5. krog |  Nova Gorica, Športni park |  17.08.2014 ob 20.00

4 : 0

Kalcer Radomlje

Sodniki: Glažar Roman (glavni sodnik), Skok Aleš (1. pomoč), Bezjak Janez (2. pomoč) , Mežnar Tadej (4. sodnik)
Delegat: Vrenk Drago
Št. gledalcev: 350

Prve točke Gorice

Gorica - Kalcer Radomlje 4:0 (0:0)

* Športni park, gledalcev 500, sodniki: Glažar (Ptuj), Skok (Kidričevo) in Bezjak (Gorišnica).
* Strelci: 1:0 Majcen (46.), 2:0 Vetrih (67.), 3:0 Širok (88.), 4:0 Majcen (90.).
* Gorica: Simčič, Vetrih, Širok, Majcen, Makinwa (od 41. Žigon), Kavčič, Džuzdanović (od 79. Osuji), Jogan, Pasqualini, Vanin, Johnson.
* Kalcer Radomlje: Draković, Vrhunc, Avbelj (od 73. Zorc), Zavrl, Cankar, Snoj (od 73. G. Vuk), Cerar, Stojilković (od 90. Seferovič), Rems, Lidjan, Bajalica.
* Rumeni kartoni: Širok; Cerar, Lidjan, Bajalica.

Po štirih zaporednih porazih in tudi neuspehu v sredinem superpokalu so Novogoričani le prišli do prve zmage. Tokrat so z zadetki v drugem polčasu zlomili odpor novincev v ligi Radomljanov. Ti tako zdaj sami s petimi porazi ždijo na dnu prvenstvene lestvice.

Uvod tekme je bil dokaj previden z rahlo premočjo domačih. Ekipi pa sta le poredko prišli do zaključnih strelov, pa še ti so bili preslabi oziroma premalo natančni. To se je nadaljevalo ves prvi polčas, v katerem pa je moral domači strateg Luigi Apolloni poseči po prvi menjavi, saj se je poškodoval Stephen Makinwa. Zamenjal ga je Dejan Žigon.

Že v prvi minuti nadaljevanja so domači povedli, ko je bil Luka Majcen po podaji z desne strani najbolj spreten pred vrati gostov in zadel za 1:0. Radomljani, ki so tokrat še igrali brez Žige Smrtnika, posojenega iz Kopra, so se še v večjem zaostanku znašli v 67. minuti.

Po podaji Amela Džuzdanovića s prostega strela je žogo z glavo v mrežo preusmeril Amedej Vetrih in povišal vodstvo domačih na 2:0. V 83. minuti so imeli domači še eno priložnost, ko je po Majcnovi podaji v globino na koncu Žigon slabo streljal. Zato pa je bolje Matija Širok v 88. minuti, ko je unovčil Majcnovo podajo pred gol. Podajalec pri tretjem zadetku pa se je med strelce vpisal še v sodniškem dodatku, ko je učinkovito zaključil protinapad.

Gorica bo v 6. krogu v soboto gostovala pri Olimpiji, Radomlje pa bodo dan pozneje gostile Celje.