3. krog |  Športni park Domžale |  31.07.2016 ob 20.15

2 : 2

Sodniki: Jug Matej (glavni sodnik), Žunič Matej (1. pomoč), Vidali Manuel (2. pomoč) , Kajtazović Nejc (4. sodnik) , Ponis Roberto (5. sodnik) , Goričan Vojko (6. sodnik)
Delegat: Gustinčič Iztok
Št. gledalcev: 2500

Na derbiju povratek Domžal za točko

Domžale - Maribor 2:2 (0:2)

* Športni park Domžale, gledalcev 2200, sodnika: Jug (Tolmin), Žunič (Kranj), Vidali (Gračišče).
* Strelca: 0:1 Blažič (28., ag), 0:2 Bohar (30.), 1:2 Juninho (49.), 2:2 Balkovec (64.).
* Domžale: Golubović, Širok, Blazič, Dobrovoljc, Balkovec, Alvir (od 70. Husmani), Vetrih (od 82. Horvat), Repas (od 56. Morel), Volarič, Bratanović, Juninho.
* Maribor: Handanović, Hodžić, Mertelj, Šuler, Viler, Pihler, Vrhovec, Bohar (od 72. Hotić), Vršič (od 46. Tavares), Bajde (od 73. Sallalich), Omoregie.
* Rumena kartona: Širok; Pihler.
* Rdeč karton: / .

V evropski ligi so v četrtek navdušili tako nogometaši Domžal, ki so v Stožicah z 2:1 na kolena spravil West Ham, kot Mariborčani, saj so si na težkem gostovanju v Aberdeenu priigrali neodločen izid 1:1. Obe ekipi sta očitno ob pravem trenutku v dobri formi, vendar se je domači trener Luka Elsner pred današnjim derbijem z Mariborčani odločil, da bo spočil večino nosilcev igre ob zgodovinski zmagi svoje ekipe proti Londončanom. Tako niti na klopi ni bilo glavnega junaka zmage Matica Črnica, prav tako ne vratarja Axla Maravala, Antonia Manceja, Žana Majerja in Alvara Brachija, s klopi pa so tekmo začeli Lucas Mario Horvat, Kenan Horić in Benjamin Morel.

Manj menjav je v primerjavi z gostovanjem na Škotskem v svoji ekipi opravil gostujoči trener Darko Milanič, ki je predvsem skušal spočiti oba izkušena napadalca Marca Tavaresa in Milivoja Novakovića. Kljub temu, da sta obe ekipi igrali v nekoliko oslabljeni zasedbi, predvsem to velja za domačine, pa so gledalci v Domžalah videli zelo dobro nogometno predstavo, ki se je končala z neodločenim izidom.

Uvodne minute so sicer pripadle domači ekipi, ki si resnejše priložnosti ni priigrala, prav tako tudi ne gostje, ki so vajeti igre počasi prevzemali v svoje noge. V 28. minuti je Gregor Bajde z leve strani podal v kazenski prostor Domžalčanov, kjer je pred Sunnyjem Omoregiem, ki je bil ob njegovi podaji v prepovedanem položaju, nespretno posredoval Miha Blažič in presenetil nemočnega Adnana Golubovića. Glavni sodnik Matej Jug je zadetek priznal, le dve minuti pozneje pa je moral Golubović še drugič po žogo v svojo mrežo. Tvegano podajo Matije Široka je na domžalski polovici igrišča prestregel Dare Vršič, ki je v nadaljevanju akcije lepo zaposlil Damjana Boharja, ta pa je z desne strani s približno 13 metrov premagal nemočnega domačega vratarja.

Do konca prvega polčasa je bil ob domačem vratarju Goluboviću, ki je dobro posredoval ob podaji Vršiča z leve strani, zaposlen tudi Jasmin Handanović. Mariborski vratar je naprej dobro zaustavil strel Blažiča s prostega strela, nato pa še poskus Luke Volariča.

Na veselje domačih navijačev so se Domžalčani vrnili v igro z zadetkom Brazilca Juninha že v četrti minuti nadaljevanja. Veliko zaslug za zadetek je imel Volarič, ki je z desne strani v kazenskem prostoru gostov lepo našel Juninha, ki je s strelom z 12 metrov znižal zaostanek svoje ekipe. Juninho je bil blizu zadetka tudi štiri minute pozneje, ko je s 30 metrov streljal le nekaj centimetrov nad desno vratnico vrat gostov, za kakšen meter mimo leve vratnice pa je z ugodnega položaja streljal Tavares, ki je na začetku drugega polčasa zamenjal sicer razpoloženega Vršiča.

Za pravo mojstrovino je v 64. minuti poskrbel Jure Balkovec. Branilec domžalske ekipe je s prostega strela, nekoliko z desne strani, zadel levi zgornji kot vrat nemočnega Handanovića ter zasluženo izenačil izid, saj so domačini nogometaši drugi polčas začeli veliko bolj odločno, kombinatorno in seveda učinkovito. Na novi veliki preizkušnji je bil Handanović spet v 70. minuti, ko je po lepi akciji zaustavil strel Juninha, osem minut pozneje pa je pred Sintayehum Sallalichem dobro posredoval Golubović.

Deset minut pred koncem tekme se je sam pred Handanović znašel Elvis Bratanović, ki je že preigral mariborskega vratarja, nato pa je vodstvo Domžalčanov preprečil Marko Šuler. Že v naslednjem napadu je bil po podaji Volariča v priložnosti Zeni Husmani. Za domača vrata so bili pred iztekom srečanja nevarni Omoregie, Aleks Pihler in Blaž Vrhovec, še zlasti poskus slednjega je zadišal po zadetku, a na srečo domače ekipe ni prišlo do spremembe izida. Tako kot tudi v sodnikovem podaljšku po zadnjem poskusu Husmanija.

Domžale bodo v prihodnjem krogu v nedeljo, 7. avgusta, igrale v gosteh proti velenjskemu Rudarju, nogometaše Maribora pa dan pozneje v Ljudskem vrtu čaka dvoboj z aktualnim državnim prvakom Olimpijo.