31. krog |  Celje, Arena Petrol |  04.05.2013 ob 17.30  | Prenos: Planet

2 : 3

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Arhar Primož (1. pomoč), Stančin Marko (2. pomoč) , Sagrković Asmir (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 1

0'
  Lep pozdrav iz Celja, kjer je do začetka obračuna med gostitelji in Gorico še dobrih 15 minut.
0'
  Domači trener Miloš Rus je tokrat v začetno enajsterico uvrstil nekatere igralce, ki sicer igrajo manj, potem ko Celje v sredo čaka povratna polfinalna pokalna tekma z Aluminijem.
0'
  Celjani so v preteklem krogu z 1:0 slavili na gostovanju pri Rudarju, Goričani so pred domačimi gledalci z 1:1 remizirali proti Olimpiji.
0'
3'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Alexander Srdič.
3'
  Prva priložnost na tekmi in že prva izjemna za Celje, ko je žoga prišla do Srdića, ki je neovirano udaril, a gostujoči obrambni igralec je žogo odbil tik pred golovo črto.
6'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Praprotnik. Utrpel ga je Alexander Srdič.
6'
  Strel domačega kapetana Gobca z razdalje so gostje uspeli blokirati.
8'
  Verbič je prišel do gola, vendar pa je bil razveljavljen, saj se je znašel v prepovedanem položaju.
10'
  Celjsko moštvo ima v uvodu tekme veliko več od igre, a do spremembe rezultata v Areni Petrol še ni prišlo.
10'
  Streljal je Aleksandar Bajič, a mimo vrat.
13'
  Žoga je izjemno hitra, potem ko močno dežuje.
14'
  GOOOL! Zadel je David Tomažič Šeruga!
15'
  Gostitelji so po daljši akciji pred gostujočim golom prišli do zadetka. Na koncu je gostujočega vratarja uspel premagati David Tomažič Šeruga.
16'
  GOOOL! Zadel je Dejan Žigon!
17'
  Gostje so hitro uspeli odgovoriti, ko je praznino v kazenskem prostoru izkoristil Dejan Žigon in premagal nemočnega domačega vratarja.
18'
  Celje ima udarec iz kota.
20'
  Celjani so tudi po prejetem golu boljši nasprotnik, ko lovijo novo vodstvo.
22'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Matija Širok. Utrpel ga je Benjamin Verbič.
22'
23'
  Streljal je Miha Mevlja, a mimo vrat.
24'
  Zelo dober poizkus Mevlje iz roba kazenskega prostora, ki je za las odletel čez prečko.
26'
  Trenutno izjemen naliv v Celju ...
28'
  Gorica je v zadnjih nekaj minutah več pri žogi, vendar pa prave priložnosti za drugi gol si še ni ustvarila.
30'
  Prekršek je utrpel Blaž Vrhovec .
31'
  Po prostem strelu zmešnjava pred gostujočim golom, kjer pa se je Gorica uspela ubraniti.
31'
  Aleksandar Bajič v prepovedanem položaju.
32'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Sebastjan Gobec. Utrpel ga je Dejan Žigon.
33'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Alen Jogan.
34'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Sebastjan Gobec. Utrpel ga je Nejc Praprotnik.
35'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Jani Šturm. Utrpel ga je Marko Krajcer.
37'
  Jean Mbida Bindzi Ebila je dobil rumeni karton.
38'
  Matija Širok v prepovedanem položaju.
40'
43'
  Verbiču so gostje v zadnjem hipu preprečili čisti strel, potem ko se je znašel v ugodni situaciji za dosego gola.
44'
  Gostje so po podaji Verbiča v kazenskem prostoru podrli Plesca in glavni sodnik Skomina je upravičeno pokazal na enajstmetrovko.
44'
Gol (11m)
  GOOOL! Sebastjan Gobec je zadel enajstmetrovko!
45'
  Enajstmetrovko je rutinirano izvedel kapetan Sebastjan Gobec.
45'
45'
45'
  Menjava: iz igre Nejc Praprotnik, v igro Saša Aleksander Živec.
45'
  Menjava: iz igre Jean Mbida Bindzi Ebila, v igro Uroš Celcer.
46'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Benjamin Verbič.
47'
  Gorica ima udarec iz kota.
48'
50'
  Gorica je v uvodu drugega polčasa več pri žogi, a brez resnega zaključka.
52'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Matija Širok.
54'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Welle Ndiaye. Utrpel ga je Sebastjan Gobec.
55'
  Welle Ndiaye v prepovedanem položaju.
57'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Miha Mevlja.
58'
61'
  Goričani zdaj pletejo mrežo okrog domačega kazenskega prostora, ko so gostitelje povsem potisnili nazaj.
62'
64'
65'
  Menjava: iz igre Nejc Plesec, v igro Gregor Bajde.
66'
67'
67'
69'
  GOOOL! Zadel je Welle Ndiaye!
69'
  Natančna podaja Mevlje do Ndiaya, ki je izvrstno odmeril z glavo in zadel za 2:2.
71'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Gregor Bajde.
71'
  Strel Bajdeta, potruditi se je moral gostujoči vratar.
71'
  Menjava: iz igre Alexander Srdič, v igro Klemen Medved.
74'
  GOOOL! Zadel je Amedej Vetrih!
75'
  Goričani so prišli do preobrata. Vetrih je z neverjetnim udarcem ukanil tako obrambo kot vratarja in žogo poslal v zgornji desni kot gola.
75'
75'
  Menjava: iz igre Aleksandar Bajič, v igro Andraž Žurej.
80'
  Celjani zdaj poskušajo, da bi prišli do izenačenja, vendar pa jim v izjemnem nalivu nič kaj dobro ne uspeva.
83'
  David Tomažič Šeruga je dobil rumeni karton.
85'
  V Celju do konca rednega dela tekme še dobre štiri minute. Gostje zdaj nadzorujejo rezultat.