10. krog |  Murska Sobota, Mestni stadion Fazanerija |  17.09.2022 ob 20.15  | Prenos: Šport TV

Mura

2 : 3

Olimpija Ljubljana

Sodniki: Jug Matej (glavni sodnik), Žunič Matej (1. pomoč), Vidali Manuel (2. pomoč) , Bubek Alen (4. sodnik) , Kajtazović Nejc (5. sodnik) , Gabrovec David (6. sodnik)

MURA

Za Prekmurci je vse prej kot pravljičen uvod v novo sezono: na prvih osmih tekmah so dvakrat izgubili, kar štirikrat remizirali ter le dvakrat prišli do polnega izkupička. Prejšnji konec tedna so imeli jasen cilj – Koper so morali premagati. To so od njih pričakovali navijači, to so navsezadnje morali od sebe pričakovati tudi črno-beli. In ko je Rade Obrenović zadnjič pihnil v svojo piščalko, so bili lahko zadovoljni. Tri točke so ostale v Murski Soboti, a ponovno za ceno živcev svojih privržencev, ki so videli kar štiri "štange" ter dve zgrešeni enajstmetrovki. Lahko Damir Čontala in druščina na športno srečo računajo tudi v soboto, ko gostijo Olimpijo?

Damir Čontala, trener NŠ Mura: "Olimpija je zasluženo na prvem mestu, ciklus osmih zaporednih zmag je v današnjem nogometu težko ustvariti v vsakem prvenstvu. To kaže na kakovost, ki jo imajo tako posamezniki kot ekipa. Splošni vtis pa je, da niso tako dominantni v igri, kot so rezultatsko. Statistično potrebujejo daleč najmanj priložnosti za doseganje zadetkov, kar kaže na izredno individualno kakovost v napadu. S petimi, šestimi igralci lahko v vsakem trenutku dosežejo zadetek in izkoristijo vsako najmanjšo priložnost. Pomembno je, da ostanemo agresivni, da žogo čimprej pridobimo v svojo posest oziroma tekmece spravimo pod časovni in prostorski pritisk, ko bodo imeli žogo v nogah. Če bomo pasivni v fazi branjenja in se bomo odmikali od igralcev z žogo, bomo zagotovo v težavah."

Luka Bobičanec še naprej išče pravo formo. Za zapravljeno najstrožjo kazen se je v nedeljo sicer oddolžil z asistenco za zmagoviti zadetek: v 80. minuti je njegovo podajo izkoristil Gregor Balažic. Najstarejši nogometaš na igrišču je z glavo dosegel svoj tretji zadetek med slovensko elito in poskrbel za izbruh navdušenja na tribunah soboškega stadiona. Kakšno vlogo bo 34-letni branilec odigral tokrat?

Med izkušenejšimi v soboškem kadru je bil tudi Matic Maruško. Branilec, ki bo novembra praznoval 32. rojstni dan, sicer ni vstopil v igro, je pa svoj trenutek pod žarometi doživel pred začetkom srečanja. Predsednik kluba Robert Kuzmič in športni direktor Denis Rajbar sta mu podarila spominski dres s številko tristo – izkušeni branilec je za črno-bele namreč zbral prav toliko nastopov, od tega 194 v prvi ligi.

OLIMPIJA

Bilo je prelepo, da bi bilo res. Zmaji so bili v knežjem mestu na dobri poti, da vpišejo še deveto zaporedno zmago. Toda niz, kakršnemu na sončni strani Alp nismo bili priča že zelo dolgo, se je moral končati. Lep čas je kazalo, da se to ne bo zgodilo na zelenici Stadiona Z'dežele: Olimpija je po pol ure igre vodila že z 0:2, vajeti je imela v svojih rokah. Nato pa je sredi drugega polčasa sledil mrk, ki je četo iz prestolnice drago stal. V slabe četrt ure je Pintol iz svoje mreže pobral tri žoge, nekaj minut pred koncem tekme pa še četrto. Srečanje (trenutno) najboljših ekip lige je pripadlo grofom, Olimpija pa se bo na zmagovita pota skušala vrniti na ravnici.

Albert Riera, trener NK Olimpija: "Vedeli smo, da bodo prišli tudi porazi, in sedaj moramo narediti vse, da spet pokažemo kaj znamo. Dobro smo trenirali, fante lahko pohvalim za pozitivno držo in tudi vnemo na treningu. Mislim, da bomo pripravljeni na vse, kar nas čaka v Murski Soboti. Ekipe se v slovenski ligi dobro poznajo, tudi mi imamo vse informacije o tekmecu in veselimo se novega snidenja. Verjamem, da nas čaka lepa tekma, slišim, da bo stadion poln, tako da bo to dodaten motiv za vse nas."

Če se v drugem polčasu ne bi zgodilo, kar se pač je, bi v ljubljanskem taboru slavili Maria Kvesića. Najboljši podajalec lige je tokrat prevzel strelske odgovornosti: prvič se je veselil že v drugi minuti, ko je ob pomoči domačega branilca pot v celjsko mrežo našel nekoliko slabši strel. V drugem primeru nogometaš iz Bosne in Hercegovine Rozmanu ni pustil nobenih možnosti, za piko na i pa je podal za tretji zadetek Olimpije.

Selektorji so med tednom razposlali reprezentančna vabila. Med nogometaši Olimpije so ga prejeli Timi Max Elšnik, ki bo naši izbrani vrsti pomagal na tekmah z Norveško in Švedsko, ter Marcel Ratnik in Svit Sešlar, ki bosta oblekla dres mlade reprezentance. Na drugi strani si Kek iz črno-belih vrst ni izposojal, Ratniku in Šešlarju pa se bosta v zasedbi Milenka Ačimovića pridružila Tio Cipot in Miha Kompan Breznik.