24. krog |  Murska Sobota, Fazanerija |  17.03.2013 ob 15.00

Mura

1 : 1

Aluminij

Sodniki: Kajtazović Nejc (glavni sodnik), Rojko Gregor (1. pomoč), Ajdovec Rafael (2. pomoč) , Jug Matej (4. sodnik)
Delegat: Kamenšek Jožef
Št. gledalcev: 500

Osmanović debitiral s točko

Mura 05 - Aluminij 1:1 (1:1)

* Stadion v Fazaneriji, gledalcev 600, sodniki: Kajtazović, Ajdovec (oba Kranj) in Rojko (Logatec).
* Strelca: 1:0 Sačer (10.), 1:1 Žagar-Knez (21.).
* Mura 05: Draković, Majer, Bohar (od 68. Vinko), Rep, Vaš, Travner, Mörec, Ploj, Kurbus, Sačer (od 83. Maroša), Mlinarić.
* Aluminij: Murko, Spahić, Topolovec, Medved, Žagar-Knez, Kurež (od 81. D. Rešek), Bingo, Drevenšek, M. Rešek, Bloudek, Črnic (od 75. Jovanović).
* Rumeni kartoni: Sačer, Majer, Travner, Vaš; Žagar-Knez, Kurež.
* Rdeč karton: Rep (45.).

Po dveh bolečih porazih Mure (s Celjani in Olimpijo, obakrat z 0:4) je Fazanerijo čakal trenutek resnice, saj sta se v derbiju dna srečali ekipi, ki sta najresnejša kandidata za odhod v nižji rang tekmovanja. Razšla pa sta se brez zmagovalca, kar pomeni, da ima Aluminij, ki je cel drugi polčas igral z igralcem več in ki ga je s klopi prvič vodil Edin Osmanović, zadržal štiri točke prednosti pred Muro.

V deveti minuti so domači prvič nevarneje ogrozili vrata Aluminija, strel Damjana Boharja pa je vratar Tomaž Murko zanesljivo obranil. Gostujoči vratar pa je bil nemočen le minuto pozneje, ko so se domači veselili vodstva. Rajko Rep je močno sprožil s 14 metrov, vratar Murko je žogo še odbil, a le na noge Maria Sačerja, ki jo je iz neposredne bližine potisnil v mrežo. Rdeči iz Kidričevega so izenačili dobrih deset minut zatem iz akcije, ki pravzaprav ni obetala ničesar.

Tadej Žagar-Knez se je odločil za strel z več kot 20 metrov, žoga je na poti proti golu oplazila enega od domačih igralcev, spremenila smer in Murin vratar Filip Draković, vkopan v blato, je lahko le s pogledom pospremil žogo. V 32. minuti je goste znova reševal vratar Murko, potem ko je s telesom zaprl pot žogi ob udarci Alena Ploja z desne strani. Za dodatne težave murašev je v izdihljajih polčasa poskrbel Rep, ki si je zaradi udarca gostujočega igralca Žagar-Kneza prislužil izključitev.

Že v uvodni minuti nadaljevanja so številčno močnejši gosti uprizorili nevaren napad, strel Matica Črnica pa je vratar Draković z nekaj nezanesljivosti le ukrotil. Gosti so bili znova blizu vodstva v 62. minuti, a so se črno-beli po gneči v domačem kazenskem prostoru le rešili, saj žoga v nekaj poskusih gostujočih igralcev ni našla poti v mrežo.

Arpad Vaš je v 73. minuti dobro meril s prostega strela s 25 metrov. Žoga bi končala pod prečko, a je žogo Murko s skrajnimi močmi odbil v kot. Že v naslednjem napadu so Sobočani prišli do priložnosti, strel Jureta Travnerja z glavo pa je švignil mimo desne vratnice. V 78. minuti se je po lepi akciji domačih zrela priložnost ponudila Vedranu Vinku, vratar Aluminija pa je bil dobro postavljen. Zadnje minute so pripadle domačim, ki pa si niso ustvarili zrelejše priložnosti.