Lokaj, v igro Ivor Horvat.
71'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Vrhovec. Utrpel ga je Leo Štulac.
71'
  Blaž Vrhovec je dobil rumeni karton.
71'
72'
  Prekršek je utrpel Matic Kotnik .
73'
78'
  Menjava: iz igre Marko Pajač, v igro Mario Brlečič.
81'
  GOOOL! Zadel je Janez Pišek!
82'
  Po slabem izbijanju gostujoče obrambe je z lepim strelom za 3:0 zadel Janez Pišek. #CELKOP
83'
85'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Milan Spremo. Utrpel ga je Leo Štulac.
87'
  Rudi Požeg Vancaš v prepovedanem položaju.
89'
  Streljal je Jure Travner, a mimo vrat.
90+1'
  Še tri minute sodnikovega podaljška.
90+2'
  Sunny Ogbemudia Omoregie je sicer zatresel mrežo, a bil je v prepovedanem položaju.
90+3'
90+4'
  Milan Spremo v prepovedanem položaju.
90+4'
90+4'
  Zanesljiva zmaga Celja, s katero so prehiteli Luko Koper na lestvici Prve lige. #CELKOP