26. krog |  Velenje, Mestni stadion ob jezeru |  04.04.2015 ob 20.05  | Prenos: TV Slovenija 2

Rudar Velenje

2 : 2

Sodniki: Sagrković Asmir (glavni sodnik), Klančnik Tomaž (1. pomoč), Ajdovec Rafael (2. pomoč) , Rojko Gregor (4. sodnik) , Obrenović Rade (5. sodnik) , Žnidaršič Andrej (6. sodnik)
3 Rumeni kartoni 1

0'
  Ljubiteljice in ljubitelji nogometa lepo pozdravljeni v naši družbi.
0'
  Pred nami je še zadnja tekma 26. kroga v Velenju se bosta pomerila Rudar in Koper #RUvKP
0'
  Ekipi sta sosedi na lestvici. Koper na šestem in Rudar na sedmem mestu razlika med njima je zgolj dve točki #RUvKP
0'
  V dosedanjem delu spomladanskega prvenstva je Rudar v slabi formi. Na petih spomladanskih tekmah knapi še niso dosegli zadetka, kar je za domačega trenerja Jerneja Javornika lahko zelo zaskrbljujoč podatek. V ta namen so Velenjčani med reprezentančnim premorom odigrali prijateljsko tekmo s Šoštanjem ter se nekoliko sprostili v napadu in dosegli deset zadetkov, bomo videli ali bodo danes Velenjčani končno prekinili ta negativni niz. Zadnja zmaga knapov je bila dosežena na zadnji tekmi jesenskega dela prvenstva proti Zavrču s kar 7:2.
0'
  Rudar zadetka v prvenstvu ni dosegel že 459 minut #RUvKP
0'
  Koper je točkovno sicer nekoliko uspešnejši z dvema zmagama vendar to najbrž ni kar so si želeli v taboru kanarčkov. Po zmagi nad Domžalami je Koper nato doživel boleč poraz v gosteh proti Krki s 3:0.
0'
  Na obeh medsebojnih tekmah v letošnji sezoni je slavili ekipa, ki je prišla v goste. Tudi strelci so bili uspešni skupno smo videli devet zadetkov.
0'
  Današnja tekma je zelo pomembna za obe ekipi.
0'
  Poglejmo si za kašni enajsterici sta se odločila oba trenerja.
0'
  Rudar: Rozman, Kašnik, Stjepanovič, Firer, Krefl, Trifkovič, Jelič, Klinar, Bolha, Knezovič in Babič #RUvKP
0'
  Koper: Simčič, Šme, Blažič, Guberac, Lotrič, Halilovič, Črnigoj, Hadžič, Palčič, Štromajer in Pučko #RUvKP
0'
  Zaradi kartonov bo na današnji tekmi pri domačih manjkal Elvedin Džinič. Še vedno sta poškodovana Dedič ter Črnčič.
0'
  Današnjo tekmo, ki se bo pričela ob 20:05, bo sodil glavni sodnik Asmir Sagrkovič #RUvKP
0'
  V Velenju je vse pripravljeno za začetek srečanja.
1'
1'
  Domači Rudar začenja s sredine igrišča.
3'
  Jaka Štromajer v prepovedanem položaju.
4'
  Streljal je Ivica Guberac, a mimo vrat.
4'
  GOOOL! Zadel je Ivan Firer!
6'
  Po podaji z desne se je Firer dobro otresel branilca in neobranljivo zadel v desni spodnji kot Simčiča.
8'
  Po petih tekmah brez zadetka so danes Velenjčani že v samem začetku tekme zadeli in hitro prekinili niz tekem oziroma minut brez zadetka.
8'
11'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Firer. Utrpel ga je Matej Palčič.
13'
  Na tleh je obležal Klinar.
13'
  Luka Koper ima udarec iz kota.
15'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Matej Palčič. Utrpel ga je Klemen Bolha.
15'
  Streljal je Dragan Jelič, a mimo vrat.
16'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Klemen Bolha.
16'
  Rudar ima udarec iz kota.
18'
  Po podaji z desne je iz bližine z glavo streljal Bolha, vendar naravnost v odlično postavljenega Simčiča, ki je izbil v kot.
18'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nemanja Stjepanovič.
19'
  GOOOL! Zadel je Mitja Lotrič!
20'
  Strel Lotriča iz 25-ih metrov v desni kot Rozman. Žoga je nekaj metrov pred vrati odskočila in končala v mreži.
23'
24'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Matej Palčič. Utrpel ga je Damjan Trifkovič.
24'
25'
  Spremljamo zelo živahno srečanje s kar nekaj priložnostmi. V zadnjih trenutkih Koper nekoliko podjetnejši.
25'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Miha Blažič.
26'
  Denis Klinar v prepovedanem položaju.
28'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Matej Palčič.
28'
32'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Domen Črnigoj.
33'
  Preigravanje Črnigoja vendar na koncu preslab zaključek.
33'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Aljaž Krefl. Utrpel ga je Matej Pučko.
33'
  Aljaž Krefl je dobil rumeni karton.
34'
  Prosti strel na robu kazenskega nekoliko s strani za Guberca.
34'
35'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Aljaž Krefl. Utrpel ga je Ivica Guberac.
36'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Nemanja Stjepanovič. Utrpel ga je Mitja Lotrič.
36'
  Nemanja Stjepanovič je dobil rumeni karton.
37'
  Streljal je Domen Črnigoj, a mimo vrat.
39'
  GOOOL! Zadel je Dragan Jelič!
41'
  Babič je poslal predložek z desne strani, žoga je preletela celotno obrambo Kopra in na koncu končala na glavi Jeliča, ki je žogo poslal ob desni vratnici nemočnega Simčiča.
42'
43'
  Ponovno akcija Babič proti Jeliču, ki pa je bil tokrat z nogo nenatančen.
43'
43'
44'
  Strel Bolhe, Koprska obramba je izbila v kot.
44'
  Streljal je Ivan Firer, a mimo vrat.
45+1'
46'
46'
  Koper začenja drugi polčas.
48'
51'
  Miren začetek drugega polčasa.
51'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Ivica Guberac. Utrpel ga je Klemen Bolha.
52'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Klinar. Utrpel ga je Domen Črnigoj.
52'
53'
53'
  Odličen strel Črnigoja v daljši vratarjev kot, izkazal se je Rozman in žogo poslal v kot.
55'
56'
57'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Damir Hadžič.
57'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Firer. Utrpel ga je Denis Šme.
58'
60'
62'
  EVROGOL Mitje Lotriče. Odmerjen in natančen strel Lotriča v sam desni zgornji kot.
64'
  Menjava: iz igre Jaka Štromajer, v igro Žiga Smrtnik.
66'
66'
66'
  Matej Palčič je dobil rumeni karton.
67'
67'
  Damjan Trifkovič je dobil rumeni karton.
68'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Matej Pučko. Utrpel ga je Aljaž Krefl.
70'
  Streljal je Damjan Trifkovič, a mimo vrat.
70'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil David Kašnik. Utrpel ga je Žiga Smrtnik.
71'
71'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Knezovič. Utrpel ga je Vasja Simčič.
73'
  Po izenačenju se je igra nekoliko umirila.
74'
75'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Matej Pučko.
75'
76'
  Še enkrat več hiter protinapad Kopra, do strela je prišel Pučko, domači izbijajo v kot.
77'
77'
77'
  Blažič z glavo iz bližine domače obramba se je ponovno obranila in žogo izbila v kot.
78'
  Menjava: iz igre Dragan Jelič, v igro Milan Kocič.
78'
  Zadnje minute pripadajo Kopru.
83'
  Menjava: iz igre Aljaž Krefl, v igro Senad Jahič.
83'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Knezovič. Utrpel ga je Domen Črnigoj.
84'
  Žiga Smrtnik v prepovedanem položaju.
86'
87'
87'
  Menjava: iz igre Mario Babič, v igro Nejc Plesec.
87'
  Močan strel Bolhe, Simčič izbija v kot.
88'
  Menjava: iz igre Domen Črnigoj, v igro Dejan Peshevski.
89'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Senad Jahič.
90'
  Streljal je Matej Palčič, a mimo vrat.
90+1'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Halilovič. Utrpel ga je Denis Klinar.
90+1'
  Štiri minute dodatka.
90+2'
  Menjava: iz igre Mitja Lotrič, v igro Leo Štulac.
90+4'
90+4'
90+4'
  Zadnja priložnost za domače.
90+5'
90+5'
  Končana je tekma v Velenju, kjer smo videli delitev točk. Spremljali smo zanimivo dinamično srečanje. Domači so bili dvakrat v vodstvu, vendar obakrat je izenačil Lotrič, ki je bil danes daleč najboljši igralec Kopra.