31. krog |  Celje, Arena Petrol |  04.05.2013 ob 17.30  | Prenos: Planet

2 : 3

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Arhar Primož (1. pomoč), Stančin Marko (2. pomoč) , Sagrković Asmir (4. sodnik)
Delegat: Gros Branko
Št. gledalcev: 300

Pred tekmo: Celje – Gorica

Prva liga Telekom Slovenije, 31.krog

4.5.2013 ob 17.30: CELJE – GORICA

Neposredni prenos: Planet TV

Stadion: Arena Petrol, kapaciteta 16.600 sedežev (povprečen obisk 623 gledalcev)

-5 eur
-ženske in otroci do 14.let brezplačno

Sodniki
: Skomina Damir (Glavni sodnik), Arhar Primož (1. pomoč), Stančin Marko (2. pomoč), Sagrković Asmir (4. sodnik)

Zadnja medsebojna tekma:

CELJE:

Za Celjane bo tekma z Gorico že šesta v obdobu dvajsetih dni, saj so med tednom odigrali še prvo polfinalno tekmo Pokala Slovenije. Naporen tekmovalni ritem in nekatere poškodbe, pa se očitno ne poznajo na predstavah celjskega prvoligaša, ki v drugem delu sezone zbira točke kot po tekočem traku. A domači strateg Miloš Rus, ki bo za tekmo z Gorico lahko ponovno računal na Blaža Vrhovca, kljub temu ni najbolj zadovoljen s predstavami na zadnjih dveh tekmah, tako da želi že prot Gorici pokazati česar so zares sposobni njegovi varovanci. Slednji blestijo predvsem v obrambi, ki v povprečju prejema le nekaj več kot 0,8 zadetka na tekmo, kar je najmanj med vso konkurenco. Celjska zadnja vrsta je še posebno zanesljiva v drugem delu sezone, saj je kar šestkrat ohranila mrežo nedotaknjeno. Enkrat tudi proti Gorici, s katero so se vsi trije letošnji prvenstveni obračuni končali z delitvijo točk, kar dvakrat z najmanj priljubljenim rezultatom.

Marko Krajcer, branilec Celja: "Upam, da bomo popravili igro iz zadnjih dveh tekem, ki tako v Velenju, kot v Kidričevem ni bila tista naša značilna, ki nas je pred tem krasila. Verjamem, da nam bo tokrat steklo. Tudi sama realizacija v zaključkih napadov se mora popraviti, potem bo vse lažje. Bomo pa morali biti proti dobri ekipi Gorice trdni v obrambi in se držati vseh dogovorov pred tekmo.«

Benjamin Verbić v pravem trenutku prihaja v najboljšo formo v letošnji sezoni. Na pokalnem obračunu v Kidričevem je bil nezaustavljiv predvsem na levem boku, kjer je kot po pravilih prebijal obrambo Aluminija z bliskovitimi prodori, običajno opremljeni z uspešnim preigravanjem in natančno zadnjo podajo. Proti Aluminiju je dosegel že tretji zadetek v letošnji izvedbi pokalnega tekmovanja, sicer pa je v Prvi ligi Telekom Slovenije zadel dvakrat in še petkrat uspešno asistiral.

Matic Kotnik je v Kidričevem prekinil niz nepremaganosti, ki je trajal kar 299 minut. Če gledamo izključno pokalno tekmovanje, je ta niz trajal 336 minut, v Prvi ligi Telekom Slovenije pa ostaja nepremagan 233 minut.

Zadetki Celja po položajih po 30. krogih:

GORICA:

Prepoved nastopa: Taulant Kadrija

Goričani se še naprej krčevito otepajo pritiska Aluminija na devetem mestu, ki postaja vse hujši, po sedmih zaporednih tekmah brez zmage za modro-bele. Zadnja domača točka proti Olimpiji pa je le narisala nakaj nasmeha na usta trenerja Mirana Srebrniča, ki verjame, da je njegova ekipa sposobna precej več, kot kažejo rezultati. Goričane čaka v Celju nova zahtevna preizkušnja, na kateri bo verjetno uspeh predstavljala že morebitna točka. Strateg štirikratnih državnih prvakov, ki priznava nekoliko slabšo formo v zadnjem obdobju, za gostovanje na Areni Petrol ne bo mogel računati na Taulanta Kadrijo, ki bo na kazenski klopi zamenjal Uroša Celcerja. Po zlomu nasu se je že na tekmi z Olimpijo v kader »kockarjev« vrnil Miha Gregorič, sicer eden najboljših branilcev Gorice. Prav čvrsta obramba bi lahko bila ključ do uspeha v Celju, saj so Goričani v letošnji sezoni proti Celjanom prejeli en sam zadetek, po drugi strani pa so celjsko mrežo prav tako zatresli zgolj enkrat.

Dejan Žigon je zadel proti Olimpiji po mojstrski izvedbi prostega strela, ter priskrbel dragoceno točko. Čeprav ne velja za klasičnega napadalca je v letošnji sezoni dosegel kar enajst prvenstvenih zadetkov, poleg tega pa se je proslavil še enkrat v Pokalu Slovenije. Nevaren je v polprotinapadih, ki jih običajno uspešno zaključuje s streli z roba kazenskega prostora. Celjani bodo morali biti nanj še kako pozorni.

Vseh zadnjih pet prvenstvenih obračunov med Celjem in Gorico se je končalo z neodločenim rezultatom. Kar tri od omenjenih tekem pa so dočakale epilog z najmanj priljubljenim izzidom 0:0. Zadnji se z zmago na medsebojnih obračunah lahko pohvalijo Goričani, ki so oktobra 2011 slavili na Areni Petrol z 2:1. Takrat sta zadela Sandi Arčon in Dino Martinovič, za Celjane pa je bil uspešen Serge Akakpo.