10. krog |  Novo mesto, Portoval - Novo mesto |  24.09.2014 ob 16.00

Krka

2 : 1

Olimpija Ljubljana

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Vidali Manuel (1. pomoč), Patarić Dejan (2. pomoč) , Lunežnik Janez (4. sodnik) , Perić Dragoslav (5. sodnik) , Kajtazović Nejc (6. sodnik)
Delegat: Kranjec Sandi
Št. gledalcev: 500

Prvi poraz Olimpije

Krka - Olimpija 2:1 (1:0)

* Stadion Portoval, gledalcev 400, sodniki: Skomina (Koper), Vidali (Gračišče) in Patarić (Izola).
* Strelci: 1:0 Fuček (5.), 2:0 Dežmar (58.), 2:1 Vukčević (88.).
* Krka: Pelin, Žižić, Vučkić, Buden, Fuček, Jurić, Dežmar (od 80. Carević), Rašić, Welbeck, Perić (od 90. Palić), Kastrevec (od 83. Šaban).
* Olimpija: Ivačič, Spahija, Bajrić (od 62. Fink), Mitrović, Jović, Kapun, Matić, Zajc, Omladič (od 85. Vukčević), Valenčič (od 62. Đurković), Šporar.
* Rumeni kartoni: Rašić, Šaban; Spahija, Šporar.

Olimpija prvih devet krogov ni poznala poraza, spoznala pa ga je proti doslej predzadnji ekipi prvenstva Krki. Čeprav si je priigrala številne priložnosti in tudi enajstmetrovko, ki pa jo je zapravila, je na koncu ostala praznih rok.

Tako ostaja pri dejstvu, da Ljubljančani v prvoligaški konkurenci še naprej ostajajo brez točk na Portovalu in v Zavrču. Na drugi strani so Dolenjci vpisali drugo zmago v prvenstvu, prvo po drugem krogu.

Novomeščani so v uvodu tekme presenetili goste in povedli že v peti minuti, ko je po podaji Danijela Rašića zadel Josip Fuček. Olimpija je po prejetem zadetku pritisnila proti domačim vratom, Nik Omladič je nevarno streljal v deseti minuti, a je ostalo pri vodstvu domačih, tako kot po poskusu Mihe Zajca malce pozneje. Po njegovem prostem strelu se je izkazal vratar Tomislav Pelin.

V 14. minuti je iz bližine na začudenje gledalcev zgrešil še Nemanja Mitrović, tri minute pozneje pa so Ljubljančani prišli do najstrožje kazni. A tudi te priložnosti niso izkoristili, saj je Pelin strel Andraža Šporarja obranil. Ljubljančani so imeli na voljo tudi številne udarce iz kota, a niti teh niso znali unovčiti.

V 30. minuti je bil le malce premalo natančen Omladič z roba kazenskega prostora, deset minut pozneje pa je bil Pelin dobro postavljen po strelu Filipa Valenčiča z glavo. Sledilo je še nekaj nenatančnih poskusov Ljubljančanov (Darijan Matić, Šporar, Boban Jović) in eden Novomeščanov (Nikola Žižić).

Uvod drugega polčasa je minil v pobudi Ljubljančanov, a so bili Novomeščani tisti, ki so v 58. povedli z 2:0. V kazenskem prostoru je najprej do strela prišel Fuček, žoga se je odbila do Danijela Dežmarja, ki je zadel s približno desetih metrov.

Deset minut pozneje je Pelin ustavil nov Šporarjev poskus, v 77. minuti pa še strel Nika Kapuna. V 88. minuti pa so Ljubljančani le premagali Pelina, uspešen je bil Marko Vukčević, a je bil to le kozmetični popravek izida.

Krka bo v 11. krogu prihodnji ponedeljek gostovala v Gorici, Olimpija pa bo dva dni prej gostila Koprčane.