10. krog |  Novo mesto, Portoval - Novo mesto |  24.09.2014 ob 16.00

Krka

2 : 1

Olimpija Ljubljana

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Vidali Manuel (1. pomoč), Patarić Dejan (2. pomoč) , Lunežnik Janez (4. sodnik) , Perić Dragoslav (5. sodnik) , Kajtazović Nejc (6. sodnik)
3 Rumeni kartoni 2

0'
  Spoštovani, lep pozdrav iz Portovala, kjer bomo spremljali tekmo 10. kroga med Krko in Olimpijo. #KRvOL
0'
  Glede na stanje na lestvici in formo bi morali imeti danes zeleno-beli lažje delo, vendar so se pretekle tekme današnjih nasprotnikov že končale s presenetljivimi izidi.
0'
  Razmerje na medsebojnih prvenstvenih srečanjih je 3:2 v prid Novomeščanov.
0'
  Zaskrbljujoča je tudi strelska forma Olimpije na Portovalu, kjer sploh še ni dosegla zadetka. Krka je na dveh prvenstvenih srečanjih dosegla minimalno zmago 1:0.
0'
  Vendar Dolenjce čaka sila težka naloga, saj jih letos pesti neučinkovitost v napadu. Že 197 minut namreč niso dosegli zadetka, za nameček pa je obramba zeleno-belih letos učinkovita, saj so na osmih srečanjih prejeli le tri zadetke. Poleg tega so nogometaši Olimpije že deset tekem neporaženi.
0'
  Trener Krke nima pretiranih težav z igralskim kadrom, medtem ko ima strateg Olimpije Karapetrović nekaj več preglavic. Poškodovani so napadalci Rodič, Golubar in Burgič, manjšo poškodbo je na tekmi z Domžalami staknil tudi vratar Šeliga, medtem ko je Delamea Mlinar na hladnem zaradi kazni.
0'
  Postava Krke: Pelin, Žižić, Vučkić, Buden, Fuček, Jurić, Dežmar, Rašić, Welbeck, Perić in Kastrevec. #KRvOL
0'
  Postava Olimpije: Ivačič, Spahija, Bajrić, Mitrović, Jović, Kapun, Matić, Zajc, Omladič, Valenčič in Šporar. #KRvOL
1'
1'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Nikola Žižič. Utrpel ga je Filip Valenčič.
3'
  Mitrovič je v svojem kazenskem prostoru odvzel žogo Periču, ki je padel. Portoval zahteva najstrožjo kazen, ki pa je ni dobil.
3'
  Krka ima udarec iz kota.
4'
  GOOOL! Rašič je z visokim predložkom iskal Fučka, ki je v kazenskem prostoru natančno zadel z glavo! To je bil prvi prvenstveni gol Fučka za Krko in peti gol v PLTS.
5'
  Olimpija ima udarec iz kota.
6'
  Streljal je Kenan Bajrič, a precej preko vrat.
8'
  Streljal je Nik Kapun, a preko gola.
8'
9'
  Olimpija po prejetem zadetku močno pritiska na vrata Krke.
9'
9'
  Omladič je s kar neposredno meril proti vratom! To je bil nevaren poizkus.
10'
  Streljal je Nana Addo Welbeck-Maseko, a mimo vrat.
10'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Tomislav Jurič. Utrpel ga je Boban Jovič.
11'
  Strel v okvir vrat s prostega strela! Poskusil je Zajc, dobro se je izkazal vratar Pelin.
12'
12'
13'
  Po predložku Zajca je do žoge prišel Mitrovič in iz neposredne bližine zgrešil nemogoče!
14'
14'
16'
  ENAJSTMETROVKA ZA OLIMPIJO!
16'
Zgrešena 11m
  Ni gola! Pelin je ubranil enajstmetrovko Šporarju! #KRvOL
17'
17'
17'
17'
17'
  Žiga Kastrevec je dobil rumeni karton.
18'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Josip Fuček. Utrpel ga je Darijan Matič.
20'
22'
  Zeleno-beli vršijo izjemen pritisk proti vratom Krke. Razmerje v kotih je 12:1. Farmacevti se večinoma branijo na svoji polovici in le redko prehajajo sredino.
24'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Marin Perič. Utrpel ga je Miha Zajc.
25'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Josip Fuček. Utrpel ga je Hrvoje Spahija.
26'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Nana Addo Welbeck-Maseko. Utrpel ga je Hrvoje Spahija.
27'
  Spremljamo izjemno dinamično srečanje, Olimpija je tista, ki diktira tempo, vendar gostom ne uspe učinkovito zaključiti.
28'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Dežmar. Utrpel ga je Nik Omladič.
28'
  Prekršek Olimpiji na robu kazenskega prostora.
29'
  Izjemen strel Omladiča z roba kazenskega prostora, a je žoga za las zgrešila cilj.
29'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Nana Addo Welbeck-Maseko. Utrpel ga je Miha Zajc.
30'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Nemanja Mitrovič. Utrpel ga je Tomislav Pelin.
31'
  Še naprej spremljamo enosmerni promet proti vratom Krke.
32'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Kenan Bajrič. Utrpel ga je Marin Perič.
34'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Dežmar. Utrpel ga je Darijan Matič.
34'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Hrvoje Spahija. Utrpel ga je Žiga Kastrevec.
34'
  Hrvoje Spahija je dobil rumeni karton.
36'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Vinko Buden. Utrpel ga je Andraž Šporar.
36'
37'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Josip Fuček. Utrpel ga je Nik Omladič.
38'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Darijan Matič. Utrpel ga je Nana Addo Welbeck-Maseko.
39'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Rašič. Utrpel ga je Miha Zajc.
40'
  Strel v okvir vrat! Z glavo je poizkusil Valenčič, a je bil Pelin dobro postavljen.
41'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Boban Jovič. Utrpel ga je Josip Fuček.
41'
41'
  Po podaji iz kota je do strela z glavo prišel Žižič, a malenkost preko vrat!
42'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Tomislav Jurič. Utrpel ga je Filip Valenčič.
43'
  Streljal je Darijan Matič, a mimo vrat.
43'
44'
  Streljal je Andraž Šporar, a mimo vrat.
44'
  Marin Perič v prepovedanem položaju.
45'
  Od daleč je streljal Jovič, a za nekaj centimetrov mimo vrat!
45'
46'
47'
  Streljal je Nik Kapun, a mimo vrat.
48'
51'
  Na začetku drugega polčasa spremljamo že videni scenarij iz prvega dela. Olimpija ima pobudo, a ji ne uspe sestaviti učinkovitega strela proti vratom Krke.
52'
54'
  Ob igrišču se ogreva kar nekaj nogometašev obeh ekip in bržkone lahko kmalu pričakujemo nekaj menjav.
55'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Andraž Šporar. Utrpel ga je Nana Addo Welbeck-Maseko.
55'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marin Perič.
57'
  GOOOL! Zadel je Danijel Dežmar! Po gneči v kazenskem prostoru je do oviranega strela prišel Fuček, žoga se je odbila do Dežmarja, ki je zaključil s kakšnih desetih metrov.
59'
61'
  Menjava: iz igre Kenan Bajrič, v igro Matic Fink.
61'
  Menjava: iz igre Filip Valenčič, v igro Enis Đurkovič.
62'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Andraž Šporar. Utrpel ga je Žiga Kastrevec.
63'
64'
  Streljal je Nana Addo Welbeck-Maseko, a malo preko vrat! To je bila izjemna priložnost za povišanje vodstva!
67'
  Nogometaši Krke delujejo vedno bolj samozavestni, medtem ko Ljubljančanom voda počasi teče v grlo.
68'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Andraž Šporar, Pelin na mestu.
69'
  Enis Đurkovič v prepovedanem položaju.
69'
  Žiga Kastrevec v prepovedanem položaju.
71'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Žiga Kastrevec. Utrpel ga je Hrvoje Spahija.
71'
73'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Marin Perič. Utrpel ga je Nik Omladič.
74'
74'
76'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nik Kapun. Pelin se je izkazal s parado!
77'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Vučkič. Utrpel ga je Miha Zajc.
77'
  Streljal je Nik Omladič, a mimo vrat. Brez dela za Pelina.
79'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Rašič. Utrpel ga je Nik Kapun.
79'
  Danijel Rašič je dobil rumeni karton.
79'
  Menjava: iz igre Danijel Dežmar, v igro Mario Carevič.
80'
  Streljal je Žiga Kastrevec, a mimo vrat.
81'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Nik Kapun. Utrpel ga je Danijel Rašič.
81'
82'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Andraž Šporar. Utrpel ga je Vinko Buden.
82'
  Andraž Šporar je dobil rumeni karton.
82'
  Menjava: iz igre Žiga Kastrevec, v igro Martin Šaban.
83'
  Po predložku Omladiča je Vučkič žogo z glavo skoraj poslal v svoj gol!
83'
84'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Marin Perič. Utrpel ga je Darijan Matič.
84'
  Menjava: iz igre Nik Omladič, v igro Marko Vukčevič.
85'
  Streljal je Boban Jovič, a mimo vrat.
86'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Martin Šaban. Utrpel ga je Hrvoje Spahija.
86'
  Martin Šaban je dobil rumeni karton.
87'
  GOOOL! Zadel je Marko Vukčevič! Precej nejasnosti ob tem zadetku zaradi domnevnega prekrška oz. prepovedanega položaja, vendar je na koncu glavni sodnik Skomina priznal zadetek.
90+1'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Boban Jovič. Utrpel ga je Martin Šaban.
90+2'
  Menjava: iz igre Marin Perič, v igro Palić Antun.
90+3'
90+4'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Mario Carevič. Utrpel ga je Boban Jovič.
90+4'
90+4'
  Spremljali smo izjemno zanimivo srečanje, v katerem je Krka še na tretji tekmi pred domačim občinstvom premagala Olimpijo, ki je prekinila niz desetih tekem brez poraza.